Solidarność w ruchu 1980-1981

Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
historyczna

Książka zawiera wyniki historyczno-socjologicznej refleksji nad ruchem Solidarności w latach 1980-1981. Autorzy starali się odpowiedzieć na pytania o przesłanki spontanicznego kształtowania się tego ruchu oraz o czynniki sprzyjające organizowaniu, ożywioną przez uczestników wizję otaczającego świata oraz o motywy ich krytycyzmu wobec niego, o czynniki rozpędzające i hamujące ruch, także o język, symbolikę i odniesienie historyczne w ruchu funkcjonujące.