Sara

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Marylou

Pełna erotyzmu powieść z zaskakującą puentą. Odważna książka, która odsłania kulisy pracy w wielkiej korporacji. Czy można być równocześnie w dwóch związkach z tym samym facetem? Bohaterka tej historii chyba nie miała wyboru. Los przeznaczył jej mężczyznę o dwóch twarzach. Jednego kocha, drugiego nienawidzi. Na dodatek Sara współistnieje w dwóch światach: korporacyjnym ‒ pełnym stresu i...

Czy można być równocześnie w dwóch związkach z tym samym facetem? Bohaterka tej historii chyba nie miała wyboru. Los przeznaczył jej mężczyznę o dwóch twarzach. Jednego kocha, drugiego nienawidzi. Na dodatek Sara współistnieje w dwóch światach: korporacyjnym ‒ pełnym stresu i zakłamania oraz prywatnym ‒ pełnym marzeń i tęsknoty. W jednym walczy o miłość, w drugim o pozostanie sobą.
„Sara” to opowieść o miłości, nadziei, namiętności, trudnych wyborach i samotnej walce o ideały.

źródło opisu: www.papierowymotyl.pl

źródło okładki: www.papierowymotyl.pl

Beatrycze | 2016-01-09
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Autorka zabrała mnie w obcy świat - świat korporacji. Przedstawia wyścig korposzczurów, ludzi wyprutych z uczuć, nastawionych jedynie na wyniki. Nasza bohaterka - Sara - walczy by pozostać w tym świecie jak najdłużej sobą. W życiu prywatnym natomiast pragnie miłości. Jeden niewinny wypad ze znajomymi do klubu wywraca świat Sary do góry nogami. Powodem jest - chodzący ideał - Sebastian. Mężczyzna wywołuje na dziewczynie ogromne wrażenie. Jest opiekuńczy, czuły, romantyczny i bardzo pomysłowy ;) Jednak los płata figla naszym bohaterom, okazuje się bowiem, że Sebastian jest nowym szefem Sary. Jakie jest zaskoczenie dziewczyny gdy mężczyzna w tygodniu pracy jest okrutny, bezwzględny, niedostępny i arogancki. Sara i Sebastian zawierają dosyć nietypowy układ - w weekendy są kochankami, a w tygodniu łączą ich relacje typowe dla pracownika i pracodawcy. Tylko czy taki układ jest w stanie funkcjonować? Czy można jednocześnie kochać i nienawidzić tę samą osobę?

Czy ta książka...
Uczy? ...

Zakupiłam skuszona pozytywnymi opiniami. No i klapa. Nie wiem może mam jakiś inny mózg że mi się to tak bardzo nie podoba. Ale skąd tyle super opinii? To prawda, przeczytałam mnóstwo pozycji w tym gatunku więc może mam wygórowane wymagania. Suchar goni suchar, wątki przewidywalne do bólu, napisane w pierwszej osobie co nie wyszło, autorka skacze z czasu teraźniejszego na przeszły bez sensu....ugh. Nigdy więcej.

gkrzys | 2014-12-14

Na książkę namówiła mnie żona ;-) Jak się okazało, to nie jest jedna z "erotycznych" powieści jakich ostatnio chyba dużo. To bardzo pouczająca książka o tym co w życiu jest ważniejsze: kariera za wszelka cenę czy realizowanie swoich marzeń i ideałów. Historia miłości w trudnych realiach korporacji, z głębszym przesłaniem, gdzie erotyzm stanowi tylko naturalny dodatek, zresztą bardzo umiejętnie wpleciony przez autorkę w całą tą historię. Polecam zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

aleksnadra | 2015-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2015

Miłość to królowa uczuć. Dla niej warto walczyć i ryzykować niepowodzenie. Czy rzeczywiście? Czy w imię poszukiwania miłości, swojej drugiej połówki można godzić się na zwodnicze układy balansujące na granicy moralności, który z jednej strony dają poczucie ekscytacji i spełnienia, a z drugiej wpędzają w depresję, obniżają samoocenę, niszczą wiarę w siebie i wyznawane ideały?

Odpowiedź na to pytanie musiała odnaleźć Sara, niespełna trzydziestoletnia Warszawianka, główna bohaterka powieści Anny Gwóźdź. Dziewczyna poznaje w nocnym klubie Sebastiana Króla, który w 100 % odpowiada jej ideałowi. Mężczyzna ma dla niej nietypowy, weekendowy układ. Z początku jawi się on niczym spełnienie marzeń, które z czasem zmienia się w koszmar. Miłość miesza się z nienawiścią, tęsknota z samotnością, nadzieja z bolesnym oczekiwaniem.

"Czy to możliwe, aby ktoś cię pokochał tylko na dwa dni w tygodniu, martwił się o ciebie i troszczył tylko w weekendy? Interesował się twoim życiem dopiero od...

Oliwia1978 | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Skończyłam książkę i nadal nie mogę ochłonąć. Przyznaję polecił mi ją ktoś, kto zna osobiście autorkę, więc podeszłam do lektury bez entuzjazmu. A teraz? Jestem totalnie, pozytywnie zaskoczona. Aż muszę napisać opinię, choć rzadko to robię. Książka debiut, a napisana lekkim językiem, jest dynamika akcji, są złożone postacie i jest idea, misja, którą autorka chce sprzedaż pod płaszczykiem historii o miłości. Idea, którą dobrze rozumiem i kupuję - pozostać sobą! Sara we mnie żyła, kibicowałam jej, przeżywałam jej emocje, nie tylko o nich czytałam a to już olbrzymi atut. Polska korporacja została perfekcyjnie pokazana. Każdy kto pracuje w dużej firmie, a już w bankowości szczególnie, poczuje się czytając powieść jak u siebie w domu. Mimo, że książka jest polecana jako powieść erotyczna to na szczęście tego seksu nie jest za dużo i jest smacznie podany. I już ostatnie - Sebastian - ach ... Kobiety, musicie przeczytać! :)

lawa0 | 2014-12-13

Fascynująca opowieść, wciągająca w historię życia młodej kobiety, z zaskakującym zakończeniem. Pokazuje twarde zasady, bez zasad pracy w banku. Lojalność w przyjaźni, huśtawkę emocji, a przede wszystkim miłość, namiętność, niewawiść do faceta, który jest spełnieniem marzeń i przekleństwem... Przeczytałam z wypiekami na twarzy i gorąco polecam, nie tylko kobietom ;)

koorkowa | 2015-04-08
Przeczytana: kwiecień 2015

Tę książkę dosłownie wciągnęłam jednym tchem... Jak nie lubię przesadnej erotyki w książkach tutaj mi to zupełnie nie przeszkadzało, gdyż w tej książce nie chodzi o samo zaspokojenie żądzy, ale cała historia chwyta za serce. Ta historia to bardzo trudne wybory życiowe. Bardzo lekko się ją czyta, bardzo przystępny język i styl pisania, który mnie zachwycił. Ta opowieść, jakże współczesna, dotyka problemów z którymi każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu się spotyka - wybór praca czy miłość? Przecież bez pracy nie utrzymam rodziny, ale jeśli praca staje się naszym życiem... Polecam gorąco, warto przeczytać!

my_len | 2015-03-07
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam. Czy da się oddzielić życie prywatne od stresującej i pełniej napięcia pracy? Owszem da się ale to wymaga wiele trudu. Autorka Sara daje radę chociaż jest ciężko. Dlaczego zakochujemy się w tych co nie powinniśmy? Dlaczego tak trudno jest się odkochać? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. Czy to samo minie? Czy z tego da się wyleczyć? To zależy. Dlaczego korporacje TAKIE są? Dlaczego tak dużo się wymaga od zwykłego pracownika? Jak wygląda praca w korporacji z punktu pracownika? Na niektóre z tych pytań znajdziemy odpowiedź w książce, którą gorąco polecam! Warto!

Anna | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Książka zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. I nie chodzi o sceny seksu ( bo są i działają jak trzeba ) ale o to drugie dno właśnie. Podziwiam autorkę, że tak odważnie opisała świat polskiej bankowości i w ogóle atmosferę korporacji. A przy tym cała historia wciąga absolutnie. Nie mogłam się oderwać zanim nie dowiedziałam się jak to się skończy. Gorąco polecam i tym w korporacyjnych więzach i tych szukających prawdziwej historii o miłości.

Kinga30 | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Prawdziwa, piękna i wciągająca historia o miłości i namiętności. Sara jak tysiące młodych kobiet pracuje w dużej, polskiej korporacji i płaci za swoje stanowisko i ambicje bardzo wysoką cenę. W pracy twarda, profesjonalna i zaangażowana w głębi duszy jak każda dziewczyna marzy o miłości, szczęściu i rodzinie. Gdy w końcu los stawia na jej drodze odpowiedniego mężczyznę okazuje się, że związek z nim będzie najtrudniejszą rzeczą z jaką przyjdzie jej się zmierzyć. Czytając powieść czułam emocje głównej bohaterki. Jej uniesienia i nadzieje ale też jej złość, ból i nienawiść. Świetna książka, w której uczucia są prawdziwe, sex smacznie podany a tło korporacyjne są bardzo trafnie pokazane. Polecam!!!