Sara

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Marylou

Pełna erotyzmu powieść z zaskakującą puentą. Odważna książka, która odsłania kulisy pracy w wielkiej korporacji. Czy można być równocześnie w dwóch związkach z tym samym facetem? Bohaterka tej historii chyba nie miała wyboru. Los przeznaczył jej mężczyznę o dwóch twarzach. Jednego kocha, drugiego nienawidzi. Na dodatek Sara współistnieje w dwóch światach: korporacyjnym ‒ pełnym stresu i...

Czy można być równocześnie w dwóch związkach z tym samym facetem? Bohaterka tej historii chyba nie miała wyboru. Los przeznaczył jej mężczyznę o dwóch twarzach. Jednego kocha, drugiego nienawidzi. Na dodatek Sara współistnieje w dwóch światach: korporacyjnym ‒ pełnym stresu i zakłamania oraz prywatnym ‒ pełnym marzeń i tęsknoty. W jednym walczy o miłość, w drugim o pozostanie sobą.
„Sara” to opowieść o miłości, nadziei, namiętności, trudnych wyborach i samotnej walce o ideały.

źródło opisu: www.papierowymotyl.pl

źródło okładki: www.papierowymotyl.pl

Beatrycze | 2016-01-09
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Autorka zabrała mnie w obcy świat - świat korporacji. Przedstawia wyścig korposzczurów, ludzi wyprutych z uczuć, nastawionych jedynie na wyniki. Nasza bohaterka - Sara - walczy by pozostać w tym świecie jak najdłużej sobą. W życiu prywatnym natomiast pragnie miłości. Jeden niewinny wypad ze znajomymi do klubu wywraca świat Sary do góry nogami. Powodem jest - chodzący ideał - Sebastian. Mężczyzna wywołuje na dziewczynie ogromne wrażenie. Jest opiekuńczy, czuły, romantyczny i bardzo pomysłowy ;) Jednak los płata figla naszym bohaterom, okazuje się bowiem, że Sebastian jest nowym szefem Sary. Jakie jest zaskoczenie dziewczyny gdy mężczyzna w tygodniu pracy jest okrutny, bezwzględny, niedostępny i arogancki. Sara i Sebastian zawierają dosyć nietypowy układ - w weekendy są kochankami, a w tygodniu łączą ich relacje typowe dla pracownika i pracodawcy. Tylko czy taki układ jest w stanie funkcjonować? Czy można jednocześnie kochać i nienawidzić tę samą osobę?

Czy ta książka...
Uczy? ...

Zakupiłam skuszona pozytywnymi opiniami. No i klapa. Nie wiem może mam jakiś inny mózg że mi się to tak bardzo nie podoba. Ale skąd tyle super opinii? To prawda, przeczytałam mnóstwo pozycji w tym gatunku więc może mam wygórowane wymagania. Suchar goni suchar, wątki przewidywalne do bólu, napisane w pierwszej osobie co nie wyszło, autorka skacze z czasu teraźniejszego na przeszły bez sensu....ugh. Nigdy więcej.

gkrzys | 2014-12-14

Na książkę namówiła mnie żona ;-) Jak się okazało, to nie jest jedna z "erotycznych" powieści jakich ostatnio chyba dużo. To bardzo pouczająca książka o tym co w życiu jest ważniejsze: kariera za wszelka cenę czy realizowanie swoich marzeń i ideałów. Historia miłości w trudnych realiach korporacji, z głębszym przesłaniem, gdzie erotyzm stanowi tylko naturalny dodatek, zresztą bardzo umiejętnie wpleciony przez autorkę w całą tą historię. Polecam zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

aleksnadra | 2015-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2015

Miłość to królowa uczuć. Dla niej warto walczyć i ryzykować niepowodzenie. Czy rzeczywiście? Czy w imię poszukiwania miłości, swojej drugiej połówki można godzić się na zwodnicze układy balansujące na granicy moralności, który z jednej strony dają poczucie ekscytacji i spełnienia, a z drugiej wpędzają w depresję, obniżają samoocenę, niszczą wiarę w siebie i wyznawane ideały?

Odpowiedź na to pytanie musiała odnaleźć Sara, niespełna trzydziestoletnia Warszawianka, główna bohaterka powieści Anny Gwóźdź. Dziewczyna poznaje w nocnym klubie Sebastiana Króla, który w 100 % odpowiada jej ideałowi. Mężczyzna ma dla niej nietypowy, weekendowy układ. Z początku jawi się on niczym spełnienie marzeń, które z czasem zmienia się w koszmar. Miłość miesza się z nienawiścią, tęsknota z samotnością, nadzieja z bolesnym oczekiwaniem.

"Czy to możliwe, aby ktoś cię pokochał tylko na dwa dni w tygodniu, martwił się o ciebie i troszczył tylko w weekendy? Interesował się twoim życiem dopiero od...

Oliwia1978 | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Skończyłam książkę i nadal nie mogę ochłonąć. Przyznaję polecił mi ją ktoś, kto zna osobiście autorkę, więc podeszłam do lektury bez entuzjazmu. A teraz? Jestem totalnie, pozytywnie zaskoczona. Aż muszę napisać opinię, choć rzadko to robię. Książka debiut, a napisana lekkim językiem, jest dynamika akcji, są złożone postacie i jest idea, misja, którą autorka chce sprzedaż pod płaszczykiem historii o miłości. Idea, którą dobrze rozumiem i kupuję - pozostać sobą! Sara we mnie żyła, kibicowałam jej, przeżywałam jej emocje, nie tylko o nich czytałam a to już olbrzymi atut. Polska korporacja została perfekcyjnie pokazana. Każdy kto pracuje w dużej firmie, a już w bankowości szczególnie, poczuje się czytając powieść jak u siebie w domu. Mimo, że książka jest polecana jako powieść erotyczna to na szczęście tego seksu nie jest za dużo i jest smacznie podany. I już ostatnie - Sebastian - ach ... Kobiety, musicie przeczytać! :)

lawa0 | 2014-12-13

Fascynująca opowieść, wciągająca w historię życia młodej kobiety, z zaskakującym zakończeniem. Pokazuje twarde zasady, bez zasad pracy w banku. Lojalność w przyjaźni, huśtawkę emocji, a przede wszystkim miłość, namiętność, niewawiść do faceta, który jest spełnieniem marzeń i przekleństwem... Przeczytałam z wypiekami na twarzy i gorąco polecam, nie tylko kobietom ;)

Kasiek121 | 2018-10-08
Przeczytana: 06 października 2018

Ja tu achy i ochy nad autorami zza granicy. A tutaj takie wielkie WOW dla rodzimej autorki!!. Ksiazka jest wspaniala, pelna emocjii. Ile to ja sie nadenerwowałam, jak ten Sebastian zalazl mi za skora! Sara wspaniala kobieta, przyjaciolka. Osoba, ktora szuka milosci w swoim uporzadkowanym swiecie. Poznaje wspanialego faceta, moja piekne wspolne chwile. Na drugi dzien okazuje sie, ze to jej nowy szef. I zaczyna sie rollekoster.
Ksiazka od poczatku do konca przemyslana, nie bylo nudnych momentow. Te słownictwo korporacyjne, te zasady ponujace w takich firmach jestem pelna podziwu dla autoki za jej wiedze.
Polecam, bo ksiazka moze śmiało konkurować ze znanymi, topowymi ksiazkami.

koorkowa | 2015-04-08
Przeczytana: kwiecień 2015

Tę książkę dosłownie wciągnęłam jednym tchem... Jak nie lubię przesadnej erotyki w książkach tutaj mi to zupełnie nie przeszkadzało, gdyż w tej książce nie chodzi o samo zaspokojenie żądzy, ale cała historia chwyta za serce. Ta historia to bardzo trudne wybory życiowe. Bardzo lekko się ją czyta, bardzo przystępny język i styl pisania, który mnie zachwycił. Ta opowieść, jakże współczesna, dotyka problemów z którymi każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu się spotyka - wybór praca czy miłość? Przecież bez pracy nie utrzymam rodziny, ale jeśli praca staje się naszym życiem... Polecam gorąco, warto przeczytać!

my_len | 2015-03-07
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam. Czy da się oddzielić życie prywatne od stresującej i pełniej napięcia pracy? Owszem da się ale to wymaga wiele trudu. Autorka Sara daje radę chociaż jest ciężko. Dlaczego zakochujemy się w tych co nie powinniśmy? Dlaczego tak trudno jest się odkochać? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. Czy to samo minie? Czy z tego da się wyleczyć? To zależy. Dlaczego korporacje TAKIE są? Dlaczego tak dużo się wymaga od zwykłego pracownika? Jak wygląda praca w korporacji z punktu pracownika? Na niektóre z tych pytań znajdziemy odpowiedź w książce, którą gorąco polecam! Warto!

Anna | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Książka zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. I nie chodzi o sceny seksu ( bo są i działają jak trzeba ) ale o to drugie dno właśnie. Podziwiam autorkę, że tak odważnie opisała świat polskiej bankowości i w ogóle atmosferę korporacji. A przy tym cała historia wciąga absolutnie. Nie mogłam się oderwać zanim nie dowiedziałam się jak to się skończy. Gorąco polecam i tym w korporacyjnych więzach i tych szukających prawdziwej historii o miłości.