Sara

Papierowy Motyl
2014-12-08
2014-12-08
kobieta; mężczyzna; seks; pożądanie; romans; namiętność; 50 twarzy

Wielka korporacja, stres, nerwy, cele do zrealizowania, raporty, wyścig szczurów, a wśród tego Ona - ambitna, młoda menadżer oddziału banku i On -jej ideał mężczyzny, chociaż wcale idealny nie jest, a łącząca ich relacja na szanse istnieć jedynie w weekendy.
Czy mimo to mają szansę być razem?

Ciekawe fabuła, interesująco ukazany system pracy w korporacji i całkiem przyjemne sceny damsko-męskie. Czyta się dobrze.

Czy mimo to mają szansę być razem?

Ciekawe fabuła, interesująco ukazany system pracy w korporacji i całkiem...

"Sara" to pełna erotyzmu powieść wspaniale odwzorowująca realia pracy w korporacji, bankowości.
Tytułowa bohaterka to wrażliwa, ale i silna kobieta, odnosząca sukcesy w pracy, ale marząca też o szczęściu i miłości. Kiedy na jej drodze staje Sebastian, żadne z nich nie podejrzewa, jak to skomplikuje ich życie prywatne i zawodowe.
Życie nie jest łatwe, a jeśli do tego wykonuje się stresującą pracę, otaczają nas zakłamani ludzie, przez presję można zatracić samego siebie. Jednak główna bohaterka udawadnia, że wcale tak nie musi być.
Książka opowiada o trudnych wyborach i walce o ideały. Jestem pełna podziwu, jak autorce udało się uchwycić realia współczesnego świata, w którym mimo wszystko tkwi ziarenko dobra.

"Dlaczego tak niewielu z nas ma odwagę, by zmienić coś w swoim życiu? Odwagę, by być sobą…"
"Wyniki sprzedaży za wszelką cenę, ludzie wymieniani jak rękawiczki, klienci manipulowani jak dzieci… czy ja na pewno chcę się pod tym dalej podpisywać?"
"Gdy się kocha, można się zgodzić na wiele".

Życie nie jest łatwe, a jeśli do tego...

Prawdziwy mętlik, dwa oblicza... Fajnie i szybko się czytało

Prawdziwy mętlik, dwa oblicza... Fajnie i szybko się czytało

Nawet podobał mi się styl autorki, narracja była prowadzona ciekawie, dobre opisy i niezłe dialogi, co w tego typu literaturze zdarza się rzadko (ogólnie panuje jakaś plaga sztuczności dialogów, coś strasznego). Niestety fabuła to klapa. Pomieszanie sztampowego romansidła z opowieścią o silnej i nowoczesnej kobiecie... nie bardzo. Argumentacja na obronę Sebastiana tak kulejąca, że dajcie spokój. Umacnianie szkodliwych stereotypów o tym, co można drugiej stronie wybaczyć, o tym, że pomimo że się ranią do głębi, to miłość jest ponad to - buntuję się przed takim postrzeganiem relacji. Nie mówiąc już o tym, że sporo wątków było przewidywalnych. A te nieprzewidywalne z kolei - mało prawdopodobne, jak na powieść, która udaje, że dzieje się gdzieś tu i teraz.

Sara-Anna Gwóźdź. Pełna erotyzmu książka o świecie korporacji i skomplikowanym związku. Mówi się, że mężczyźni mniej analizują niż kobiety i potrafią rozdzielić życie prywatne od pracy. Ta książka doskonale pokazuje, jak faceci potrafią grać, być kimś innym w zależności od okoliczności i miejsca. Mimo wszystko Sara jest silna kobietą, że chce wejść w taki związek i godzi się na wyrzeczenia. Wszystko zdaje się pięknie układać, ale do pewnego momentu. Nie da się pogrywać z życiem na dłuższą metę. To nie może się udać, ale czy finał będzie szczęśliwy czy wszystko gruchnie z wielkim hukiem?

Specyficzny romans biurowy - tyle można powiedzieć o tej książce. Dobrze się zapowiadało i tyle było. Fabuła, narracja, opisy i dialogi są do bólu przewidywalne. Do tego zakończenie w stylu amerykańskich komedii romantycznych.

Ja tu achy i ochy nad autorami zza granicy. A tutaj takie wielkie WOW dla rodzimej autorki!!. Ksiazka jest wspaniala, pelna emocjii. Ile to ja sie nadenerwowałam, jak ten Sebastian zalazl mi za skora! Sara wspaniala kobieta, przyjaciolka. Osoba, ktora szuka milosci w swoim uporzadkowanym swiecie. Poznaje wspanialego faceta, moja piekne wspolne chwile. Na drugi dzien okazuje sie, ze to jej nowy szef. I zaczyna sie rollekoster.
Ksiazka od poczatku do konca przemyslana, nie bylo nudnych momentow. Te słownictwo korporacyjne, te zasady ponujace w takich firmach jestem pelna podziwu dla autoki za jej wiedze.
Polecam, bo ksiazka moze śmiało konkurować ze znanymi, topowymi ksiazkami.

Zakupiłam książkę sugerując się opiniami na LC. I trudno mi się zgodzić z tymi bardzo wysokimi ocenami. Moim zdaniem książka jest "dobra. Taka polska wersja Greya, tylko skrócona. ON przystojny, bogaty, ONA młoda, atrakcyjna... Łatwo zgadnąć, co będzie działo się na kolejnych stronach. Ciekawie została opisana rzeczywistość pracy w korporacji.

Pomysł bardzo dobry, ale jak dla mnie zupełnie nieudana realizacja. Nie jestem pruderyjna, ale w moim słowniku istnieją inne określenia na kobiece części ciała niż te użyte w książce. W dodatku ilość powtórzeń odebrała mi przyjemność z czytania. Język jest bardzo prosty a momentami prostacki. Szkoda, bo zapowiadała się fajna historia.

Świetna książka!!! Wyrwała mnie z życia na kilka godzin. To nie jakaś tam zwykła banalna powieść erotyczna ale książka która posiada w sobie jeszcze wiele innych płaszczyzn. Mówi nie tylko o miłości ale doskonale opisuje realia życia codziennego, uświadamia to jak bardzo ważna w życiu wielu z nas jest praca jak dużo czasu jej poświęcamy nie myśląc o niczym innym. Pokazuje co w życiu jest ważne, skłania do przemyśleń i dostarcza mnóstwo emocji.
Relacja między głównymi bohaterami jest dziwna ale i wspaniała, oboje muszą się zmagać z codziennością i uczuciem które ich połączyło, co nie jest łatwe w świecie wielkich korporacji.
Książka jest bardzo dobrze napisana i przemyślania, postacie jak i ich relacje są bardzo dobrze opisane. To naprawdę fajna i mądra książka, mimo iż to erotyk.
Cieszę się że polscy autorzy piszą takie powieści.

• 2017

Dodaj cytat z książki Sara