Polityka sowiecka wobec Kościoła katolickiego na Litwie 1944

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikowi w Polsce najnowszej, bardzo bolesnej karty dziejów narodu litewskiego, jaką była sowiecka okupacja kraju po II wojnie światowej. Próba duchowego zniewolenia społeczeństwa przez reżim komunistyczny poprzez totalną indoktrynację i zwalczanie religii, przede wszystkim Kościoła katolickiego, do którego przynależność deklarowało ponad 80 procent ludności Litwy, spotkała się z masowym sprzeciwem wiernych, księży i biskupów.

lemOor | 2013-08-18