Siła militarna w polityce zagranicznej Federacji Rosyjskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Autor koncentruje się na przedstawieniu i wyjaśnieniu roli oraz znaczenia siły militarnej w polityce zagranicznej Rosji, która od 1990 roku funkcjonuje jako suwerenny podmiot na scenie międzynarodowej. Jego książka stanowi ambitne i obszerne studium, analizujące w gruncie rzeczy szczególny aspekt polityki zagranicznej nowego aktora międzynarodowego, który odgrywa znaczącą rolę w pozimnowojennym świecie.

Karol Inglot | 2013-09-10
Przeczytana: 24 maja 2010