Wyzwanie czytelnicze LC

Elmer. Słoń w kratkę

Wydawnictwo: Papilon
BUKA

Warto być sobą i warto mieć przyjaciół! Każdy jest inny, ale też każdy jest częścią grupy (grupy przedszkolnej, klasy, rodziny, grupy przyjaciół). Seria "Elmer" opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Pozytywne emocje, radość, zabawa, wspólnota. Poszczególne opowiadania są dobrymi...

Warto być sobą i warto mieć przyjaciół!

Seria "Elmer" opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Pozytywne emocje, radość, zabawa, wspólnota. Poszczególne opowiadania są dobrymi pretekstami do omawiania spraw szkolnych, przedszkolnych i domowych.

Elmer martwi się, że jest kratkowo-kolorowy, podczas gdy inne słonie są szare. Myśli, że kiedy śmieją się w jego towarzystwie - śmieją się z niego. Wpada więc na pomysł, jak stać się szarym i... udaje mu się! Słonie jednak nie lubią bardziej szarego Elmera od Elmera kolorowego. One po prostu lubią Elmera takiego, jakim jest!

W tym tomie 4 opowiadania: "Elmer", "Elmer i róża", "Elmer i nieznajomy", "Elmer i hipopotamy".

W roku 2014 Elmer obchodzi 25. urodziny. Książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Są entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli na całym świecie.
W Polsce seria o Elmerze została oceniona jako najlepszy cykl ksiązkowyc dla dzieci przedszkolnych i szkolnych (kl. I-III) przez uczestników seminarium "Dzieci lubią książki".

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-slon-w-kr...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-slon-w-kr...»

Monika Szulc | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

„Elmer. Słoń w kratkę” to zbiór czterech opowiadań o przygodach tego niezwykłego słonia.

Elmer jest najlepszym bohaterem dziecięcych bajek, jakiego miałam okazję poznać. Nie tylko moja córeczka oszalała na jego punkcie, ale i ja. Elmer to uroczy i niezwykle mądry słoń, który pokaże waszym dzieciom jak piękny jest świat, jeśli szanuję się przyjaciół i nie potępia inności.

Bajki dla dzieci powinny być wciągające, kolorowe i przede wszystkim mądre. Każda opowieść o losach Elmera zawiera wszystkie te elementy. Książka jest przepięknie wydana. Duży forma i twarda okładka to podstawa, szczególnie, jeśli dziecko lubi przeglądać ilustrację, które w tej książce są proste, barwne i zrozumiałe. Często więcej czasu omawiamy rysunki przedstawiajcie bohaterów, niż czytamy. Same opowieści są napisane prostym językiem i nie są zbyt długie. Czyta się szybko, czasami wręcz żałuję, że to już koniec danej historii, ale niejednokrotnie do nich wracam, a córeczka nadal cieszy się przygodami...

jodynka | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Świetne ilustracje, teksty trochę nierówne - niektóre opowiadania mają momentami pewne niezgrabności, brak w nich płynności narracji. Mam wrażenie, że może to wynikać ze złego tłumaczenia.
Lili (2,5 roku) to nie przeszkadza, Elmer jest częstym bohaterem wieczornego czytania.

Renata | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Jak dotąd Elmer to moja ulubiona postać bajkowa dla 3-latków

Lilijka89 | 2017-08-23
Laura | 2017-06-12