Elmer. Słoń w kratkę

Elmer
Papilon
2014-09-29
2014-09-29

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Pomelo jest zakochany Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo jest za... Ramona Bădescu, Ben...
Okładka książki Święta Tupcia Chrupcia Marco Campanella, Anna Casalis
Święta Tupcia ... Marco Campanella, A...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Idę do lekarza Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...

„Elmer. Słoń w kratkę” to książka z katalogu Wydawnictwa Papilon o słynnym kolorowym słoniu, którą polecamy Waszej uwadze. To ciepła opowieść dla miłośników zwierząt, która uczy dzieci empatii, umiejętności społecznych oraz poczucia humoru. W tym tomie znajdują się cztery opowiadania: Elmer, Elmer i Róża, Elmer i nieznajomy, Elmer i hipopotamy. Ta wydana w pięknej oprawie książka Davida McKee pozwala czytelnikom zrozumieć kilka istotnych wątków. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/elmer-soniowe-opowiesci.html

Słoń - celebryta. Każdy się ze mną zgodzi, Elmer to jeden z najbardziej znanych posiadaczy trąby, nie tylko w środowisku rodziców i maluchów. Słoń w kratkę? No kto to widział.

To słoń szczególny. Pełen empatii i zrozumienia, zabawny i uczynny, trochę szalony, żartowniś i wesołek. Spacerując po dżungli spotyka szereg nowych i starych przyjaciół: lwy, tygrysy, krokodyle i... różowe słonie. Nowy, wydany w pięknej, twardej oprawie tom "Elmer. Słoń w kratkę" Davida McKee, pozwala nam spojrzeć na uroczego słonia przez pryzmat czterech opowiadań.

Każda z opowieści podejmuje ważne tematy dotyczące relacji - zarówno tych z bliskimi, jak i takich z nieznajomymi. Elmer ma dla nas i naszych dzieci bardzo krzepiące wiadomości. Uczy, że wystarczy kogoś trochę poznać i bardzo szybko może się okazać, że nieznajomy staje się przyjacielem i wyjaśnia, że z jednej strony różnimy się od siebie, ale jednocześnie jesteśmy do siebie bardzo podobni.

Te proste, zdawać by się mogło trywialne spostrzeżenia bardzo mocno rezonują w młodych umysłach zwłaszcza, kiedy maluchy nieustannie się porównują, a punktem odniesienia staje się ulubiony kolega. Elmer uczy, że można się wyróżniać i to wcale nie jest złe, że wystarczy porozmawiać, żeby przełamać bariery i stworzyć zupełnie nową, wartościową relację. Uczy też, że nie ma nic lepszego niż dobry żart :)

Lubię Elmera. Dobrze się go ogląda w tym dużym, masywnym wydaniu. Zauważyłam, że dzieci też lubią, kiedy strony w książce są większe, wtedy kolory Elmera są jeszcze bardziej... kolorowe:)

Elmer jest przyjaznym słoniem z masą przyjaciół. Zawsze wie jak komuś pomóc albo zmotywować innych do działania. Jest zabawny i cały czas wywołuje uśmiech na twarzy.
Różni się, natomiast od innych słoni, ponieważ… jest w kratkę. 🐘

W książce znajdziemy aż 4 opowiadania. Historyjki, które z pewnością przypadną waszym pociechom do gustu, a przepiękne kolorowe ilustracje sprawią, że nie będą mogli oderwać się od tych bajecznych opowiadań.
Kolejnym plusem jest rozmiar czcionki, która z pewnością zachęci do samodzielnego czytania.

Moja Pola wczoraj zabrała Elmera do przedszkola. Dzieci były zafascynowane przygodami tego niezwykłego słonia i prosiły, aby jeszcze do nich zawitał

Różni się, natomiast od innych słoni, ponieważ… jest w kratkę. 🐘

Skończyliśmy i możemy opowiedzieć. #elmersłońwkratkę to zbiór czterech opowiadań z tytułowym Elmerem w roli głównej.
To, że od lat uwielbiamy Elmera, nie jest tajemnicą. Ale jeszcze tak grubej nie mieliśmy.🤣. Sztywna okładka, świetny papier. Książka doskonale nadaje się na prezent.♥️🎁

Elmer to słoń. Ale taki niezwykły. Kolorowy, w dodatku w kratkę. Jest wyjątkowy z każdej strony. Miły, uprzejmy, przyjacielski.

W tej znajdziemy opowiadania:
🐘 Elmer
🐘 Elmer i Róża
🐘 Elmer i nieznajomy
🐘 Elmer i hipopotamy

Każde wyjątkowe, kolorowe i wręcz przyciągające wzrok. Na pewno zadowoli każdego dzieciaszka. Moja Liwia od kilku lat przepada za Elmerem i nawet teraz mając 8 lat czyta ale już samodzielnie.

Dodatkowym plusem są cztery rozdziały ( opowiadania ) które można podzielić spokojnie na cztery wieczory. 😜

Kolejnym plusem jest duża czcionka i kolorowe strony. Dla maluszka przyciągające wzrok dla.starszaka jak moja Liwia doskonale do nauki czy ćwiczenia czytania. Niewielka ilość tekstu na stronie nie zraża a grubość książki już nie jest taka straszna. Ponad 120 stron to już porządna książka 😜👏👏👏

My na pewno polecamy 💪💪💪💪

Znają wasze dzieci przygody wesołego, sympatycznego słonika Elmera? Nie? To zachęcam was gorąco do nadrobienia tej zaległości wraz z nimi, bo naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce serię książeczek o Elmerze.

....

"Elmer słoń w kratkę" Davida Mckee to zbiór 4 opowiadań, w których poznajemy perypetie tego kolorowego słonika oraz jego przyjaciół. Jak zawsze Elmer służy pomocą, dobrą radą. Dlatego też inni chętnie zwracają się do niego z różnymi sprawami. Jego natura badacza nie pozostawia pytań bez odpowiedzi. Jest niczym przywódca w stadzie.

Elmera, tego uroczego, dowcipnego słonia nie da się nie kochać ,więc jeśli wasze pociechy dostaną tę książkę w swoje rączki, to z pewnością szybko się z nim zaprzyjaźnią. I będą mogły nie jedną naukę od niego zaczerpnąć. Bo opowiastki o Elmerze to nie tylko pięknie wydane, kolorowe, i przyjemne do poczytania publikacje. To przede wszystkim mądre i wartościowe treści, które podane w odpowedni sposób potrafią zainspirować dziecko do naśladowania dobrych zachowań i cech.

....

Uroczego słonika Elmera, tak różniącego się od innych słoni, poznałyśmy kilka lat temu podczas wizyty w bibliotece. Nie zdawałyśmy sobie wówczas sprawy z jego popularności wśród dzieci na całym świecie.
Dziś, dzięki wydawnictwu Papilon ponownie mamy przed sobą zbiór opowiadań z kraciastym bohaterem, którego wymyślił David McKee.
Ten pełen uroku słoń zawsze służy dobrą radą. Chętnie podejmuje wyzwania i potrafi zmotywować innych do działania.
Jest dowcipny, cierpliwy i otwarty na nowe znajomości. Bada, sprawdza, poszukuje najlepszego możliwego rozwiązania.
Mieszkańcy dżungli darzą go sympatią i chętnie spędzają czas w jego towarzystwie.
W książce pt. "Elmer. Słoń w kratkę" znajdziemy aż cztery opowiadania. Każde z nich niesie w sobie wiele mądrości. Uczy, że zawsze warto być sobą. Uświadamia, że nie warto wstydzić się swojego wyglądu. Pokazuje, że dobra współpraca to klucz do sukcesu, a dzięki wsparciu przyjaciół łatwiej pokonać własne słabości. Jest wspaniałą lekcją tak ważnej i tak bardzo potrzebnej we współczesnym świecie empatii.

Ten pełen uroku słoń zawsze służy dobrą radą....

Słoń Elmer jest z nami od paru dobrych lat i jakoś znudzić się nim nie możemy... i nie chcemy!
Wcześniej czytałam jego przygody starszemu synowi, a teraz mamy wielki powrót, gdyż Elmera pokochały również moje młodsze dzieci.
Są książki ponadczasowe, których tematyka nigdy się nie starzeje. Do takich historii, zaliczam właśnie opowiadania o Elmerze.
David McKee stworzył wspaniałą, 22-tomową serię, którą kochają dzieci niemal na całym świecie. Gdy w zeszłym roku dotarła do mnie wiadomość o śmierci tego autora, to poczułam ukłucie w sercu. Dla nas skończyła się pewna epoka...
Ale słoń Elmer będzie z nami na zawsze i to się liczy.
Przed Wami zbiór czterech opowiadań o tym wyjątkowym bohaterze.
Dlaczego tak bardzo lubimy Elmera?
Przede wszystkim za to, że jest dowcipny, cierpliwy, pomocny i nigdy się nie poddaje. Elmer zawsze szuka rozwiązania, nawet najbardziej skomplikowanego problemu. Potrafi zmotywować do działania inne zwierzęta, zawsze jest gotowy do pomocy, a jego kolorowa głowa, aż kipi od ciekawych pomysłów.
Książki o Elmerze kochamy też za nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju i bajecznie kolorowe ilustracje.

W prezentowanej książce znajdziecie cztery opowiadania:
„Elmer”
„Elmer i Róża”
„Elmer i nieznajomy”
„Elmer i hipopotamy”

Którą historię lubimy najbardziej?
Nie potrafię wybrać😅

David McKee stworzył...

Czy znacie Elmera? Muszę przyznać, że do tej pory czytaliśmy tylko jedną przygodę tego sympatycznego słonia, tym bardziej się cieszę, że właśnie mamy okazję to nadrobić. Dziś bowiem chciałam Wam pokazać zbiór opowiadań, który pokocha każde dziecko.

"Elmer, słoń w kratkę" to książka z czterema historiami z życia kolorowego słonika.
🐘 Pierwsza opowiada o tym jak Elmer czuł się inny w swoim stadzie, ze względu na swoje oryginalne ubarwienie. Kiedy pewnego dnia postanowił umazać się w soku jagód, które miały upodobnić go do innych słoni. Zrozumiał, że bardziej niż kolor wyróżnia go coś innego - jego radosne usposobienie, za które ceniły go inne słonie.
🐘 Drugie traktuje o tym jak pewnego dnia dziadek Elmera poprosił go o odprowdzenie do stada zagubionej słoniczki, Róży. Malutka wyróżniała się ze względu na swój różowy kolor, jednak choć Elmerowi wydawało się, że jest inna niż pozostałe słonie, okazało się, że w jej stadzie wszystkie osobniki mają dokładnie taki sam kolor, różowy.
🐘 Trzecia opowieść to moment, w którym Elmer poznaje nowego przyjaciela. Zwierzęta znalazły zabłąkanego kangura, który nie umiał skakać, bowiem za każdym razem się przewracał. Okazało się, że startuje on w konkursie na najdłuższy skok, jednak tak się boi, że nie wierzy w swoje siły. Elmer i przyjaciele pomogli mu odzyskać wiarę w siebie.
🐘 Ostatnia przygoda to opowieść o tym jak do stada słoni zbliżyły się hipopotamy, których rzeka wyschła. Te pierwsze pierwotnie chciały przegonić intruzów, jednak za namową Elmera postanowiły pomóc hipopotamom odzyskać swoje terytorium.

To piękne i mądre opowiadania, które zawierają wspaniałe morały i uczą jak budzić w swoim sercu dobro, troskę o innych i życzliwość. Bardzo podoba mi się lekkość pióra autora i barwne ilustracje. Dodatkowym atutem tej książki są duże litery, dzięki czemu świetnie się sprawdzi u dzieciaków, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

🐘 Pierwsza opowiada o tym jak Elmer czuł...

Elmer jest nietypowym słoniem. Kolorowym i w kratkę. Ma wielkie poczucie humoru i dobre pomysły.
W tej książce znajdziecie cztery historie o tym uroczym słoniu. Wszystkie opisane dużą czcionką i niosace naukę dla młodszych i starszych. Opowieści te budzą optymizm, są pełne ciepła. To, że bycie innym to nic złego. To, że coś co bam wydaje się dziwne dla innych jest normą. To, że warto współpracować i wspólnie szukać rozwiązania problemu. To, że strach jest tylko w naszej głowie. To, że odpowiednia argymentacja to czasem klucz do sukcesu.
Polubilyśmy Elmera i bardzo polecamy Wam książkę, która oprócz ciekawego wnętrza jest także porządnie wydana!
Współpraca reklamowa

„Elmer. Słoń w kratkę” Davida McKee to zbiór czterech opowiadań o przygodach niezwykle pomysłowego i zabawnego zwierzęcia.
Już na początku książki czytelnik dowiaduje się, że Elmer nie jest zwykłym słoniem, tym, co odróżnia go od innych przedstawicieli gatunku, jest jego nietypowy wygląd – w kratkę. „Był żółty i pomarańczowy, czerwony i różowy, fioletowy, niebieski i zielony, czarny i biały. Elmer zdecydowanie nie był koloru słoniowego”.
O wyjątkowości bohatera nie świadczy tylko i wyłącznie jest oryginalny wygląd, lecz przede wszystkim wnętrze. Empatia, szacunek wobec innych, pogoda ducha – to tylko niektóre z cech Elmera, które sprawiają, że łatwo zyskuje on naszą sympatię.
Każda z opisanych historii niesie ze sobą wartościowy przekaz – m.in. oswaja inność i odmienność, uczy tolerancji, motywuje do działania oraz realizacji wyznaczonego celu.
Do lektury zachęcają też niebanalne, barwne ilustracje zdobiące wszystkie karty książki. Dzięki nim oczom czytelnika ukazuje się magiczny świat, w którym żyją Elmer i jego przyjaciele.

• Dla szkrabów
  • Książki