Okrutna miłość

WAM
2014-10-07
2014-10-07
Zbigniew Zawadzki

Gdy tylko dziecko trzyma przy życiu...

Wstrząsająca historia. Przerażające, że jest prawdziwa.

Wstrząsająca historia. Przerażające, że jest prawdziwa.

Mnie nauczyła bardzo wiele ta książka ,niektóre rozdziały na prawdę były bardzo smutne i często chciało mi się płakać ..nie rozumiem i nigdy nie pojmę jak kraj który jest mocarstwem dopuszcza aż taka niesprawiedliwość ?? Stany Zjednoczone są przecież na cały świat bogate i znane a niestety mają średniowieczne prawo ,które jak widać wciąż istnieje w sądach Amerykańskich.Podziwiam Marie Josè ,nie wiem czy bym sobie poradziła z tyloma traumami i chorobą! Polecam w 100 % na prawdę otwiera oczy na prawo Amerykańskie i jest wiele ciekawych wątków... nie był to zmarnowany czas......

cięzko się czyta tą ksiązkę bo działania matki mnie dziwią niby prawnik ale zero wiedzy jak działa system.Błąd za błędem ktory prowadzi do miejsca w ktorym jest .Dla mnie kobieta bardzo dziwna od samego początku akcji i to jest prawnik????

W czytaniu książkek opartych na prawdziwych wydarzeniach mam jedną przypadłość. Googlowanie. Googluje wszystko co z daną sytuacją opisaną w książce miało miejsce. W tym wypadku była to osoba Marii Jose.
Książka była głownie opisem życia Maria Jose. Dialogów było bardzo mało. Mimo wszystko książkę fajnie się czytałom choc dlugo,. Można podziwiać Marie Jose za wytrwałość i hardość, a przede wszystkim upór, ale ja bym chyba tak nie potrafiła.... Moze byłabym skłonna chyba ulec byłemu małżonkowi tylko po to by dziecko miało "matke " na miejscu.
Sytuacje które miały miejsce w amerykańskim więzieniu mroża krew z żyłach . Moźe jestem naiwanna ale nie myslałm o tym by służby wiezienne, w tym kobiety, mogły dopuścic się tak niecnych występków. Jest to okrutne. Wiezienie jest wiezieniem , to nie wczasy , ale jakies prawo choćby ograniczone powinno być przestrzegane.
Czytając tą książke nie raz sie odrywałam i myślałam o tej kobiecie ,jak dziś sobie radzi. Kto lubi tego typu ksiązki to polecam. Czy sięgnę po coś jeszcze co wyszło "z pod pióra" Reyes M, ? Nie wiem ...Nie zarazila mnie swoja twórczościa , może gdybym książka była inczej napisana ....

Wciągająca lektura. Opisana historia wydaje cię nieprawdopodobna, wzbudza strach przed wymiarem sprawiedliwości/niesprawiedliwości i ludzką obojętnością.

Książka oparta na faktach. Wstrząsająca historia kobiety, Hiszpańskiego pochodzenia, która walczy o to żeby nie oddać dziecka ojcu, sadyście. Niestety nie jest obywatelką Stanów Zjednoczonych, tak jak jej były mąż, mimo że stoi za nią murem sąd w Hiszpanii to w Stanach nie ma na kogo liczyć. jen mąż skutecznie utrudnia jej życie, robi wszystko żeby ja zniszczyć a wszystkich wokół niej zastarszyć.

Historia wzruszająca, człowiek dziwi się, że coś takiego może dziać się na prawdę, ale bohaterka sama prosi się o niektóre sytuacje. Robi wszystko na przekór, nikogo nie słucha, zawsze wybiera najgorszą dla siebie opcje. Do ponad połowy czytałam ją opornie, dopiero przy końcówce mnie wciągnęła.

Historia młodej, odnoszącej sukcesy Hiszpanki w Stanach Zjednoczonych, która wychodząc za mąż nie przypuszczała jakie piekło ją czeka i ile będzie musiała znieść by ochronić ukochaną córeczkę przej jej niebezpiecznym ojcem.

Właśnie "zmęczyłam" tę książkę - tak - nie przeczytałam, ale właśnie "zmęczyłam". Po przeczytaniu Ukrytej Róży tej autorki z ciekawością sięgnęłam po kolejne. Już Burka miłości ogromnie mnie rozczarowała. Nie dyskutuję o treści - podobno są to pozycje oparte na faktach autentycznych - ale mimo wszystko postępowanie głównej bohaterki jest jakieś dziwne. Niby jest prawnikiem, ale ani zachowanie, ani czyny niezbyt o tym świadczą. Wyjątkowo źle się czyta.

wzruszajaca kobieta wyszla za mąż za nie odpowiedniego mężczyznę i przeszła piekło na ziemi lądując przez niego i sapolecamdy do wiezienia łza sie kreci w oku co biedna przechodziła

Dodaj cytat z książki Okrutna miłość