Nudzimisie na wakacjach

Okładka książki Nudzimisie na wakacjach Rafał Klimczak
Okładka książki Nudzimisie na wakacjach
Rafał Klimczak Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Nudzimisie (tom 6) Seria: Nudzimisie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nudzimisie (tom 6)
Nudzimisie
Skrzat
2014-01-01
2014-01-01

1962

Nudzimisie po trudach roku szkolnego wyruszają na wakacje. Odkrywają cudowne miejsce, gdzie czeka na nich wspaniała zabawa. Dla każdego coś, co najbardziej lubi. Książka przy okazji ciekawej lektury, uczy dzieci zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wypraw i zabaw.

Fajny pomysł na książkę dla dzieci, postaci Nudzimisiów są bardzo oryginalne i ciekawe, a jednak ciężko było przez czytanie przebrnąć. Autor posługuje się zbyt "dorosłym" językiem i sformułowaniami trudnymi do zrozumienia dla kilkulatka. Poza tym uważam, że w książce dla dzieci powinny być krótkie i konkretne rozdziały - te są zdecydowanie za długie i "przegadane" przez co dziecko czytając nudzi się i zniechęca do dalszej lektury.
Plus za pomysł i bohaterów ale minus za formę.
Oceńcie sami.

tom 6. Książka bardzo mi się podobała, niestety mojemu 4 latkowi już mniej. Mam wrażenie, że autor ma własne dzieci i jego książki "rosły" wraz z nimi. W konsekwencji ta część Nudzimisiów jest napisana bardzo dobrym językiem, ale ciut za poważna dla 4 latka, któremu bardzo podobały się części 1-4. Bardzo polecam, ale może dla 5 lub choć 4,5 latków (wiadomo, że 6 miesięcy w tym wieku to bardzo dużo)

Nudzimisie to sympatyczne stworki, które pomagają chłopcu imieniem Szymek na przerwanie męczącego stanu jakim jest nicnierobienie.
Od dawna wiadomo, że nie ma nic gorszego dla dziecka, jak wszechogarniająca NUDA. Cóż w tym dziwnego, dopada je czasami taki stan a wtedy miejcie się wszyscy na baczności!! Nudzimisie powstały z takiego głośnego marudzenia: „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”.
W poprzednich częściach cyklu Nudzimisie razem z Szymkiem poznawały najrozmaitsze przygody. Dziś swoje ciekawe historie przeżywać będą na wakacjach. Ciekawe jak im to wyjdzie tym razem?
Na wakacjach jest bosko, już niedługo miał się o tym przekonać nasz mały bohater. Zdarzają się, oj zdarzają niemiłe sytuacje, ale czymże byłaby beztroska bez odrobiny kwasu. Przynajmniej jest co wspominać. Szymek przekonuje się na własnej skórze jak to jest być wielkim sportowcem, dokładnie odczuje skutki gorącego słońca, z przyjemnością zamieni się w „ducha” a także odbędzie swoją pierwszą podniebną podróż i to wcale nie samolotem.
Brzmi ciekawie? Bo tak jest.
Jak to na wakacjach nie brak w książce humoru, zaskakujących sytuacji, przekonujemy się bez wstydu, że każdy w czasie wypoczynku odczuwa wilczy głód. W sumie nic nie robienie też może męczyć.
Nudzimisie zawsze znajdą radę na luki w Szymkowej przygodzie starając za wszelką cenę dobrze bawić się w znajomym gronie.
Wyobraźnia autora jest wprost zadziwiająca, stworzenie krainy pluszowych stworków zakrawa na umysłowe przestępstwo. Książka przesycona jest obrazem tak porywającego klimatu, który na długo zostanie w pamięci dziecka. Marzenia, bo to właśnie one są podstawą przygód dziarskiego chłopca nie mają granic, dlatego z wielkim zainteresowaniem czekam na być może następną tajemniczą historię z Nudzimisiowa. Czym jeszcze autor zaskoczy małego czytelnika?
„Nudzimisie na wakacjach” to książeczka przekorna, na granicy teraźniejszości i bajkowości. Potrafiąca budzić emocje u kilkulatka jak i starszego czytelnika. Magiczność małych pluszaków chwyta za serce a ich odwaga dodaje wiary w siebie. Książeczka potrafi zaciekawić nie tylko samym tekstem, również ilustracje które dodatkowo rzeźbią całą przygodę mają moc przyciągania.
Książeczkę polecam, bo bardzo łatwo można się w niej zatracić i wbrew tytułowi nie można z nią się nudzić, w Krainie Nudzimisiów, w szkole ani nawet na wakacjach.

• Książeczki córeczki
  • Przeczytane 2017
  • Półka Zosi
  • Przeczytane/podebrane dzieciom

Dodaj cytat z książki Nudzimisie na wakacjach