Tylko się nie zakochaj

Okładka książki Tylko się nie zakochaj Nicola Doherty
Okładka książki Tylko się nie zakochaj
Nicola Doherty Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
The out of office girl
Pascal
2013-04-17
2013-04-17
Konieczka Alka
londyn autor książki sycylia wydawnictwo

Lektura łatwa i przyjemna, romans jakich wiele, nie będę spojlerować, polecam osobom, które chcą przyjemnie spędzić czas z książką

Luther to przystojny i pełen wdzięku aktor, który ma rzeszę fanów. Jedną z nich jest Alice, która pracuje w wydawnictwie i jej zadaniem jest pomoc w napisaniu jego autobiografii. Kobieta zostaje wysłana na Sycylię, gdzie mają wspólnie pracować. Zakochana Alice jest w siódmym niebie. Niestety Luther okazuje się zupełnie inną osobą, niż sobie wyobrażała.
Jednak miłość jest bliżej niż myśli. W zupełnie innej osobie.

Bardzo zabawna i lekka opowieść, która pozostawia uśmiech na twarzy.
Dużo ciekawych opisów dotyczących Włoch i ich zwyczajów. W śnieżne, mroźne dni można poczuć ciepło bijące z każdej strony tej książki i wspaniałej, gorącej Sycylii.
Autorka szczegółowo przedstawiła pracę redaktorów w wydawnictwie. Można się dużo dowiedzieć na czym to polega i jak pracują.
Zakończenie jest przewidywalne, ale to nie oznacza, że książka jest nudna.
Polecam!

Jednak miłość jest...

Za jaka książkę może się „wziąć” kobieta po przejściach? „Tylko się nie zakochaj” jest tego idealnym przykładem.

Alice jako pracownica wydawnictwa dostaje dość nietypowe zadanie do zrealizowania. Musi skłonić swojego idola do ujawnienia swoich największych sekretów, oczywiście ku uciesze czytelników. W związku z tym wyjeżdża do posiadłości Luthera, która mieści się na jednej z włoskich wysp. Alice myśli, że jak na wyspę przystało, będą tylko we dwoje, jednak bardzo szybko zostaje wyciągnięta z błędu, ponieważ po pietach depcze jej despotyczny Sam. Bezwzględny, nieprzystępny aczkolwiek bardzo przystojny agent hollywoodzkiej gwiazdy.

Powieść Nicoli Doherty to bardzo lekka i przyjemna historia, która mimo lekkiej fabuły potrafi przenieść czytelnika w piękną włoską krainę, gdzie tak naprawdę wszystko może się zdążyć. Choć zamysł treści określony jest w grupie powieści obyczajowych i romansu, do pewnego momentu ciężko określić jej zakończenie. Jest lekko i przyjemnie, lecz nie ąż tak przesadnie jak w przypadku typowego harlequina.

„Tylko się nie zakochaj” jest lekką zarówno z tytułu treści jak i stylu, w jakim została stworzona przez autorkę. Historia bohaterów, którzy diametralnie się od siebie różnią została osadzona w pięknej i malowniczej scenerii, co dodatkowo powoduje, że czytelnik może poczuć się jak na osobistych wakacjach. Biorąc pod uwagę aurę, jaka niewątpliwie powoli zaczyna pojawiać się za naszymi oknami „Tylko się nie zakochaj” jest doskonałym rozwiązaniem na coraz dłuższe jesienne wieczory.

Alice, asystentka redaktorki w wydawnictwie, stara się dać z siebie wszystko przy pisaniu autobiografii słynnego aktora Luthera. Gdy się okazuje, że pierwotny tekst nie nadaje się do opublikowania, termin wydania książki jest tuż tuż, a redaktorka Olivia trafia do szpitala, Alice zostaje wysłana na Sycylię, gdzie w zacisznym miejscu Luther pracuje nad swoją autobiografią.
Od lat podkochująca się w aktorze, po rozstaniu z chłopakiem, wyjeżdża do Włoch.
Czy możliwe jest aby "książę" zakochał się w "kopciuszku"? Czy to prawdziwa miłość, czy tylko głupie zauroczenie. I co się okaże, gdy w pewnym momencie obiektem głębszych uczuć stanie się wkurzający Sam - agent Luthera?

"Książkę tę znalazłam dosyć dawno, jednak czekała ona na moim czytniku na swoją kolej. Kiedy już na nią padło nie było zmiłuj. Czytałam zawzięcie, gdyż potrzebowałam czegoś lekkiego i niezaprzątającego mózg po moich ukochanych Mrozowskich kryminałach ;)"

Zapraszam :)

Zapraszam :)

2051

Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Jednak jak dla mnie za lekka, za łatwa i niestety nie tyle przyjemna, co trochę nudna. Historia jakich wiele z oczywistym happy endem. Fabuła jest banalna, a tym co powstrzymało mnie przed odłożeniem jej wcześniej, to poczucie humoru autorki. Komiczne sytuacje i cięte dialogi są dobrym uzupełnieniem przewidywalnej treści. Na plus wypadają także opisy pięknej Italii i dobrze wykreowani bohaterowie. Jednak jako całość książka wypada przeciętnie.

Super lekka, przyjemna, romantyczna i zabawna. Dla kobiet, które wierzą w miłość..;)

Przyjemna, lekka, idealna do poczytania w zimowe dni, pod kocem i kubkiem kakao...

Bardzo fajna , lekka książka .

Bardzo fajna , lekka książka .

Taka trochę Bridget Jones z tej bohaterki. Książka taka sobie momentami trochę nudna fabuła taka bez szału nie wywarła jakiegoś większego wrażenia taki przewidywalny romans z happy endem.

• 2015
  • Romans

Dodaj cytat z książki Tylko się nie zakochaj