Tylko się nie zakochaj

Tłumaczenie: Konieczka Alka
Wydawnictwo: Pascal
The out of office girl
dorotai

„Tylko się nie zakochaj!” powtarzała w myślach przed wyjazdem. Alice pracuje w londyńskim wydawnictwie. Niedawno zerwał z nią chłopak, nie znosi szefowej, a w pracy jest niedoceniana. Pewnego dnia dostaje wielką szansę. Jej ulubiony aktor, Luther Carson, ma pracować nad swoją autobiografią. Zadaniem Alice jest skłonienie go do wyznania najskrytszych tajemnic. Wydawnictwo wynajmuje Carsonowi...

„Tylko się nie zakochaj!” powtarzała w myślach przed wyjazdem.

Alice pracuje w londyńskim wydawnictwie. Niedawno zerwał z nią chłopak, nie znosi szefowej, a w pracy jest niedoceniana. Pewnego dnia dostaje wielką szansę. Jej ulubiony aktor, Luther Carson, ma pracować nad swoją autobiografią. Zadaniem Alice jest skłonienie go do wyznania najskrytszych tajemnic. Wydawnictwo wynajmuje Carsonowi willę na Sycylii. Atmosfera włoskiej słonecznej wyspy otoczonej lazurowym morzem ma sprawić, by aktor czuł się swobodnie. Luther skupia się jednak na atrakcjach, które oferuje Sycylia i na pięknej aktorce Annabel.

Dodatkowo, w wykonaniu zadania Alice nie pomagają liczne wpadki i pomyłki oraz irytujący manager Sam, który z jakiegoś powodu stara się, by aktor nie ujawniał swoich sekretów.

Dziewczyna szuka sposobu, by przechytrzyć obu mężczyzn i zrealizować swój plan.

Złamane serce, dwóch przystojnych, pociągających facetów i uroki Sycylii stawiają przed nią najtrudniejsze zadanie - tylko się nie zakochać!

Ta zabawna niczym Dziennik Bridget Jones opowieść dostarczy ci świetnej rozrywki, szczypty namiętności i wywoła salwy śmiechu.

źródło opisu: http://www.empik.com/tylko-sie-nie-zakochaj-dohert...(?)

źródło okładki: wydawca

Kasiek | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 marca 2015

Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Jednak jak dla mnie za lekka, za łatwa i niestety nie tyle przyjemna, co trochę nudna. Historia jakich wiele z oczywistym happy endem. Fabuła jest banalna, a tym co powstrzymało mnie przed odłożeniem jej wcześniej, to poczucie humoru autorki. Komiczne sytuacje i cięte dialogi są dobrym uzupełnieniem przewidywalnej treści. Na plus wypadają także opisy pięknej Italii i dobrze wykreowani bohaterowie. Jednak jako całość książka wypada przeciętnie.

Cyrysia | 2013-08-28

Większość z nas ma jakiegoś idola, wzór, autorytet. Może to być aktor, muzyk, pisarz bądź sportowiec. A co byście zrobili, gdyby zaproponowano wam spotkanie oko w oko z wymarzoną gwiazdą? Taką niecodzienną propozycje otrzymała właśnie Alice, główna bohaterka książki ,,Tylko się nie zakochaj’’ autorstwa Nicoli Doherty.

Alice, na co dzień pracuje w jednym z londyńskich wydawnictw, gdzie stara się sumienie wykonywać swoje obowiązki. Niestety wymagająca przełożona nie docenia jej starań, zaś obecny chłopak zrywa z nią w nietypowy sposób. Pewnego dnia sytuacja ulega diametralnej zmianie. W obliczu niespodziewanej choroby szefowej, Alice musi ją zastąpić podczas tworzenia autobiografii znanego aktora Luthera Carsona, który jest jednocześnie jej wieloletnim idolem. To bardzo odpowiedzialna misja, lecz mimo początkowych obaw asystentka udaje się do nadmorskiej willi położonej na Sycylijskim wybrzeżu, gdzie aktualnie przebywa celebryta i próbuje nakłonić go do wszelkich najbardziej...

Ewelina | 2016-11-02
Przeczytana: 30 października 2016

Alice, asystentka redaktorki w wydawnictwie, stara się dać z siebie wszystko przy pisaniu autobiografii słynnego aktora Luthera. Gdy się okazuje, że pierwotny tekst nie nadaje się do opublikowania, termin wydania książki jest tuż tuż, a redaktorka Olivia trafia do szpitala, Alice zostaje wysłana na Sycylię, gdzie w zacisznym miejscu Luther pracuje nad swoją autobiografią.
Od lat podkochująca się w aktorze, po rozstaniu z chłopakiem, wyjeżdża do Włoch.
Czy możliwe jest aby "książę" zakochał się w "kopciuszku"? Czy to prawdziwa miłość, czy tylko głupie zauroczenie. I co się okaże, gdy w pewnym momencie obiektem głębszych uczuć stanie się wkurzający Sam - agent Luthera?

Kominek | 2013-12-21
Na półkach: Przeczytane, Nad Kominkiem
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

http://koominek.blogspot.com - osiemnaście tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Magia Italii

Kiedy się zastanawiasz, po co sięgnąć, jaka książka wywoła miły uśmiech na twojej twarzy i pozwoli się maksymalnie odprężyć, kiedy szukasz właściwego tytułu i wpadającej w oko okładki spędzając wśród książek kilkanaście minut - „Tylko się nie zakochaj” Nicola Doherty jest idealnym rozwiązaniem. Choć staram się zawsze czytać do końca, co rzecz jasna nie zawsze się udaje to kluczowe dla książki jest jej otwarcie – pięć, może dziesięć początkowych stron.

Dzięki temu jestem w stanie poznać już styl autora, jego sposób kreowania słowem i przyciągania uwagi czytelnika, wreszcie potrafię wyrobić sobie już pogląd na temat tego, jaka będzie lub może być to lektura. W tym przypadku sprawa była prosta, już kilka początkowych stron sprawiło, że poczułem się lekko i swobodnie, a dalszy rozwój wypadków...

Magdalena K | 2017-10-13
Przeczytana: wrzesień 2017

Za jaka książkę może się „wziąć” kobieta po przejściach? „Tylko się nie zakochaj” jest tego idealnym przykładem.

Alice jako pracownica wydawnictwa dostaje dość nietypowe zadanie do zrealizowania. Musi skłonić swojego idola do ujawnienia swoich największych sekretów, oczywiście ku uciesze czytelników. W związku z tym wyjeżdża do posiadłości Luthera, która mieści się na jednej z włoskich wysp. Alice myśli, że jak na wyspę przystało, będą tylko we dwoje, jednak bardzo szybko zostaje wyciągnięta z błędu, ponieważ po pietach depcze jej despotyczny Sam. Bezwzględny, nieprzystępny aczkolwiek bardzo przystojny agent hollywoodzkiej gwiazdy.

Powieść Nicoli Doherty to bardzo lekka i przyjemna historia, która mimo lekkiej fabuły potrafi przenieść czytelnika w piękną włoską krainę, gdzie tak naprawdę wszystko może się zdążyć. Choć zamysł treści określony jest w grupie powieści obyczajowych i romansu, do pewnego momentu ciężko określić jej zakończenie. Jest lekko i przyjemnie, lecz nie ąż...

Ulka | 2013-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Bez rewelacji. Taka tam historia kopciuszka, rozgrywająca się w przyjemnej, letniej scenerii. Bohaterka nawet znośna, w ogóle dużym plusem są postacie, zwłaszcza Sam, który się wyróżniał - miał, że tak powiem, charakter. Ciekawe było też spojrzenie od zaplecza, na życie celebryty, choć akurat Luther nie jest jakoś specjalnie interesujący :). Nie powiem, czytało się całkiem miło i jak na debiut to absolutnie dobra książka. Myślę, że skuszę się na kolejne pozycje autorki, lubię mieć książkę z tego gatunku w zanadrzu, bo prędzej czy później przychodzi mi ochota na lekkie ,niezobowiązująco historie - na właśnie takie jaką była ta. Tylko jeśli o mnie chodzi :) następnym razem mogłoby być więcej humoru.

Anna | 2015-06-08

"Książkę tę znalazłam dosyć dawno, jednak czekała ona na moim czytniku na swoją kolej. Kiedy już na nią padło nie było zmiłuj. Czytałam zawzięcie, gdyż potrzebowałam czegoś lekkiego i niezaprzątającego mózg po moich ukochanych Mrozowskich kryminałach ;)"

Zapraszam :)

magdalena | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Książka jak wiele podobnych z tego gatunku. Piękne okoliczności przyrody, piękni mężczyzni, trochę problemów ale zawsze jest duża szansa na happy end.
Takie typowe babskie czytadło, można przeczytać bez zgrzytania zębami z bólu, ale jednak całość jest zdecydowanie zbyt przewidywalna.

dorotai | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, Wymienione

Książka zbyt przewidywalna, ciągnąca się nie tego oczekuje od dobrej komedii romantycznej. Jak na mój gust postacie trochę bezbarwne, do przeczytania i odłożenia na pólkę.

Ewa | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Średnia, dobra do poczytania przed snem i dla chwili odpoczynku.