Zakup bezw(y)padkowy

Pascal
2014-05-21
2014-05-21
Motoryzacja zakup auta

Bardzo dobre porady dla tych niedoświadczonych mechaników jak sprawdzić używane auto czy nie było uszkodzone/spalone/zalane.

Nasz rynek samochodów używanych jest jak przysłowiowe pole minowe, bardzo łatwo trafić na minę w postaci samochodu z kręconym licznikiem, po poważnej kolizji lub zaniedbanego. Zakup egzemplarza w odpowiednim stanie wiążę się z przeszukiwaniem dużej ilości ofert i odbyciem kilku podróży w celu obejrzenia wymarzonego pojazdu. Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na udany zakup, powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę na co zwracać uwagę podczas zakupu samochodu, jakie konkretne modele i wersje lepiej unikać, a jakie modele i w jakich konfiguracjach są godne polecenia. Zwłaszcza że każdy producent w swojej historii, ma jakieś wpadki w postaci bardziej awaryjnych modeli, wersji silnikowych, wynikających z błędów konstrukcyjnych lub zwyczajnej oszczędności

Z pomocą przychodzi nam redaktor motoryzacyjny, współprowadzący audycję radiową „Codzienny Magazyn Motoryzacyjny” w Tokffm. W swojej książce „Zakup bezw(y)padkowy” dzieli się z czytelnikami radami, przydatnymi podczas zakupu auta używanego. Książka podzielona jest na dwie zasadnicze części. Pierwsza część poświęcona jest informacją na temat sztuczek jakie stosują handlarze aby ukryć wady i prawdziwą historię sprzedawanego samochodu. Na co zwracać uwagę oceniając poszczególne podzespoły samochodu: silnik, skrzynia biegów, nadwozie. Jak nie kupić samochodu z przekręconym licznikiem, po przeszczepie, zalanego lub po pożarze. Każdy podrozdział kończy się krótką listą kroków jakie trzeba podjąć aby znaleźć omawianą wadę samochodu. Druga część jest poświęcona bardziej szczegółowym opisem poszczególnych marek i ich najpopularniejszych modeli na naszym rynku. W stępie każdego podrozdziału przedstawiona jest krótka historia danej marki, a w dalszej części Autor opisuje konkretne modele lub grupy modeli produkowanych na wspólnej płycie podłogowej. Dostępne wersje silnikowe, zalety i wady.

Podsumowując jest to książka zawierająca przydatną wiedzę dla każdego kto jest zainteresowany zakupem auta używanego, czyli większa części Polaków która chce mieć swoje cztery kółka. Oczywiście informacje zawarte w książce po części są subiektywnymi opiniami Autora i nie każdy musi się z nimi zgadzać, choć jest to wiedza podparta doświadczeniem i podparta przykładmi. Informacje zawarte w tej pracy zwiększają nasze szanse na zakup wymarzonego samochodu w odpowiednim stanie, które nie będzie przysłowiową miną i skarbonką bez dna. Polecam.

Calikiem przyzwoite kompendium wiedzy o samochodach używanych i nie tylko. Sporo rysów historycznych i ciekawostek. Bardzo przydatny poradnik jak kopic używane auto i nie dać zrobić sie w konia.

Książka przydatna dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu. Zawiera informacje jak rozpoznać, że auto było uszkodzone po wypadku, pożarze lub powodzi, oraz opis najpopularniejszych modeli na polskim rynku wtórnym: wersje silnikowe i nadwozia, wady, zalety, koszty napraw, najczęstsze usterki. Oczywiście informacje o interesujących nas modelach warto sobie uzupełnić czytając strony i fora tematyczne w internecie, ale książka jest dobrym punktem wyjścia, żeby ogólnie się zorientować w temacie i poszukać modelu, który ma cechy odpowiadające naszym gustom. Polecam.

• 2018 r.
  • 2016
  • Motoryzacyjne
  • Ebook_Epub

Dodaj cytat z książki Zakup bezw(y)padkowy