Samochody wyścigowe

Seria: 88
Wydawnictwo: Sport i Turystyka
motoryzacja
Róża_Bzowa

Niniejsza publikacja poza ogólnym wstępem, dotyczącym historii wyścigów samochodowych, próbuje w sposób jak najbardziej przystępny scharakteryzować rozwój samochodów wyścigowych Grand Prix od początku wyścigu do 1965 roku. Reprezentatywna grupa 88 samochodów zawiera najciekawsze (nie zawsze zwycięskie) modele (...) Są tu też krótko opisane tory najbardziej znanych wyścigów Grand Prix, wielkie postaci zza kierownicy oraz rozwój formuł wyścigowych.
[Ze „Wstępu”]
Ilustracje: Ján Oravec.