Unite me

Cykl: Dotyk Julii (tom 2.5)
Wydawnictwo: HarperCollins
angielski
alouette

Perfect for fans of Tahereh Mafi's New York Times bestselling Shatter Me trilogy, this book collects her two companion novellas, Fracture Me and Destroy Me, in print for the first time ever. It also features an exclusive look into Juliette's journal and a preview of Ignite Me, the hotly anticipated final novel of the series.Destroy Me tells the events between Shatter Me and Unravel Me from Warner's point of view. Even though Juliette shot him in order to escape, Warner can't stop thinking about her--and he'll do anything to get her back. But when the Supreme Commander of The Reestablishment arrives, he has much different plans for Juliette. Plans Warner cannot allow.Fracture Me is told from Adam's perspective and bridges the gap between Unravel Me and Ignite Me. As the Omega Point rebels prepare to fight the Sector 45 soldiers, Adam's more focused on the safety of Juliette, Kenji, and his brother. The Reestablishment will do anything to crush the resistance . . . including killing everyone Adam cares about.The Shatter Me series is perfect for fans who crave action-packed young adult novels with tantalizing romance like Divergent and The Hunger Games. This captivating story, which combines the best of dystopian and paranormal, was praised as "a thrilling, high-stakes saga of self-discovery and forbidden love" by Ransom Riggs, bestselling author of Miss Peregrine's Home for Peculiar Children.

źródło opisu: http://www.bookdepository.com/Unite-Me-Tahereh-Mafi/9780062327963

źródło okładki: http://www.bookdepository.com/Unite-Me-Tahereh-Mafi/9780062327963

creatures | 2014-10-26
Przeczytana: 25 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Dotyk Julii” jest moją ulubioną serią.
Cieszyłam się jak małe dziecko, gdy zobaczyłam, iż w Polsce wydadzą dodatek do tej mistrzowskiej trylogii. Przy okazji Moondrive jesteście świetni!
Moje pierwsze spotkanie z „Destroy Me” odbyło się po angielsku. Jednakże było za dużo nowych słówek do poznania, a za mało czasu, dlatego nie skończyłam. Zdziwiła mnie ta historia. Oczywiście na plus. Historia odbywa się po ucieczce Juli i Adama do Punktu Omega. Dowiadujemy się dużo nowych rzeczy o Aaronie. W tej części strasznie mi było go szkoda. Tutaj mamy cały zarys jego wspanialej, osamotnionej duszy. Muszę dodać, że Warner jest moim jedynym ulubionym męskim bohaterem, którego od początku pokochałam. TEAM WARNER.

„ Ona i ja w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. Mamy znacznie więcej wspólnego, niż mógłbym się spodziewać."

Druga opowiastka dzieje się z perspektywy Adama. Wtedy otrzymujemy jego punkt widzenia wojny, uczuć. Dowiadujemy się, jak bardzo przeraziły go losy końca drugiej części....

Ewelina229 | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Dodatek... tak najszybciej można określić tę pozycję, jest to książka na jedno popołudnie - wieczór, która nie wnosi nic czego już byśmy nie wiedzieli. Uczucia Warnera, które odkryliśmy czytając wszystkie trzy części, Adama, które także już znamy, no i dziennik Julii ... fakt, że troszkę ja zakręciłam czytając ją po skończeniu całej trylogii, zamiast jako tom 2,5 no ale nie płacze się nad rozlanym mlekiem.
Mimo wszystko nie żałuję, przeczytałam ale nie padłam z wrażenia.

Canis | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam ten dodatek, ponieważ wciągnęła mnie historia Julii, (a raczej bardziej ciekawiły mnie poboczne postacie) zastanawiałam się, jakich jeszcze ciekawostek o bohaterach się dowiem.
"Julia. Trzy tajemnice" to nic innego, jak dwa opowiadania - jedno z perspektywy Aarona, a drugie Adama, a także dziennik głównej bohaterki. Zawiodłam się trochę, ponieważ opowiadania nie wnoszą nic nowego do trylogii, po prostu bohaterowie relacjonują wydarzenia ze swojego punktu widzenia. Łapałam się na tym, że znajdowałam te same dialogi, wiedziałam co się wydarzy, nie czułam napięcia. Tak jak wydarzenia oczami Aarona Warnera były dość wzruszające, czytał dziennik Julii, opowiadał o tym, że nie chciał jej skrzywdzić (kiedy bohaterka w powieści ze swojej perspektywy przedstawiała wydarzenia całkowicie inaczej) było dość ciekawe. Co do opowiadania Adama - jak na mój gust dodawanie go do tego dodatku było bezcelowe, już całkowicie nic nie wniosło do fabuły, cały czas się powtarzał - chronił...

SilverMoon | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

"Ludzie rzadko zdają sobie sprawę, że kiedy ich usta kłamią, ich oczy cały czas mówią prawdę."
Nie ma słów, żeby opisać tę książkę. Wspaniały dodatek do trylogii Dotyk Julii. Zawiera nowele: Destroy Me- czyli opowieść z perspektywy Warnera, Fracture Me- z perspektywy Adama oraz Dziennik Julii.
Mnie osobiście najbardziej podobała się nowela z perspektywy Warnera. Nigdy tak bardzo nie pokochałam postaci książkowej, tym bardziej tzw. "czarnego charakteru". Autorka naprawdę idealnie stworzyła tą postać!
Podobał mi się także Dziennik Julii, tyle mądrości w jej słowach, tyle smutku, żalu, tyle emocji. Doskonale wszystko przelała na papier. Uwielbiam czytać jej Dziennik. Podobają mi się również te przekreślenia, do których niektórzy podchodzą sceptycznie. Jednak dla mnie jest to pewnego rodzaju odskocznia od normalnej książki. Wiem, o czym główna bohaterka nie chce myśleć, o czym woli zapomnieć, zagrzebać gdzieś w pamięci, tak, żeby te wspomnienia już nigdy się stamtąd nie wydostały,...

WOW !!! WOW !!! WOW !!!
Wcale nie żałuje, że przeczytałam to po ostatnim tomie, zamiast po drugim. Książka jest świetna ... Brak słów. Trzyma poziom tak samo jak i wszystkie części.
Polecam :)

Martyna | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ukochane!

No więc tak , zacznę może od tego, że długo się zbierałam aby przeczytać część poświęconą Adamowi, za to pochłonęłam - oczywiście - Warnera. Sam dziennik Julii nie wnosi zbyt wiele, ponieważ są to głównie teksty pokazane już we wcześniejszych częściach, głownie w "Unravel me", ale i tak książka jest cudowna.
Cieszę się bardzo, że nie przeczytałam "Destroy me" zaraz po 1 cz. bo to, mam wrażenie zepsułoby mi dużą część zabawy:) Element zaskoczenia, kiedy razem z Julią - niepewnie przekonywałam się do Warnera, kiedy po 1 części byłam do niego negatywnie nastawiona - razem z główną bohaterka, i tak jak Julia starałam się nie zwracać uwagi na jego walory - bo to zły facet był - i nagle nie wiem kiedy, kibicowałam mu z wypiekami i wyczekiwałam scen Julia-Aaron.
Gdybym najpierw przeczytała "Destroy me", w którym uczucia i myśli Warnera są dokładnie opisane, tak jak jego relacje z ojcem i problemy emocjonalne, pewnie "Unravel.." nie zaskoczyłoby mnie tak bardzo :)
Część trzecia noweli -...

Książniczka | 2014-12-08
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie

"To dziwna rzecz: nigdy nie zaznać spokoju, wiedzieć, że szukanie schronienia jest bezcelowe. Że ból jest zawsze na wyciągnięcie ręki."

Tahereh Mafi uległa ostatnio powstałej modzie na dopisywanie kolejnych części serii, które często są przedstawieniem tej samej fabuły, tylko z punktu widzenia innej postaci. Czasem jest to zabieg udany, tak jak w przypadku "Cztery" Roth, bo dowiadujemy się zupełnie nowych rzeczy. Niestety, w niektórych przypadkach czytamy te same dialogi, te same opisy, co jest nużące i niepotrzebne...

Jak jest w tym przypadku? Różnie. "Destroy me", gdzie narratorem jest moja ukochana postać, czyli Warner, podobała mi się i sprawiła mi ogromną przyjemność. "Fracture me" - przekonała mnie tylko, że wciąż nie znoszę Adama i tylko potwierdziła moje wcześniejsze odczucia. W obydwu nowelkach są nowe sceny, które są świetnym uzupełnieniem serii.

Natomiast te kilka kartek z dziennika Julii według mnie było zupełnie zbędne - prawie w całości były to fragmenty...

Dodatek do trylogii "Dotyk Julii" zawierający dziennik Julii, oraz dwie nowele "Destroy Me", która przedstawia wydarzenia widziane oczami Warnera od momentu zamachu Julii na jego życie (tom pierwszy), do chwili, kiedy widzi Julię podczas zabawy z psem (tom drugi), oraz "Fracture Me", przedstawiającą wydarzenia widziane oczami Adama między zranieniem Kenjego przez Warnera, obrazująca wydarzenia podczas walki, zniszczenie Punktu Omega, do momentu, kiedy Kenji informuje grupę, że Julia została zabita przez Andersona (pomiędzy tomem drugim a trzecim).

Ja jestem trochę zawiedziona. Między innymi dlatego, że to wszystko było dość wtórne. Nie pojawiło się zbyt wiele nowych faktów, ani zbyt wiele nowych uczuć, których nie znalibyśmy z trylogii. Dziennik Julii, moim zdaniem najsłabszy punkt całej książki, był już przedstawiony w trylogii fragmentami, praktycznie w całości. Historia Adama we Fracture Me nie ujęła mnie również jakoś szczególnie, nie pojawił się żaden specjalnie nowy aspekt,...

mania_kch | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ta część również jest utrzymana w takiej samej tonacji co jedynka. Bardzo emocjonalna, po prostu fantastyczna i aż chciałoby się krzyczeć czemu taka krótka, dlaczego nie ma więcej tego psychopatycznego Warner’a , no właśnie ale czy aby tak naprawdę psychopatycznego?? Takiego samego, jakiego poznaliśmy w części pierwszej?? Z całą pewnością postać Warner’a tutaj przedstawiona wielce odbiega od naszego dotychczasowego wyobrażenia, czy na plus? Myślę, że tak bo to tylko dodaje dodatkowych niesamowitych doznań i domysłów jak potoczą się dalsze losy Warner’a , Julii i Adama.
Polecam :)

Dorota | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Po przeczytaniu tych trzech opowiadań, mam wrażenie, że Autorka uległa pokusie, szantażowi czytelników bądź własnemu zadufaniu, i postanowiła, wbrew rozsądkowi, brać się za "kontynuację" trylogii.
Niepotrzebnie.
Opowiadania nie wnoszą niczego nowego. Nie wyjaśniają absolutnie żadnych tajemnic. Czyta się je bez emocji, wręcz mechanicznie, byle skończyć.
Jak dla mnie pomysł nie trafiony. Jeżeli już wpadła w to bagno, niepotrzebnych i produkowanych za wszelką cenę kontynuacji już zakończonych historii, mogła przynajmniej pokusić się o przedstawienie przyszłości Julii i innych. Coś w stylu "10 lat później" byłoby o niebo ciekawsze.
Ale cóż, z pewnością chodziło o kasę. Bo niby o co innego. Na pewno nie o jakość.