Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Joanna Petry Mroczkowska
Wydawnictwo: WAM
poradniki
joly_fh

Perfekcjoniści to ludzie pełni energii i entuzjazmu, którzy pozytywnie patrzą na siebie i rzadko zwlekają z podejmowaniem decyzji. W życiu kierują się pozytywną motywacją, a nie strachem, dlatego cieszą się swoimi umiejętnościami i doceniają dobrze wykonaną pracę. Richard Winter - psychiatra i psychoterapeuta - wskazuje jednak, że perfekcjonizm może stać się pułapką. Uzależnianie poczucia...

Richard Winter - psychiatra i psychoterapeuta - wskazuje jednak, że perfekcjonizm może stać się pułapką. Uzależnianie poczucia własnej wartości od osiąganych sukcesów, ciągłe niezadowolenie z efektów pracy i źle znoszone porażki bardzo często prowadzą do zaburzeń psycho-fizycznych, takich jak depresje, myśli samobójcze czy zaburzenia łaknienia.

Motto pefekcjonisty: Zachowuję się doskonale, więc jestem.

Paradoksalnie z pomocą przychodzi wezwanie Jezusa do doskonałości. Prawdziwa doskonałość polega na tym, by być jak Chrystus. Nie chodzi o wyczyny ani o wygląd, ale o dojrzałość w rozwoju osobowym, w naszych relacjach...

źródło opisu: WAM, 2013

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/

Michał | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Cechą charakterystyczną tej książki jest katolickie (choć nie tylko) ujęcie zdrowego i niezdrowego perfekcjonizmu. Autor sprawnie opisuje co ma na ten temat do powiedzenia Biblia nie narzucając przy tym czytelnikowi jej doktryny jako jedynej słusznej, co sprawia ze książka może być użyteczna dla każdego. Ja odnalazłem w niej wiele cennych myśli i porad, po każdym rozdziale znajdują się pytania do refleksji nad ludzkimi zachowaniami. Czyta się szybko i przyjemnie. Polecam

dario | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Książka rozczarowała mnie dość jednak technicznym językiem.

ebi2626 | 2017-12-18
Kolabor | 2017-04-29