6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
religia

Największe autorytety Kościoła Katolickiego - Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek- do młodych! Książka jest wyborem wypowiedzi trzech ostatnich Papieży: Jan Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Teksty, które poświęcone są wierze, wygłoszone zostały podczas spotkań z młodzieżą i adresowane są do poszukujących Boga i umacniających swoją wiarę młodych chrześcijan. Stanowią żywe świadectwo...

i umacniających swoją wiarę młodych chrześcijan. Stanowią żywe świadectwo wiary, które może stać się inspiracją do pogłębiania religijności i szerzenia nowej ewangelizacji.

Postawa Papieży wobec młodzieży, mimo że różnorodna, bo każdy z autorów jest niepowtarzalną osobowością, ma wspólne cechy. W centrum nauczania zawsze jest Chrystus i konkretny człowiek ze jego problemami. Niezwykle istotne są sprawy młodzieży. Papieże nie unikają odpowiedzi na trudne pytania. Jasno stawiają wymagania, a jednocześnie z wielką uwagą wsłuchują się w głos młodych.

Papieski przekaz dotyczy spraw najważniejszych: sensu życia, powołania, współczesnych problemów. Dla każdego z Papieży cenny jest dialog, do którego zachęcają każdego człowieka.

Papieskie przesłania do młodych, mimo upływu czasu, wciąż zaskakują aktualnością i uniwersalnością.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1129/tryptyk-o-wierze

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1129/tryptyk-o-wierze

Lolek90 | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

„Tryptyk o wierze” to zbiór przemówień trzech ostatnich papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka skierowanych do młodych ludzi, w których zawarli sens wiary chrześcijańskiej. Nie da się ukryć, że praktycznie każdy z tekstów został przekazany podczas orędzi na Światowe Dni Młodzieży, podczas których młode osoby z całego świata spotykają się albo w kościołach swoich diecezji, albo w wyznaczonych przez papieża miejscu na kuli ziemskiej, gdzie wspólnie wyznają swoją wiarę oraz spędzają czas na zabawie i integracji. Znajdziemy w książce przemówienia ze spotkań Jana Pawła II w latach 1987 – 2002, Benedykta XVI w latach 2005 – 2011 oraz papieża Franciszka podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 roku oraz ze spotkania z seminarzystami, które miało miejsce w Watykanie 6 lipca 2013 roku.
Łatwo się domyśleć, że każda z wymienionych postaci w inny sposób przedstawia młodym tajemnice wiary. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, która z nich robi to...

Sayuri | 2015-07-25
Przeczytana: 02 lipca 2015

Na książkę "Tryptyk o wierze" składają się przemówienia trzech ostatnich papieży, czyli Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Przemówienia te traktujące o wierze w Boga, skierowane są głównie do ludzi młodych, ale i nie tylko.
"...wytrwale podążajcie drogą wiary z niezłomną nadzieją w Panu. Na tym polega tajemnica naszego wędrowania! On daje nam odwagę, byśmy szli pod prąd." *

Słowa te wypowiedziane przez papieża Franciszka, w czasie bierzmowania w kwietniu 2013 roku na placu św. Piotra mogą stać się śmiało mottem, nie tylko dla młodzieży przystępującej owego dnia do sakramentu bierzmowania, ale również dla młodzieży na całym świecie oraz może śmiało być mottem całej książki. Bo również dwaj poprzednicy Franciszka zachęcają młodzież do kroczenia tą samą drogą, która co prawda nie jest łatwa, ale to ta droga prowadzi do wiary, nadziei i miłości.

Zawarte teksty skupiają się wokół Światowych Dni Młodzieży, które na globalną skalę zaczął organizować polski papież Jan Paweł II,...

Armalkolit | 2014-06-08
Przeczytana: 20 lipca 2014