Zabawy z elektroniką. Ilustrowany przewodnik dla wynalazców i pasjonatów

Tłumaczenie: Krzysztof Sawka
Wydawnictwo: Helion
Hacking Electronics: An Illustrated DIY Guide for Makers and Hobbyists
hobby, elektronika
popularnonaukowa
Ophelia

Fascynuje Cię elektronika? Chciałbyś zrealizować swój pierwszy projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie martw się! Oddajemy w Twoje ręce podręcznik, dzięki któremu już wkrótce samodzielnie zaprojektujesz i zbudujesz układ elektroniczny. Zacznij od czegoś praktycznego, np. termometru, lub czegoś całkowicie zwariowanego, np. zestawu migających diod. Wszystko w Twoich rękach! Jeszcze nigdy...

Jeszcze nigdy na rynku wydawniczym nie było książki tak potrzebnej osobom rozpoczynającym wędrówkę po świecie elektroniki. W trakcie lektury nauczysz się niezbędnych podstaw - lutowania, zdejmowania izolacji oraz rozpoznawania podstawowych układów elektronicznych. Każdy rozdział to kolejna dawka solidnej wiedzy: stosowanie baterii i zapewnianie zasilania, wykorzystanie diod i wiele innych nowych tematów. Rozpoczniesz tu również zabawę z platformą Arduino. Dzięki licznym modułom daje ona ogromne pole do popisu. Dalmierze, wykrywacze ruchu, sterowanie silnikami to tylko część projektów, które zrealizujesz z Arduino. Książka ta jest doskonałym źródłem informacji dla wszystkich amatorów elektroniki!

Dzięki tej książce:

nauczysz się czytać schematy elektroniczne
zidentyfikujesz podstawowe elementy elektroniczne
poznasz podstawowe prawa świata elektroniki
wykorzystasz platformę Arduino
zbudujesz swój pierwszy zaawansowany układ elektroniczny

Poznaj prawa rządzące światem elektroniki - zbuduj swój pierwszy układ elektroniczny!

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!