Okładka książki Magiczne miasto

wydawnictwo
Philip Wilson
typ
papier
6,22 (86 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Henry, Bill, Beka, Rachela i Charlie, nowy przyjaciel Henry`ego w wolnym czasie włóczą się po Miami, chodzą do kina, na siłownię. Charlie, uważa, że istnieją trzy kategorie ludzi: dupki, frajerzy i spoko kolesie. Do której należy Henry, główny bohater, narrator tej niezwykłej powieści. Henry cierpi. Cierpi z powodu stresu, jaki przeżył podczas huraganu, który zdarzył się, gdy był sam w domu. Bardzo przeżywa to, że nie potrafi podjąć decyzji w relacjach z dziewczynami. Cierpi, bo Charlie Brickle, cieszy się, widząc go cierpiącego. Charlie mówi, że cierpienie to część życia. Henry chciałby uwierzyć, że to prawda. Chce myśleć, że do życia trzeba podchodzić z dystansem. Chce być przekonany, ze życie jest nic nie warte, że on sam ma w życiu przerąbane. Henry musi wiele przemyśleć, zanim zrozumie, że nie można koncentrować się tylko na swoich problemach i uciekać w tony pigułek antydepresyjnych.

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Kamilkaa21 | 2013-08-30

książka bez rewelacji, czytając opinie o niej myślałam ze będzie to coś ciekawszego, niestety... przeliczyłam się. tragedia - nie polecam.

dixy | 2012-03-08
Przeczytana: 11 marca 2012

Książka zdecydowanie jedna z gorszych na jakie "udało mi się" ostatnio natrafić.
Jej największym minusem są chyba denne dialogi typu :
- No.
- Mhm
- Aha.
Tragedia.

Lady_Mosquito | 2012-02-24

Pozytywne opinie na temat książki, nagroda Printz Prize, przecena z 24,90 zł na 6,99 zł. To wszystko sprawiło, że pokusiłam się o jej zakup. Najgorzej wydane 7 zł w życiu.

Według mnie równie dobrze można wejść na bloga jakiegoś sfrustrowanego nastolatka, poczytać i wyjdzie na to samo, a nawet taniej.

Postać Henry'ego drażni mnie od początku do końca. Jego "głębokie przemyślenia" doprowadzają do rozstroju żołądka. Kiedy rozmawiał z Charli'em o McDonald's i Wendy's miałam ochotę go udusić, ale to może wina mojego nastawienia do ekologii.
Beka nie jest lepsza. Całe jej jestestwo woła "Pocięłam się bo mam krzywo pod sufitem i jestem rozpieszczona."
Oboje sprawiają wrażenie dwóch mentalnych zer którym jest za dobrze i po prostu poprzewracało im się tam gdzie nie powinno.

Jedyny moment jaki mi się podobał to wypowiedź Charlie'go do reportera na proteście przeciw nauczyciela-homoseksualisty. Ślicznie pojechał po tamtych kobietach. Jednak parę wartych uwagi stron to stanowczo za mało...

Patrycja | 2013-03-31

Książka nie zachwyciła mnie szczególnie, jedynie pokazała punkt widzenia chłopaka, przeciętnego, prostego chłopaka. Motyw miłości i przyjaźni jest ciekawie ukazany. To w jaki sposób bohater utrzymuje relacje i co sam o nich sądzi - mieć prawdziwego przyjaciela, mieć zaprzyjaźniona koleżankę.

carl | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Mi osobiście książka do gustu nie przypadła.
Tak jak ktoś wcześniej napisał uważam ,że jej najsłabszą stroną są dość irytujące dialogi. Fabuła też zbytnio nie porywała.
Jednak doceniam potencjał młodego autora i mimo wszystko uważam lekturę za bardzo mądrą

Karinaa | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

,,Magiczne Miasto" Drew Lermana nie zawsze była dla mnie taką sensacją. Wiele razy podchodziłam do tej książki, aż w końcu okazałam jej odrobinę zrozumienia i wreszcie ją skończyłam. Moje przypuszczenia nie okazały się trafne, książka okazała się świetną i z przyjemnością do niej wracam.

Narratorem jest 16-letni Henry, po uszy zakochany w Rebece, ciemnowłosej, ciemno ubierającej się z pięknymi, czerwonymi ustami dziewczynie z którą uwielbia spędzać czas. Gdy podczas wyjazdu obu rodziców przeżywa traumatyczne przeżycia dzięki którym popada w depresję i musi brać proszki zaczyna zwierzać się Rachel, a potem zostawia ją aż nie ma komu opowiadać o swoich problemach jego relacje z Becą psują się.

Gdy Beca z nim zrywa, próbuje odbudować dawne relacje, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim odzyskać ją. Ma więcej czasu dla swojego przyjaciela od dziecka Billa, monotematycznej Rachel i Charliego, nowego, niezależnego kumpla z którym przebywa najczęściej.

Książka wymaga czasu,...

Kamila | 2014-01-16
Przeczytana: maj 2013

Genialna. Tak ekscentrycznej książki nie czytałam nigdy.

radiateur | 2012-12-26

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku