Okładka książki Magiczne miasto

wydawnictwo
Philip Wilson
typ
papier
6,19 (83 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Henry, Bill, Beka, Rachela i Charlie, nowy przyjaciel Henry`ego w wolnym czasie włóczą się po Miami, chodzą do kina, na siłownię. Charlie, uważa, że istnieją trzy kategorie ludzi: dupki, frajerzy i spoko kolesie. Do której należy Henry, główny bohater, narrator tej niezwykłej powieści. Henry cierpi. Cierpi z powodu stresu, jaki przeżył podczas huraganu, który zdarzył się, gdy był sam w domu. Bardzo przeżywa to, że nie potrafi podjąć decyzji w relacjach z dziewczynami. Cierpi, bo Charlie Brickle, cieszy się, widząc go cierpiącego. Charlie mówi, że cierpienie to część życia. Henry chciałby uwierzyć, że to prawda. Chce myśleć, że do życia trzeba podchodzić z dystansem. Chce być przekonany, ze życie jest nic nie warte, że on sam ma w życiu przerąbane. Henry musi wiele przemyśleć, zanim zrozumie, że nie można koncentrować się tylko na swoich problemach i uciekać w tony pigułek antydepresyjnych.

[opis wydawcy]

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Kamilkaa21 | 2013-08-30

książka bez rewelacji, czytając opinie o niej myślałam ze będzie to coś ciekawszego, niestety... przeliczyłam się. tragedia - nie polecam.

dixy | 2012-03-08
Przeczytana: 11 marca 2012

Książka zdecydowanie jedna z gorszych na jakie "udało mi się" ostatnio natrafić.
Jej największym minusem są chyba denne dialogi typu :
- No.
- Mhm
- Aha.
Tragedia.

Lady_Mosquito | 2012-02-24

Pozytywne opinie na temat książki, nagroda Printz Prize, przecena z 24,90 zł na 6,99 zł. To wszystko sprawiło, że pokusiłam się o jej zakup. Najgorzej wydane 7 zł w życiu.

Według mnie równie dobrze można wejść na bloga jakiegoś sfrustrowanego nastolatka, poczytać i wyjdzie na to samo, a nawet taniej.

Postać Henry'ego drażni mnie od początku do końca. Jego "głębokie przemyślenia" doprowadzają do rozstroju żołądka. Kiedy rozmawiał z Charli'em o McDonald's i Wendy's miałam ochotę go udusić, ale to może wina mojego nastawienia do ekologii.
Beka nie jest lepsza. Całe jej jestestwo woła "Pocięłam się bo mam krzywo pod sufitem i jestem rozpieszczona."
Oboje sprawiają wrażenie dwóch mentalnych zer którym jest za dobrze i po prostu poprzewracało im się tam gdzie nie powinno.

Jedyny moment jaki mi się podobał to wypowiedź Charlie'go do reportera na proteście przeciw nauczyciela-homoseksualisty. Ślicznie pojechał po tamtych kobietach. Jednak parę wartych uwagi stron to stanowczo za mało na c...

Patrycja | 2013-03-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka nie zachwyciła mnie szczególnie, jedynie pokazała punkt widzenia chłopaka, przeciętnego, prostego chłopaka. Motyw miłości i przyjaźni jest ciekawie ukazany. To w jaki sposób bohater utrzymuje relacje i co sam o nich sądzi - mieć prawdziwego przyjaciela, mieć zaprzyjaźniona koleżankę.

carl | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Mi osobiście książka do gustu nie przypadła.
Tak jak ktoś wcześniej napisał uważam ,że jej najsłabszą stroną są dość irytujące dialogi. Fabuła też zbytnio nie porywała.
Jednak doceniam potencjał młodego autora i mimo wszystko uważam lekturę za bardzo mądrą

Karinaa | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

,,Magiczne Miasto" Drew Lermana nie zawsze była dla mnie taką sensacją. Wiele razy podchodziłam do tej książki, aż w końcu okazałam jej odrobinę zrozumienia i wreszcie ją skończyłam. Moje przypuszczenia nie okazały się trafne, książka okazała się świetną i z przyjemnością do niej wracam.

Narratorem jest 16-letni Henry, po uszy zakochany w Rebece, ciemnowłosej, ciemno ubierającej się z pięknymi, czerwonymi ustami dziewczynie z którą uwielbia spędzać czas. Gdy podczas wyjazdu obu rodziców przeżywa traumatyczne przeżycia dzięki którym popada w depresję i musi brać proszki zaczyna zwierzać się Rachel, a potem zostawia ją aż nie ma komu opowiadać o swoich problemach jego relacje z Becą psują się.

Gdy Beca z nim zrywa, próbuje odbudować dawne relacje, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim odzyskać ją. Ma więcej czasu dla swojego przyjaciela od dziecka Billa, monotematycznej Rachel i Charliego, nowego, niezależnego kumpla z którym przebywa najczęściej.

Książka wymaga czasu, zrozumienia...

Kamila | 2014-01-16
Przeczytana: maj 2013

Genialna. Tak ekscentrycznej książki nie czytałam nigdy.

radiateur | 2012-12-26

Świetna,moja ulubiona książka *.*