Magiczne miasto

wydawnictwo
Philip Wilson
typ
papier
6,16 (90 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Henry, Bill, Beka, Rachela i Charlie, nowy przyjaciel Henry`ego w wolnym czasie włóczą się po Miami, chodzą do kina, na siłownię. Charlie, uważa, że istnieją trzy kategorie ludzi: dupki, frajerzy i spoko kolesie. Do której należy Henry, główny bohater, narrator tej niezwykłej powieści. Henry cierpi. Cierpi z powodu stresu, jaki przeżył podczas huraganu, który zdarzył się, gdy był sam w domu. Bardzo przeżywa to, że nie potrafi podjąć decyzji w relacjach z dziewczynami. Cierpi, bo Charlie Brickle, cieszy się, widząc go cierpiącego. Charlie mówi, że cierpienie to część życia. Henry chciałby uwierzyć, że to prawda. Chce myśleć, że do życia trzeba podchodzić z dystansem. Chce być przekonany, ze życie jest nic nie warte, że on sam ma w życiu przerąbane. Henry musi wiele przemyśleć, zanim zrozumie, że nie można koncentrować się tylko na swoich problemach i uciekać w tony pigułek antydepresyjnych.

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Kamilkaa21 | 2013-08-30

książka bez rewelacji, czytając opinie o niej myślałam ze będzie to coś ciekawszego, niestety... przeliczyłam się. tragedia - nie polecam.

dixy | 2012-03-08
Przeczytana: 11 marca 2012

Książka zdecydowanie jedna z gorszych na jakie "udało mi się" ostatnio natrafić.
Jej największym minusem są chyba denne dialogi typu :
- No.
- Mhm
- Aha.
Tragedia.

Lady_Mosquito | 2012-02-24

Pozytywne opinie na temat książki, nagroda Printz Prize, przecena z 24,90 zł na 6,99 zł. To wszystko sprawiło, że pokusiłam się o jej zakup. Najgorzej wydane 7 zł w życiu.

Według mnie równie dobrze można wejść na bloga jakiegoś sfrustrowanego nastolatka, poczytać i wyjdzie na to samo, a nawet taniej.

Postać Henry'ego drażni mnie od początku do końca. Jego "głębokie przemyślenia" doprowadzają do rozstroju żołądka. Kiedy rozmawiał z Charli'em o McDonald's i Wendy's miałam ochotę go udusić, ale to może wina mojego nastawienia do ekologii.
Beka nie jest lepsza. Całe jej jestestwo woła "Pocięłam się bo mam krzywo pod sufitem i jestem rozpieszczona."
Oboje sprawiają wrażenie dwóch mentalnych zer którym jest za dobrze i po prostu poprzewracało im się tam gdzie nie powinno.

Jedyny moment jaki mi się podobał to wypowiedź Charlie'go do reportera na proteście przeciw nauczyciela-homoseksualisty. Ślicznie pojechał po tamtych kobietach. Jednak parę wartych uwagi stron to stanowczo za mało...

Patrycja | 2013-03-31

Książka nie zachwyciła mnie szczególnie, jedynie pokazała punkt widzenia chłopaka, przeciętnego, prostego chłopaka. Motyw miłości i przyjaźni jest ciekawie ukazany. To w jaki sposób bohater utrzymuje relacje i co sam o nich sądzi - mieć prawdziwego przyjaciela, mieć zaprzyjaźniona koleżankę.

carl | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Mi osobiście książka do gustu nie przypadła.
Tak jak ktoś wcześniej napisał uważam ,że jej najsłabszą stroną są dość irytujące dialogi. Fabuła też zbytnio nie porywała.
Jednak doceniam potencjał młodego autora i mimo wszystko uważam lekturę za bardzo mądrą

Karinaa | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

,,Magiczne Miasto" Drew Lermana nie zawsze była dla mnie taką sensacją. Wiele razy podchodziłam do tej książki, aż w końcu okazałam jej odrobinę zrozumienia i wreszcie ją skończyłam. Moje przypuszczenia nie okazały się trafne, książka okazała się świetną i z przyjemnością do niej wracam.

Narratorem jest 16-letni Henry, po uszy zakochany w Rebece, ciemnowłosej, ciemno ubierającej się z pięknymi, czerwonymi ustami dziewczynie z którą uwielbia spędzać czas. Gdy podczas wyjazdu obu rodziców przeżywa traumatyczne przeżycia dzięki którym popada w depresję i musi brać proszki zaczyna zwierzać się Rachel, a potem zostawia ją aż nie ma komu opowiadać o swoich problemach jego relacje z Becą psują się.

Gdy Beca z nim zrywa, próbuje odbudować dawne relacje, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim odzyskać ją. Ma więcej czasu dla swojego przyjaciela od dziecka Billa, monotematycznej Rachel i Charliego, nowego, niezależnego kumpla z którym przebywa najczęściej.

Książka wymaga czasu,...

Kamila | 2014-01-16
Przeczytana: maj 2013

Genialna. Tak ekscentrycznej książki nie czytałam nigdy.

radiateur | 2012-12-26

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Helena Mniszkówna
    137. rocznica
    urodzin
    W ogóle najczęściej bywa tak, że kobieta odchodząc od ołtarza widzi przed sobą niebo i marzenia swe najszczytniejsze w pełni rozkwitu, mężczyzna zaś tylko - pokój sypialny...
  • Walter Moers
    58. rocznica
    urodzin
    Czytanie jest inteligentną metodą oszczędzenia sobie samodzielnego myślenia
  • Aleksandra Janusz
    35. rocznica
  • Michaił Szołochow
    110. rocznica
    urodzin
    Baba jak ten kot: kto pogłaszcze, ten panem
  • Michael Chabon
    52. rocznica
    urodzin
    - Zdaję się, że nie pasuję do nowego profilu firmy.
    - Którym jest?
    - Kompetencja.
  • Josif Brodski
    75. rocznica
    urodzin
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Yann le Pennetier
    61. rocznica
  • Erlend Loe
    46. rocznica
    Nie mam żadnych planów.
    Wciąż rządzi mną przekonanie, że większość rzeczy nie ma sensu.
    Nie jest inspirujące.
    Zwolniłem tempo. Do zera.
    Myślę, że muszę zacząć od początku. Jak się zaczyna od początku?
  • Jens Lapidus
    41. rocznica
    urodzin
    Czytałem, że znaleźli trupa, co ma brudne nogi, obwisłe jaja & owłosioną dupę- zadzwoń żebym wiedział, czy żyjesz.
  • Marcin Kydryński
    47. rocznica
    urodzin
    Do pobliskiej Café Mindelo płynie Miss Lizbony, czarna Kabowerdyjka, wysoka i lekka jak orchidea. Z daleka widzę światło jej tlenionych prawie na biało włosów. Chwilę potem odsłonięty wysoko brzuch, twardy jak pień hebanowego drzewa i wiotki jak nadgarstek. Ten brzuch nigdy nie zazna pieroga ni bigo... pokaż więcej
  • Bob Dylan
    74. rocznica
    urodzin
    Czasami w piosenkach mówi się rzeczy, które raczej nie mogą być prawdą. Czasami mówi się rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a czasami takie, które wszyscy za prawdę uznają. Jednocześnie ma się wrażenie, że jedyna prawda jest taka, że nie ma na tym świecie żadnej prawdy. Cokolwiek się mów... pokaż więcej
  • William Trevor
    87. rocznica
  • Henri Michaux
    116. rocznica
    urodzin
    Zaczęło się to, kiedy byłem dzieckiem. Pojawił się zbędny dorosły.
  • Michał Choromański
    43. rocznica
    śmierci
    Są w życiu spotkania nieuniknione
  • Aleksander Brückner
    76. rocznica
    śmierci
    Olimp polski i pruski Długosz, Miechowczyk, agendziści, aby się krótko a dobitnie wyrazić, z palców sobie wyssali [...].

Znajdź nas na Facebooku