Okładka książki Magiczne miasto

wydawnictwo
Philip Wilson
typ
papier
6,13 (84 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Henry, Bill, Beka, Rachela i Charlie, nowy przyjaciel Henry`ego w wolnym czasie włóczą się po Miami, chodzą do kina, na siłownię. Charlie, uważa, że istnieją trzy kategorie ludzi: dupki, frajerzy i spoko kolesie. Do której należy Henry, główny bohater, narrator tej niezwykłej powieści. Henry cierpi. Cierpi z powodu stresu, jaki przeżył podczas huraganu, który zdarzył się, gdy był sam w domu. Bardzo przeżywa to, że nie potrafi podjąć decyzji w relacjach z dziewczynami. Cierpi, bo Charlie Brickle, cieszy się, widząc go cierpiącego. Charlie mówi, że cierpienie to część życia. Henry chciałby uwierzyć, że to prawda. Chce myśleć, że do życia trzeba podchodzić z dystansem. Chce być przekonany, ze życie jest nic nie warte, że on sam ma w życiu przerąbane. Henry musi wiele przemyśleć, zanim zrozumie, że nie można koncentrować się tylko na swoich problemach i uciekać w tony pigułek antydepresyjnych.

[opis wydawcy]

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Kamilkaa21 | 2013-08-30

książka bez rewelacji, czytając opinie o niej myślałam ze będzie to coś ciekawszego, niestety... przeliczyłam się. tragedia - nie polecam.

dixy | 2012-03-08
Przeczytana: 11 marca 2012

Książka zdecydowanie jedna z gorszych na jakie "udało mi się" ostatnio natrafić.
Jej największym minusem są chyba denne dialogi typu :
- No.
- Mhm
- Aha.
Tragedia.

Lady_Mosquito | 2012-02-24

Pozytywne opinie na temat książki, nagroda Printz Prize, przecena z 24,90 zł na 6,99 zł. To wszystko sprawiło, że pokusiłam się o jej zakup. Najgorzej wydane 7 zł w życiu.

Według mnie równie dobrze można wejść na bloga jakiegoś sfrustrowanego nastolatka, poczytać i wyjdzie na to samo, a nawet taniej.

Postać Henry'ego drażni mnie od początku do końca. Jego "głębokie przemyślenia" doprowadzają do rozstroju żołądka. Kiedy rozmawiał z Charli'em o McDonald's i Wendy's miałam ochotę go udusić, ale to może wina mojego nastawienia do ekologii.
Beka nie jest lepsza. Całe jej jestestwo woła "Pocięłam się bo mam krzywo pod sufitem i jestem rozpieszczona."
Oboje sprawiają wrażenie dwóch mentalnych zer którym jest za dobrze i po prostu poprzewracało im się tam gdzie nie powinno.

Jedyny moment jaki mi się podobał to wypowiedź Charlie'go do reportera na proteście przeciw nauczyciela-homoseksualisty. Ślicznie pojechał po tamtych kobietach. Jednak parę wartych uwagi stron to stanowczo za mało na c...

Patrycja | 2013-03-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka nie zachwyciła mnie szczególnie, jedynie pokazała punkt widzenia chłopaka, przeciętnego, prostego chłopaka. Motyw miłości i przyjaźni jest ciekawie ukazany. To w jaki sposób bohater utrzymuje relacje i co sam o nich sądzi - mieć prawdziwego przyjaciela, mieć zaprzyjaźniona koleżankę.

carl | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Mi osobiście książka do gustu nie przypadła.
Tak jak ktoś wcześniej napisał uważam ,że jej najsłabszą stroną są dość irytujące dialogi. Fabuła też zbytnio nie porywała.
Jednak doceniam potencjał młodego autora i mimo wszystko uważam lekturę za bardzo mądrą

Karinaa | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

,,Magiczne Miasto" Drew Lermana nie zawsze była dla mnie taką sensacją. Wiele razy podchodziłam do tej książki, aż w końcu okazałam jej odrobinę zrozumienia i wreszcie ją skończyłam. Moje przypuszczenia nie okazały się trafne, książka okazała się świetną i z przyjemnością do niej wracam.

Narratorem jest 16-letni Henry, po uszy zakochany w Rebece, ciemnowłosej, ciemno ubierającej się z pięknymi, czerwonymi ustami dziewczynie z którą uwielbia spędzać czas. Gdy podczas wyjazdu obu rodziców przeżywa traumatyczne przeżycia dzięki którym popada w depresję i musi brać proszki zaczyna zwierzać się Rachel, a potem zostawia ją aż nie ma komu opowiadać o swoich problemach jego relacje z Becą psują się.

Gdy Beca z nim zrywa, próbuje odbudować dawne relacje, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim odzyskać ją. Ma więcej czasu dla swojego przyjaciela od dziecka Billa, monotematycznej Rachel i Charliego, nowego, niezależnego kumpla z którym przebywa najczęściej.

Książka wymaga czasu, zrozumienia...

Kamila | 2014-01-16
Przeczytana: maj 2013

Genialna. Tak ekscentrycznej książki nie czytałam nigdy.

radiateur | 2012-12-26

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku