zarys historii literatury albańskiej. zeszyt 2. Narodziny literatury albańskiej, XV - XVII wiek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
historyczna

Zarys historii literatury albańskiej jest pierwszym w Polsce podręcznikiem literatury albańskiej. Jest to przekład epokowego dzieła wybitnego kanadyjskiego albanologa Roberta Elsie. Wartość tego dzieła polega na tym, iż jako pierwszy, z dużym trudem, wydostał on z niebytu twórców i utwory, które polityka ostatnich niemal pięćdziesięciu lat komunistycznej Albanii skazała na nieistnienie, często bez wyraźnego powodu bądź nawet bez pretekstu. Zarys historii literatury albańskiej jest autoryzowanym przekładem History of Albanian literature (Social science monographs, Boulder, New York 1995) z pewnymi skrótami i uzupełnieniami.

fluokid | 2013-03-21
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam