Kobiety w pewnym wieku

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
That certain age
powieść angielska
klara

Anglia, rok 1959. Barbara jest mężatką i ma dwoje dorosłych dzieci. Po 24 latach przykładnego małżeństwa i prowadzenia wzorowego domu spotyka Alexandra, młodego, przystojnego lekarza psychiatrę, który burzy jej poukładany świat i zmusza ją do zadania sobie zupełnie nowych pytań. Siena jest typowym produktem XXI wieku. Ma 35 lat, „co w dzisiejszych czasach oznacza 25", pracuje dla prasy kobiecej i telewizji jako stylistka. Pod jej fachowym okiem zwykłe kobiety, za pomocą kilku dobrze dobranych ciuchów i profesjonalnego makijażu zmieniają się na moment w księżniczki. Świat Sieny to luksusowe problemy bogatej, ceniącej wygodne życie bez nadmiaru zobowiązań kobiety sukcesu. Dzieci nie pasują do tego świata. Zegar biologiczny tyka jednak nieubłaganie, a mąż Sieny coraz bardziej stanowczo domaga się potomka. Kobiety te żyją w dwóch różnych epokach, mają inne doświadczenia i życiowe role. Obie stają jednak przed koniecznością podjęcia decyzji. Barbara nie ma wyboru, zasady rządzące jej światem są niepodważalne. Siena ma zbyt wiele możliwości do wyboru. A może tylko tak jej się wydaje?

natade | 2012-02-22
Przeczytana: 19 lutego 2012

Dla kobiety w każdym wieku.. Dwie historie z dwóch różnych okresów, kobieta wyzwolona i ta druga całkowicie zależna od męża.. Dobrze się czyta,porusza dość ważne tematy ale też troszkę płytka, mało wymagająca. Autorka pozostawia czytelnikowi wolność wyboru z którą z bohaterek my się utożsamimy-Sienną czy też może Barbarą..

tczanro | 2017-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2017