Wyspa niekończących się miłości

Okładka książki Wyspa niekończących się miłości Daina Chaviano
Okładka książki Wyspa niekończących się miłości
Daina Chaviano Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Isla de los amores infinitos
Muza
2007-01-01
2007-01-01
Weronika Ignas-Madej
Daina Chaviano

Miami. Cecilia trafia w barze na pewną starszą panią, która opowiada jej trzy historie, mające swój początek przed stu laty. Zaintrygowana, od tej pory będzie tam przychodziła co noc, by poznać ciąg dalszy losów rodzin z tych opowieści. Dodatkowo próbuje rozwikłać zagadkę pewnego domu widmo i kompletnie nie przypuszcza, do czego ją to wszystko zaprowadzi.

Pomyślałam, że tym razem wybiorę coś lżejszego do czytania, a ta książka przeleżała na mojej półce bardzo długi czas. Cieszę się, że mój wybór padł właśnie na nią! Świat rzeczywisty przeplata się tutaj że światem nadprzyrodzonym, mamy tu kilka wciągających wątków, które w końcu łączą się w jedną całość, miłosne historie, zagadkę do rozwiązania, a także trudną historię Kuby, na której autorka skupiła dosyć dużą uwagę, a którą opowiedziała w przystępny, klimatyczny sposób, wplatając w nią swoich charakterystycznych bohaterów. Historie opowiadane przez Amalię, straszą panią spotkaną przez Cecilię w barze, dotyczą trudnych miłości wielopokoleniowych i intrygują nie tylko Cecylię, ale także nas jako czytelników.

Klimat powieści był jak wciągnięcie w nozdrza woni przyjemnych, subtelnych olejków eterycznych. Zjawiska nadprzyrodzone nie były przesadzone, dodały książce smaczku i za to również duży plus. Mam zastrzeżenia jedynie do zmian imion bohaterów - czasami można się pogubić i potrzebujemy chwili, żeby zrozumieć, o kim właściwie jest mowa, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Z pewnością jest to inna książka niż większość - historia Kuby, jej atmosfera i oddanie dawnych lat spełniło swoją rolę, a główni bohaterowie i ich przeżycia trafiają do naszych myśli i emocji. Zakończenie kompletnie zaskakuje i jest miłą wisienką na smacznym torcie. Zazwyczaj nie przepadam za tego typu powieściami, jestem więc tym bardziej usatysfakcjonowana treścią. Polecam!

Pomyślałam, że...

Książka może okazać się bardzo interesująca dla tych, którzy interesują się historią Kuby lub spędzili na niej trochę czasu.

Pomysł na książkę dobry ale wykonanie już niekoniecznie.
Opowieść o miłości pokoleniowej ,którą zachwyca jednak ilość osób, zmiana imion troszkę mnie męczyła i momentami nie wiedziałam o co chodzi i czytanie mnie męczył.

Pomysł na książkę dobry ale wykonanie już niekoniecznie.

Saga trzech pozornie niepowiązanych ze sobą rodzin, które w końcu łączą się w jeden wątek. Wspaniałe kolory i gorące rytmy Kuby. Mieszanka wielkiej historii, ludzkich losów i opowieść o miłości. Szczypta realizmu magicznego jakby z książek Allende lub Marqueza. Wspaniała lektura...

Cudowna powieść, jedna z najpiękniejszych książek jakie w życiu czytałam.

Cudowna powieść, jedna z najpiękniejszych książek jakie w życiu czytałam.

Piękna książka....

Piękna książka....

Nudne jakieś

Nudne jakieś

Swietna ksiązka, czyta się ją jednym tchem, bardzo gorąco polecam:)

Swietna ksiązka, czyta się ją jednym tchem, bardzo gorąco polecam:)

Nastrojowa, magiczna powieść, klimatem nieco przypominająca niektóre utwory I. Allende.

W książce w naturalny sposób świat realny przeplata się z ze światem nadprzyrodzonym, żywi współistnieją ze zmarłymi, pojawiają się zjawy, a nawet ...wędrujący dom, który stanowi jedną z największych zagadek.

Bardzo spodobały mi się wątki miłosne - uczucia są nagłe, totalne, nie giną nawet po śmierci bliskich, a bohaterowie nie są przy tym egzaltowani. Ich namiętności kierują życiem i wpływają nawet na losy następnych pokoleń.

Dużym plusem jest także wielowątkowość powieści. Wszystkie - na początku pozornie różne nitki - splatają się w końcu we wspólny kłębek. Dotarcie do jego końca jest naprawdę pasjonujące, zwłaszcza, że zakończenie zaskakuje i to niesamowicie.

Autorka wykazała się nie tylko wielką wrażliwością i wyobraźnią, ale i wiedzą historyczną - książka w przystępny sposób pokazuje historię Kuby jako państwa, które przez wiele lat było miejscem schronienia dla różnych uchodźców i poszukiwaczy marzeń, by w XX wieku stać się krajem totalitarnym, z którego uciekano nawet z narażeniem życia.
Ciekawy jest też wizerunek Kuby jako kraju wielokulturowego, w którego dorobek wkład mieli Indianie, Hiszpanie i Chińczycy. O tych ostatnich wie się najmniej i dlatego pisarka postawiła sobie ambitne zadanie przybliżenia ich roli czytelnikom.

Ze wszystkich zamierzeń, o których pisze na ostatnich stronach, wywiązała się profesjonalnie. Pewnie dlatego czyta się tę powieść z przyjemnością i jednym tchem!

Bardzo spodobały mi się wątki miłosne - uczucia są nagłe, totalne, nie giną...

• Kuba
  • Moje ulubione
  • Ebooki-posiadam
  • Literatura iberoamerykańska
  • Ameryka Północna
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Wyspa niekończących się miłości

Video

Video