Kapitał finansowy banków

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320817782
biznes, finanse

W szybko rozwijającym się sektorze bankowym rośnie znaczenie kapitału finansowego w kształtowaniu sprawnego i bezpiecznego systemu pośrednictwa finansowego. Przy tym w ujęciu zaproponowanym przez Autorów kapitał finansowy banków obejmuje wszystkie składniki pasywów, czyli zarówno kapitały własne, jak i obce. Autorzy skupili się na: roli kapitału finansowego w świadczeniu usług bankowych, określaniu poziomu kapitału zakładowego oraz rezerwowego i uzupełniającego w bankach krajowych, roli zysku w

Chaoticreader | 2016-04-11