The Naked Lady Who Stood on Her Head

Okładka książki The Naked Lady Who Stood on Her Head Gary W. Small
Okładka książki The Naked Lady Who Stood on Her Head
Gary W. Small Wydawnictwo: William Morrow & Company nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Naked Lady Who Stood on Her Head
William Morrow & Company
2010-09-28
2010-09-28
psychiatria psychologia

Okładka książki Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach Gary W. Small, Gigi Vorgan
Spod kozetki. ... Gary W. Small, Gigi...
Okładka książki iMózg. Jak przetrwać technologiczną przemianę współczesnej umysłowości Gary W. Small, Gigi Vorgan
iMózg. Jak prz... Gary W. Small, Gigi...

Okładka książki Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik
Prostytutki. T... Magda Mieśnik, Piot...
Okładka książki Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił Barbara K. Lipska, Elaine McArdle
Neurolożka. Pi... Barbara K. Lipska, ...
Okładka książki Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. Mitchell
Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. ...

"Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach".

Gary Small, Gigi Vorgan

"Aby żyć w zgodzie ze sobą i innymi, należy zaakceptować swoje dziwactwa i cieszyć się nimi bez popadania w obsesję".

Psychiatra Gary Small zabiera nas w podróż po ludzkiej psychice. W swoim swoistym pamiętniku opisuje nietuzinkowe przypadki z jakimi miał do czynienia; niektóre dość zabawne, niektóre z pozoru nie groźne, a niektóre wręcz niezauważalne, jednak nie pozwalające w pełni cieszyć się życiem.
Doktor Small przekonuje nas jak ważna jest psychoterapia, gdy czujemy, że cokolwiek dzieje się z nami niepokojącego; podkreśla, że choroba umysłu jest tym samym co choroba ciała i nie powinniśmy się jej wstydzić czy tym bardziej czuć się gorszymi od innych.
Dla mnie wspaniała książka, w moim odczuciu potrzeba każdemu, bez względu na wiek i upodobania, gdyż pozwala zrozumieć niezwykle wiele zwykłych spraw.
11/10 😉 napisana prostym językiem, bez zbędnego medycznego i naukowego żargonu - co moim zdaniem jest niezwykle ważnym elementem 🤪
#wydawnictwomarginesy #garysmall #gigivorgan #psychiatria #chorobaduszyiciała #psychika #niejestemstatystycznympolakiemlubięczytaćksiążki #wiedzajestważna #mojepsyczytajazemna #zcacusiemwserduszku

"Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach".

Gary Small, Gigi Vorgan

Zdrowie psychiczne w obecnych zwariowanych czasach zaczyna byc cenniejsze niz złoto. Autor książki, który pracuje jako lekarz psychiatra w jednym z amerykańskich szpitali potwierdza to w całej rozciągłości. Dzieli sie z czytelnikem swoim wieloletnim doświadczeniem z gabinetu, przez który przewinęło się wielu pacjentów, a niektórzy z nich mieli tak zawiłe objawy, że tylko wytrawne oko i ogromne doświadczenie lekarza jest w stanie je uchwycić.
Ciekawe przypadki, to podstawa tej książki, ale jest tu także spora dawka humoru, czasem dosyć specyficznego, lecz dającego duzą lekkość w odbiorze. No i oczywiśćie można się ciut podszkolić z zakresu i psychiatrii i chorób wewnętrznych, ktore czesto towarzyszą wszlekiego rodzaju zaburzeniom.

Bardzo przyjemne czytadło pozbawione lęku, obawy przez psychiatrą. Psychiatra to twój przyjaciel. On ci pomoże. Wesprze cię. Dobrze dobierze ci leki i będziesz żył/a dalej długo i szczęśliwie, bo twój terapeuta uleczy twoje ciało i twoją duszę. Psychiatra Gary Small jest dobrym psychiatrą i dobrym gawędziarzem. Miło spędziłam z nim czas gdy omawiał co ciekawsze przypadki w swojej praktyce. Niektóre z nich są zabawne, nie przypadki a opowieści o nich. Nasz mózg to jednak dziwna maszyna skłonna do dziwactw. Okazuje się, że dobry psychiatra powinien być również detektywem świetnie rozwiązującym zagadki. Taki talent jest nie do pogardzenia. A tak zupełnie serio badania tego specjalisty nad Alzheimerem są bardzo ważne. Docenia się cały jego dorobek naukowy. Dzięki lekturze dowiadujemy się co nieco o ciąży urojonej, depresji czy stanach lekowych i innych zaburzeniach psychicznych. Książka dla ciekawskich tego „ czy z głową u ciebie w porządku?”

Książka zagłębiającą się w działanie ludzkiego mózgu, wiele aspektów medycznych opisanych w przystępny dla człowieka spoza tematu sposób. Już od pierwszych stron bardzo wciągającą, pokazuje terapię od strony lekarza, pomagając zrozumieć, że terapeuta to też czlowiek z emocjami.

Nie traktowałabym tej książki jako głęboką, psychologiczną rozprawę, natomiast wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bardzo ciekawe dla mnie było, spojrzenie na terapię z drugiej strony, terapeuty. Myślę, że często zapominamy, że "terapeuta też człowiek", ma swoje emocje, wątpliwości, doświadczenia. Bardzo mnie ciekawiła ta perspektywa, a autor pokazał szeroką gamę różnych doświadczeń z pacjentami. Po prostu ciekawa lektura, od której nie mogłam się oderwać.

Psychiatra Gary Small przedstawia nam tajemnicze, intrygujące przypadki pacjentów. Od zakupoholiczki po osobę która nie toleruje swojej ręki. Nierzadko zabawna, pełna humoru, ale przede wszystkim zagłębiająca się w tajniki działania naszego mózgu, jakie choroby kryją się za rogiem i jakie są ich przyczyny.
Serdecznie polecam ;)

Serdecznie polecam ;)

Bardzo ciekawe przypadki, perełka.

Bardzo ciekawe przypadki, perełka.

Taka sobie. Prawie wszystkie historie kończą się dobrze, w jednym fragmencie autor nazywa w żartach chorych wariatami, co również mi się nie spodobało.

Niektóre ciekawsze niektóre mniej. Dla pasjonatów tematu

Niektóre ciekawsze niektóre mniej. Dla pasjonatów tematu

Świetnie opowiedziane historie pacjentów, owinięte w ciekawa historie młodego lekarza. Może i jest trochę przedstawiony ten lekarz aż za bardzo cukierkowo ale dzięki temu dobrze się czyta a nie medyczni mogą się zapoznać bliżej z psychiatria a wiedza w tym temacie mega kuleje.

• Audiobooki

Gary W. Small Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach Zobacz więcej