Historia pewnej dziewczyny

Kindle Edition
2013-07-16
2013-07-16
miłość historia plan

Historia mogłaby być ciekawa i na swój sposób jest ale..... ale opisy przemyśleń głównej bohaterki są tak długie i denerwujące, że miałam ochotę odłożyć ją nieprzeczytaną. Główna bohaterka strasznie irytująca, a jej zachowanie wkurzające. Zaintrygował mnie za to Nick, który został o wiele lepiej wykreowany niż Tess. Najbardziej urzekła mnie ta romantyczna scena przy wodospadzie, która z nas nie chciała by czegoś takiego przeżyć :). W mojej ocenie słownictwo było zbyt wulgarne i po prostu nie na miejscu. Mam wrażenie, że w pewnym momentach zabrakło spójności. Ponadto w książce jest tyle błędów, że zaczęłam mieć wątpliwości czy ktoś przeczytał tłumaczenie tej historii zanim trafiła ona do druku.

Wyjątkowo przyjemnie i szybko się ją czyta. Fajna historia i aż miło było wracać wieczorami do tej książki📖🤗 polecam!

„Nie mogłam przypomnieć sobie czasu, kiedy nie miałam planu.”
A tu nagle po 7 latach pracy w święta i nadgodzin restrukturyzacja stanowiska i utrata zatrudnienia.
Dosłownie w kilka dni życie Tess się posypało jak domek z kart.
„Największym problemem była sama ilość problemów. Nie miałam pracy. Nienawidziłam mojej współlokatorki, mama nienawidziła mnie, byłam zakochana w moim najlepszym przyjacielu, ale mój najlepszy przyjaciel nie był zakochany we mnie, a na domiar wszystkiego, nawet pomijając te kluczowe zagadnienia, absolutnie nie miałam własnego życia.”
Nawet na płaszczyźnie przyjacielskiej pojawiła się rysa, która dołożyła oliwy do ognia.
„Byliśmy trzema muszkieterami. Kamień, papier i nożyczki. Amy była nożyczkami, Charlie papierem, a ja kamieniem. Zawsze byłam kamieniem.”
Wszystko się skumulowało i musiało wybuchnąć. Wystarczył jeden telefon aby Tess udając swoją wredną współlokatorkę Vanessę, spakowała się i wyjechała na Hawaje aby tam podjąć pracę fotografa podszywając się pod kogoś, kim nie była.
Czy tam, w rajskim klimacie, Tess odnajdzie prawdziwą siebie? Czy uda jej się naprawić relacje z Charlim, który ją zranił i czy ona odzyska zaufanie Amy, która poczuła się odtrącona przez przyjaciółkę?

Książka, na którą trafiłam przez wielki przypadek i nie żałuję. Jest lekka i pełna ciepła oraz humoru. Idealna lektura gdy mamy chandrę i chcemy sobie poprawić nastrój. Gorąco polecam.

„Nie mogłam przypomnieć sobie czasu, kiedy nie miałam planu.”
Dosłownie w kilka dni życie Tess się posypało jak domek z kart.

Książka idealna na lato. Nie dość, że dzieje się głównie na Hawajach, to jeszcze nie jest nudna.

Główna bohaterka rozpoczęła realizować swój nagły i szalony plan po stracie pracy. Podszywając się pod kogoś innego, wyleciała na gorącą wyspę w roli fotografa. Wdała się w romans, namieszała, ale koniec końców okazała się świetna.

Nic więcej nie powiem oprócz tego, że warto poświęcić czas na te kilkaset stron. Pomysł na książkę nie jest aż tak oklepany, jakby się mogło wydawać.

PS. Okładka wspaniale oddaje humor całej historii. Jest dwuznaczna, haha. Nie jest to erotyk, jakby to mogła wskazywać, lecz nie brakuje tam gorących momentów.

Nic więcej nie powiem oprócz tego, że warto...

Wyjątkowo dobrze sie to czyta - opowieść o tym, że chaos nie zawsze jest zly.

Wyjątkowo dobrze sie to czyta - opowieść o tym, że chaos nie zawsze jest zly.

Ukłony dla autorki za umiejętność rozbawienia czytelnika, co nie jest wcale tak łatwe jak się zdaje.

Śmieszna, lekka i szybko się czyta. Polecam

biblioteka

fabuła
Tess traci pracę,potem jedzie na Hawaje ,by robić zdjęcia

Moja opinia

Była pewnego razu,sobie dziewczyna,Tess na nią wołali.
Mieszkała w Londynie,straciła pracę.
Ale,jak to bywa w książkach szybko dostała nową.
Wylądowała na Hawajach,tych Hawajach.
Gdzie ukulele,wieprzowina,wulkany.Plaże.
Tylko,biedna Tess pojęcie o fotografii takie.Sobie,no wiem .Gdzie się pstryka.
Problem,że ona ukradła osobowość.Dla Vanessy.Nono,no.
Hawaje,to tu piękny raj na oceanie.
Bardzo ładnie autorka opisała,te wyspy.
Mamy,tu mnóstwo postaci.Ale,spokojnie da się ogarnoć.
Je wszystkie,Paige była fajna.Zwłaszcza z tym,kubkiem kawy w ręku.Jak budziła Tess.
Dla mnie to arcydziało.

Okładka
bajeczne zabawne

skąd
biblioteka

fabuła
Tess traci pracę,potem jedzie na Hawaje ,by robić zdjęcia

Moja opinia

Była pewnego razu,sobie dziewczyna,Tess na nią wołali.
Mieszkała w Londynie,straciła pracę.
Ale,jak to bywa w książkach szybko dostała nową.
Wylądowała na Hawajach,tych Hawajach.
Gdzie ukulele,wieprzowina,wulkany.Plaże.
Tylko,biedna Tess pojęcie o...

Świetna książka, niesamowicie lekki styl pisania! Miałam kiedyś okazję zetknąć się z inną książką Lindsey Kelk - "Kocham Hollywood" i naprawdę jestem zachwycona tą autorką.

Tess Brookes to ambitna i pracowita dziewczyna, której pewnego dnia wszystko się zawala - traci pracę (a liczyła na awans),przyjaźń z mężczyzną, w którym jest zakochana od dziesięciu lat zostaje wystawiona na próbę, a na dodatek musi mieszkać ze współlokatorką, której szczerze nienawidzi. A gdyby tak ukraść jej tożsamość i pojechać na Hawaje, by udawać profesjonalnego fotografa? Choć brzmi to naiwnie, książka wcale taka nie jest. Dużo się w niej dzieje, a refleksje głównej bohaterki wcale nie są dziecinne czy męczące. Przeczytałam w kilka dni z ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję niedługo sięgnąć po drugą część przygód głównej bohaterki!

Lekka, przyjemna i zdecydowanie fantastyczna książka dla każdej kobiety. Z niecierpliwością wyczekuję na tom 2 w języku polskim!

• Humor
  • Sprzedam/wymienię