Od marki do złotego

7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Książka stanowi systematyczne ujęcie dziejów finansów Drugiej Rzeczypospolitej. Układ rozdziałów jest chronologiczny, z wyeksponowaniem reform Władysława Grabskiego. Układ wewnątrz poszczególnych rozdziałów jest wszędzie jednakowy, oparty na tym, jak w czasach Drugiej Rzeczypospolitej postrzegano podział finansów na 3 wielkie sfery. Publikacja zawiera syntetyczną wiedzę na określony w tytule temat, wykorzystującą najnowsze badania, ale też warstwę anegdotyczną i odniesienia do życia codziennego.

Krzysiek | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Myślę, że „Od marki do złotego” warto polecić wszystkim, których interesuje okres II Rzeczypospolitej. Książka pozwala szybko poznać główne wydarzenia związane z finansami okresu międzywojennego w Polsce. Niewątpliwie autorowi udało się zawrzeć sporo cennych informacji wzbogaconych gdzieniegdzie anegdotami, chociaż na pewno nie można traktować tej książki jako wyczerpującego studium tematu – choćby ze względu na ograniczenia objętościowe – lecz raczej jako udane nakreślenie dziejów i charakterystykę gospodarczą okresu.

hanciu | 2016-04-11
Na półkach: Finanse, Historia, Przeczytane