Szkice z najnowszej historii Torunia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historia

Książka Wojciecha Polaka dotyczy wydarzeń i spraw, które pozostają ciągle w żywej pamięci mieszkańców Torunia. Proces Ludmiły Roszko i Janiny Matusewicz z Instytutu Miłosierdzia Bożego w 1960 r., działania Służby Bezpieczeństwa wobec toruńskich Duszpasterstw Akademickich, techniki drukarskie stosowane w toruńskim podziemiu, działania Służby Bezpieczeństwa związane z występami w Toruniu „Teatru Ósmego Dnia” i kabaretu „Piosenkariat” (w którym występowali m. in. Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski) – to tylko niektóre tematy poruszane w książce.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza FINNA, 2008

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/