Jak pokonać dinozaury?

Tłumaczenie: Marta Toruńska
Cykl: Strachy na lachy
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
Comment ratatiner les dinosaures?
Eliza

Niewielu jest śmiałków, którzy na myśl o spotkaniu oko w oko z ogromnym dinozaurem nie trzęsą się ze strachu jak galareta. Na szczęście ta pełna sprytnych pomysłów książka wyjaśnia całą, ale to naprawdę absolutnie calutką sztukę walki z dinozaurowymi strachami.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

pasjonatka | 2017-03-11

Dinozaurowi można wrzucić do paszczy kulkę papieru wyrwaną z zeszytu do matematyki, od zadań matematycznych rozboli go brzuch. Można też dreptać wokół niego naokoło, żeby jego długa szyja tak się skręciła, aż zrobi się na niej supeł. Te i jeszcze inne metody właśnie autorzy polecają aby pozbyć się dinozaurów ze swojej drogi;-) Polecam dla dzieci od najwcześniej ok 4 roku życia. Niektóre ilustracje są zbyt okrutne dla oczu młodszego dziecka a i nie wiem czy czterolatek powinien patrzeć na kości, czaszki już nieżywych zwierząt.

marpil | 2014-02-04
Przeczytana: styczeń 2014

Nie pamiętam, żebym się bała, gdy byłam mała. No może czasem gdy zasypiałam, gdy rozum już układał się do snu, a moja wyobraźnia rosła w siłę, to chowałam nogi pod kołdrą, żeby nie złapało ich coś, co mieszka w ciemności. Albo wtedy, gdy w piaskownicy zgubiłam klucz od domu i bałam się, że na pewno ktoś go znajdzie i przyjdzie te drzwi otworzyć. Albo wtedy, gdy w tajemnicy przed rodzicami z bratem i dwójką nocujących u nas przyjaciół, chcieliśmy oglądać horror. Tak dużo o tym mówiliśmy, że przeraziliśmy się już na reklamach i telewizor wyłączaliśmy trzymając się wszyscy za ręce.
Ale nie pamiętam, żebym miała jednego, stałego stracha. Nie pamiętam, by w szafie mieszkał tygrys, albo w łazience duchy, nie pamiętam, by w szpinaku mieszkały pająki, albo w bucie inne robaki.
Ale wiem, że takie strachy towarzyszą dzieciom często. Że w tej szafie mieszka coś, co na pewno je zje (pewnie dlatego, że lubią, gdy tata co wieczór z latarką zagląda do szafy i odgania). Albo gdy mama z butów...

zdolnedzieci | 2017-02-06

Zerkam na półkę, ale okładka książki napawa mnie niepokojem. Może to nie jest dobre rozwiązanie? Może właśnie po przeczytaniu tej książki dzieci będą nawiedzać częstsze koszmary? W końcu jednak zabieram "koszmarki" ze sobą. A co! Do odważnych świat należy!

"Strachy na lachy" to seria, która przedstawia najczęstsze koszmary senne naszych dzieci. Zresztą nie tylko senne... Dzieci mają niesamowicie rozwiniętą wyobraźnię i nieraz trudno im odróżnić fikcję od rzeczywistości. Seria, którą niedawno miałam szansę poznać, pomaga uporać się z lękiem, przed wampirami, pająkami, smokami, duchami itp.
Sięgając po książki, nie byłam pewna, czy zamiast oswoić dzieci z kreaturami, nie wzbudzę w nich jeszcze większego strachu. Zwłaszcza, że wcześniej Rafał nie wiedział kim jest wampir, czy czarownica . Na całe szczęście, moje wątpliwości szybko zostały rozwiane.
Książki z serii "Strachy na lachy" doskonale parodiują przerażające stwory. Wstęp zawsze nieco trzyma w napięciu - pokazując, że...

Ula | 2018-09-27
Przeczytana: 29 września 2018
fifi | 2017-12-26
Na półkach: Przeczytane, Z dzieckiem
Przeczytana: grudzień 2017
Ten | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Czytanki z N.
Karliczek | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017