Bajki dla dzieci. Wesołe przedszkolaki

Wydawnictwo SBM
2012-01-01
2012-01-01
bajki opowiadania dla dzieci

Okładka książki Szkolny słownik ortograficzny + Dyktanda Iwona Czarkowska, Ewa Stolarczyk, Stolarczyk Sylwia
Szkolny słowni... Iwona Czarkowska, E...

1970

Literatura dziecięca jest bardzo różnorodna, ale aktualnie w naszym domu największym zainteresowaniem cieszą się krótkie opowiastki, gdyż mój syn niekiedy nie potrafi wysiedzieć podczas przeczytania przeze mnie dwóch zdań, zatem im krócej, tym lepiej. Tym razem przyszedł czas na mało znaną lekturę, o której powinno dowiedzieć się więcej osób, bo jest tego warta.

Dzieciom z przedszkola "Wesołe skrzaty" przydarzają się różnorodne przygody, które mogą spotkać każdego malucha. Pasowanie na przedszkolaka, zamieszanie w szatni związane z sięgnięciem po czyjeś ubranie, pojawienie się młodszego rodzeństwa, wycieczki krajoznawcze, nowy kolega w grupie bądź wizyta w straży pożarnej. Z bohaterami mogą utożsamić się nie tylko przedszkolaki czy uczniowie szkoły podstawowej, ponieważ pewne perypetie mogą pojawić się w życiu każdego dziecka, również tego nienależącego do żadnej placówki.

Dzięki tym krótkim tematycznym opowiastkom, dzieciaki dowiadują się, iż należy dbać o higienę, zdrowo się odżywiać, odpowiednio opiekować się zwierzętami, pilnować swoich rzeczy czy systematycznie odwiedzać dentystę. Oprócz interesującej treści, dzieci znajdą tutaj także proste morały oraz przykłady złych i dobrych zachowań. Dodatkowym atutem jest duża czcionka pozwalająca na samodzielne czytanie, jak również kolorowe ilustracje, które jednak pojawiają się niezbyt często, przez co nie zakłócają skupienia się na czytanym opowiadaniu.

"Bajki dla dzieci. Wesołe przedszkolaki" to książka, którą jakiś czas temu kupiłam mojemu bratu. Przyznam szczerze, że nie mogłam przejść obojętnie obok lektury za tak kuszącą cenę - ta okładkowa wynosi 9,99zł, a podejrzewam, iż sprzedawano ją za mniej. Może same wydanie nie jest niezwykle zachwycające, bo czcionka mogłaby wyglądać nieco inaczej, a do tego obrazki mogłyby bardziej przykuwać uwagę, jednak sądzę, że najważniejsza jest treść, a na nią zdecydowanie nie można narzekać. Ewa i Sylwia Stolarczyk stworzyły naprawdę ciekawą książeczkę, która powinna znaleźć się na każdej dziecięcej półce.

Bardzo zgrabnie napisany zbiór krótkich opowiadań o grupie przedszkolaków. Porusza przeróżne tematy z życia przedszkola - od pasowania na przedszkolaka, przez wizyty różnych gości i wycieczki aż po wakacje i czas krótkiego rozstania. Z moją córką czytam na okrągło :) Polecam wszystkim rodzicom, którzy lubią poczytać swoim przedszkolakom.

• 2017 Przeczytane
  • Mam i nie oddam