Kruche piękno. Ceramika europejska ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu

Wydawnictwo: Muzeum Okręgowe w Toruniu
sztuka
Abdita

Kolekcja dawnej ceramiki artystycznej Muzeum Okręgowego w Toruniu obejmuje 37 wyrobów kamionkowych, 165 pozycji inwentarzowych wyrobów fajansowych oraz 670 holenderskich tafelek ściennych, 211 pozycji wyrobów z porcelany. Zbiór ten w sposób znaczący wzbogacają naczynia pozostające w depozycie Muzeum toruńskiego, w większości stanowiące własność Muzeum Narodowego w Warszawie. Opracowanie to...

Opracowanie to jest pierwszym, w którym przedstawiona jest znaczna część (niemal połowa) zabytków ze zbiorów Muzeum okręgowego w Toruniu, a z pewnością wszystkie najcenniejsze charakterystyczne i znaczące dla historii europejskiej ceramiki artystycznej.

(ze wstępu)

źródło opisu: Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2003