Nasza mama czarodziejka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
mama, czary, dzieci, przygoda
Ewa

O mamie, która sprawiła, że dzieci przeżywały wspaniałe przygody np. latanie na poduszkach.
Ilustrowała Janina Krzemińska.

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

Medellin | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Po latach wróciłem do lektury bardzo przyjemnej książki, którą pamiętam z dzieciństwa. Tym razem czytałem ją głośno pewnej trzyletniej damie, którą tak wciągnęły opowiadania o niezwykłej mamie, że nie pozwoliła mi przerwać i mogłem skończyć dopiero wraz z końcem ostatniego opowiadania.

Historyjki musiały mi mocno utkwić w pamięci, bo po ponad trzydziestu latach ciągle większość z nich pamiętałem całkiem nieźle. Z pewnością jest to zasługa autorki, która wykreowała bardzo ciepłe i pozytywne opowiadania. Tytułowa mama jest bardzo pomysłową osobą, niezwykle praktyczną i zaradną, a do tego obdarzoną taktem i empatią. Trójka jej dzieci a nawet nieco sceptyczny mąż, chętnie pomagają jej w realizacji wyzwań, których się podejmuje.

Danway | 2012-01-01
Przeczytana: 1990 rok

Pierwsza noworoczna opinia :) Trafiło na bardzo ciepłe i niesamowite opowiadania o pewnej mamie... Ale to nie o tej jednej, ale o tych wszystkich mamach, które są jak czarodziejki, wróżki i dlatego je tak bardzo kochamy :)

To opowiadanie zasługuje na pamięć, gdyż jest ponadczasowy a mamy kochać będzie je będziemy zawsze...

Zdecydowanie polecam...

Książkowo_czyta | 2012-03-12
Przeczytana: 1991 rok

Opowiadania o sympatycznej, a zarazem niezwykłej mamie, która potrafi czarować...

Dzięki jej magicznym umiejętnościom, jej synowie mają dzieciństwo wypełnione całą masą przygód...

Bardzo przyjemna lektura z pierwszej klasy szkoły podstawowej... Zresztą sami powiedzcie czyż każda z Mam nie była w tym okresie naszego życia na swój własny sposób czarodziejką... :)

goskrzys | 2017-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2017

Niezwykle ciepła i sympatyczna historyjka. Tytułowa bohaterka nie jest ani zwyczajną mamą, ani typową czarodziejką - jest mamą, która potrafi swoimi szczególnymi zdolnościami odmienić świat. Gdy trzeba uratować zabłąkanego dinozaura, potrafi poświęcić całą sałatę ze swojego ogródka. Gdy dzieci zazdroszczą sąsiadom przejażdżek samochodowych, potrafi odmienić ich stary zabawkowy furgon, by mógł wozić ich z drewnianym kierowcą po mieście. Albo uratować swoimi włóczkowymi robótkami zabytkową dzwonnicę. Albo odnaleźć skradziony cień sosny. Albo... Zresztą co będę dużo pisać, trzeba samemu poczytać te krótkie opowieści.

Nie ma tu infantylizmu, czarowanie mamy potraktowane jest z przymrużeniem oka, ale tak, że ani dziecięcy, ani dorosły czytelnik nie może się czuć oszukany czy wykpiony. Autorka prowadzi z czytelnikiem swoistą grę, co całej historii wychodzi tylko na dobre.

Basia | 2015-05-08

Moje dzieciństwo...
Urokliwa, prosta książeczka. Ale to wielki skarb - posiada w sobie przeogromne pole i możliwości do rozwinięcia wyobraźni młodego odbiorcy.

Asia | 2014-10-17
Na półkach: 2014, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Czytane wielokrotnie córci do snu :) bardzo przyjemne historyjki. Polecam dzieciatym :)

Kwyrloczka | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Moja ocena - 7
Ocena dziecka - 8

Jako mama mogę powiedzieć, że też chętnie przygarnęłabym dinozaura i powiększyła samochodzik popielniczką byle dać dzieciakom radość. Miło tak czytać o sobie samym i wiedzieć, że dzieci doceniają nasze istnienie. Wierzą w nas i w nasze magiczne zdolności, bo przecież jej mamy, my wszystkie mamy.

Ika | 2015-01-04
Przeczytana: 1992 rok

Książka z czasów wczesnej młodości, a dokładniej z początków szkoły podstawowej. Z jednej strony miło się kojarzy, bo z momentem kiedy byłam dzieckiem, a z drugiej, mimo ciepłych i niesamowitych przygód tytułowej mamy, pamiętam, że opowiadania te niestety nie wzbudziły we mnie większych emocji - stąd taka a nie inna ocena.

Monika Stocka | 2013-05-15

Podczytujemy trochę „Naszą mamę czarodziejkę” J. Papuzińskiej. Pamiętam, jak sama lubiłam te opowiadania i podobnie uwielbia je mój syn. Nie bez napuszenia dodam, że czytamy wydanie z 1982 roku, z mojego dzieciństwa.
Gdyby nie późna pora za każdym razem, gdy zabieramy się za lekturę, z wielką przyjemnością przeczytalibyśmy wszystko na raz, a tak, książka z konieczności została podzielona na trzy tury. W jednej z nich wypadło opowiadanie: „ Jak nasza mama szukała złodzieja”. Niemal wyboldowanym głosem zaznaczam tytuł, a mój syn natychmiast reaguje:
- Wreszcie jakaś akcja …

hakuu | 2015-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Bardzo sympatyczna i urocza lektura. I to nie tylko dla I-klasistów, podobała się zarówno 4, jak i 37-latkowi :), 2-latka też wyglądała na zadowoloną, choć oczka bardzo jej się kleiły. Trzy cudowne wieczory z niesamowitą mamą czarodziejką. Do pełni szczęścia brakowało tylko tej prawdziwej, która w tym czasie musiała pracować :(. Kochamy Cię mamo :).