Okrutna Najsłodsza Miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"

DUSIA | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Sięgnęłam po ten tytuł z myślą, że przeczytam historię życia dziewczyny naznaczonej piętnem choroby. Trafiłam jednak na bardzo przeciętną opowieść. Przeczytałam. Nie czuję się jednak jakoś "szczególnie wzbogacona" wskazówkami jak można sobie poradzić z cierpieniem. Wiem, że wielu ludzi szuka pocieszenia i czerpie siły ze swojej wiary, jednak tutaj trafiłam na coś co mnie zniesmaczyło, taki tani mistycyzm. Szkoda...

Meg | 2015-05-24

Jest to książka przez którą ciężko momentami przejść, jednak z całą pewnością warto. Przedstawia świat widziany oczami osoby, która cierpi. Fizycznie i psychicznie. Jednak cierpienie te kształtuje ją, co niejednokrotnie podkreśla. Mimo, że bardzo często buntuje się, nie akceptuje swojej choroby, nie akceptuje siebie w takim stanie, mimo to potrafi dostrzec piękno w miejscach, gdzie inni go nie dostrzegają. Po raz kolejny utwierdziłam się w tym, że chorzy ludzie mają najwięcej do powiedzenia i potrafią dostrzec to co najpiękniejsze. Przyznam szczerze, że lekturę takich książek zaczęłam od choroby i śmierci bardzo bliskiej mi osoby, chciałam choć w taki sposób spróbować czuć to co ona. Być z nią "bardziej". I myślę, że tego typu książki powinno się czytać, żeby spróbować zrozumieć i poczuć to co czują ci wokół nas, na których nie zwraca się uwagi, bo poniekąd "nie pasują" do wyidealizowanego świata, w którym niestety żyjemy. Polecam zdecydowanie.

Beata | 2015-10-18
hesa | 2015-04-08