Przez góry i prerie. Old Shatterhand

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Old Shatterhand
przygodowa
geokuba

Old Shatterhand, Winnetou, Hobble-Frank, Ciotka Droll - wszyscy najwięksi bohaterowie książek Karola Maya - w nowej przygodzie w scenerii Dzikiego Zachodu.

Ciąg dalszy powieści "Old Shatterhand" w odcinku pt. "Sępy skalne".

Ilustracje Romuald Siuda.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Dziki Zachód, gorączka złota, amerykańscy pionierzy, kraina Indian i kowbojów. Oto w środku prerii spotykamy... Niemca. Podróżując napotyka on zbiegiem okoliczności drugiego Niemca. Razem z nim wyrusza by ratować trzeciego Niemca a po drodze przyłącza się Niemiec czwarty. Wszystkie Niemce okazują się być najlepszymi przyjaciółmi Indian i Murzynów. Mało tego, dowiadujemy się, że Niemcy są najlepszymi traperami, najszybszymi rewolwerowcami, najsprytniejszymi tropicielami, są najbardziej honorowi i najodważniejsi i dlatego nazwiska ich wszystkich są najbardziej znanymi nazwiskami na całym Dzikim Zachodzie, także wśród Indian (w każdym bądź razie bardziej znanymi od amerykańskiego prezydenta, o którym w książce wiadomo tylko tyle, że Indianie nazywają go "Wielkim Ojcem"). Brzmi jak żart? Ale jest na serio.

Poza tym że czasem czytelnikowi może przemknąć przez myśl, że akcja dzieje się w Prusach Książęcych, albo że tytuł powinien brzmieć "Jak Niemcy zdobyli Dziki Zachód" czyta...

Basiq | 2012-07-04
Przeczytana: 24 czerwca 2010

Jedna z najlepszych książek Maya. Czytelnik ma wrażenie jakby wszystkie przygody sam doświadczał i widział wszystko na własne oczy. Po przeczytaniu czuje się nawet lekki niedosyt i trudno jest powrócić do rzeczywistości.

| 2013-05-21
Przeczytana: 2004 rok

Czytałam tą książkę jako dziecko z zapartym tchem! Książka jest bardzo wartościowa i każdy powinien przeczytać ją jeszcze raz w wieku dorosłym, aby przypomnieć sobie o najważniejszych rzeczach w życiu człowieka - uczuciach i bezcennych relacjach międzyludzkich. Powieść jest napisana prostym językiem, a wartka akcja i nieskończona liczba przygód bohaterów sprawia, że ten utwór czyta się jeden dzień... no może dwa:) Polecam!

Borys | 2012-08-17

Jako dziecko wychowane na Winnetou, uważam że ta książka jest świetna i godna polecenia, nie tylko młodszym czytelnikom, ale i tym starszym. Niesamowita opowieść o zaginionym świecie, w którym wartości takie jak honor, lojalność, oddanie i odwaga są czymś tak naturalnym jak oddychanie.

Magda | 2013-10-26

Old Shatterhand - moja pierwsza miłość!

Frederik | 2016-01-19
Przeczytana: listopad 2015

No przeczytałem z rozpędu. Taka sobie lekka lektura (dość schematyczna.

Basiq | 2012-07-04
Przeczytana: 05 czerwca 2010

Jedna z moich ulubionych. Wciąga do głębi.

mexcoy87 | 2013-03-30
Przeczytana: 06 marca 2008

bardzo fajna książka przygodowa polecam !

Kwiatuszek | 2015-10-05
Na półkach: Przeczytane, Realistyczne
Przeczytana: wrzesień 2015

Ciekawa i wciągająca lektura.

Gabriela | 2019-02-19
Przeczytana: 07 lipca 2004