Przez góry i prerie. Old Shatterhand

Okładka książki Przez góry i prerie. Old Shatterhand
Karol May Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Old Shatterhand (tom 1) Seria: Przez góry i prerie powieść przygodowa
powieść przygodowa
1987-01-01
Tekst według edycji Wydawnictwa 'Editor'. Warszawa 1931
Dziki Zachód western Indianie traper westman Winnetou Romuald Siuda

więcej Więcej

O przeczytaniu tej książki marzyłam w dzieciństwie, ale była dla mnie nieosiągalna. A teraz już za późno... Styl Maya wydaje mi się przestarzały, bohaterowi drugorzędni nie są komiczni, tylko żenujący, a czarny Bob hmm
Na szczęście miłość do szlachetnego Winnetou i podziw dla Old Shatterhanda pozostała. I wspomnienia, ile emocji sprawiało mi czytanie Maya w dzieciństwie...

No przeczytałem z rozpędu. Taka sobie lekka lektura (dość schematyczna.

Ciekawa i wciągająca lektura.

Old Shatterhand - moja pierwsza miłość!

Czytałam tą książkę jako dziecko z zapartym tchem! Książka jest bardzo wartościowa i każdy powinien przeczytać ją jeszcze raz w wieku dorosłym, aby przypomnieć sobie o najważniejszych rzeczach w życiu człowieka - uczuciach i bezcennych relacjach międzyludzkich. Powieść jest napisana prostym językiem, a wartka akcja i nieskończona liczba przygód bohaterów sprawia, że ten...

bardzo fajna książka przygodowa polecam !

Jako dziecko wychowane na Winnetou, uważam że ta książka jest świetna i godna polecenia, nie tylko młodszym czytelnikom, ale i tym starszym. Niesamowita opowieść o zaginionym świecie, w którym wartości takie jak honor, lojalność, oddanie i odwaga są czymś tak naturalnym jak oddychanie.

Jedna z moich ulubionych. Wciąga do głębi.

Jedna z najlepszych książek Maya. Czytelnik ma wrażenie jakby wszystkie przygody sam doświadczał i widział wszystko na własne oczy. Po przeczytaniu czuje się nawet lekki niedosyt i trudno jest powrócić do rzeczywistości.

Dziki Zachód, gorączka złota, amerykańscy pionierzy, kraina Indian i kowbojów. Oto w środku prerii spotykamy... Niemca. Podróżując napotyka on zbiegiem okoliczności drugiego Niemca. Razem z nim wyrusza by ratować trzeciego Niemca a po drodze przyłącza się Niemiec czwarty. Wszystkie Niemce okazują się być najlepszymi przyjaciółmi Indian i Murzynów. Mało tego, dowiadujemy...

1 153
  • Przygodowe