Oddział kobiecy warszawskiego Kedywu Dokumenty z lat 1943-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
historyczna

Zawarte w książce dokumenty dotyczące oddziału dyspozycyjnego kobiet Kedywu Okręgu AK Warszawa, publikowane są po raz pierwszy z oryginałów. Pisane w latach 1943-1944 rejestrują działania, pracę i walkę kobiet w czasie okupacji, stanowią swoistą kronikę ówczesnych wydarzeń. Są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji; powstawały w czasie konspiracji i walk powstańczych, a autorami były osoby dowodzące, mające zatem bezpośredni i większy zasób wiedzy od piszących o tych wydarzeniach później. Rok wydania: 2002;

Martyna | 2015-01-16