Ikonotheka. zeszyt 20

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
historyczna

Wśród czasopism naukowych poświęconych historii sztuki Ikonotheka , redagowana w Instytucie Historii Sztuki UW, ma już uznaną pozycję. Myśl założenia czasopisma w Instytucie wysunął w drugiej połowie lat osiemdziesiątych jego dyrektor, prof. Jan Białostocki. Pierwszy numer Ikonotheki ukazał się w roku 1990. Obecnie zespół redakcyjny tworzą Marek Czapelski i Grażyna Jurkowlaniec, zaś Radę Naukową profesorowie Instytutu Historii Sztuki UW. Początkowo zawartość pisma dość wiernie odzwierciedlała zainteresowania badawcze pracowników IHS UW, publikowano głównie artykuły absolwentów i pracowników Instytutu, wiążące się z pracami magisterskimi i doktorskimi w nim powstającymi. W ostatnich latach krąg autorów rozszerzył się o badaczy z innych ośrodków polskich, a także zagranicznych.