Ziołowe Ambrozje

Wydawnictwo: Corsam
ziołolecznictwo,
BiG_m

Ziołowe ambrozje to kolejna książka mistrzyni zielarskiej Stefanii Korżawskiej. Tym razem sięga ona po receptury wielkich postaci historycznych, które wierzyły w leczniczą moc natury i wspomagały się ziołowymi środkami. Zapraszam Państwa na ziołowe ambrozje wybitnych postaci znanych z historii. Możemy popijać tak jak oni ziołowe herbatki, winka czy nalewki i przenieść się choć na chwilę do...

Zapraszam Państwa na ziołowe ambrozje wybitnych postaci znanych z historii. Możemy popijać tak jak oni ziołowe herbatki, winka czy nalewki i przenieść się choć na chwilę do ich świata, z królem Sobieskim i jego kurdybankiem dotrzeć aż pod Wiedeń, a z hetmanem Żółkiewskim w przerwie między walkami usiąść na urokliwej łące i żuć listki bylicy pospolitej, by zapomnieć o zmęczeniu. Z wielką ciekawością warto przyjrzeć się ziołowym fantazjom wybitnej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie, a także powędrować polnymi drogami z cesarzową Sissi czy zauroczyć się jak hetman Jan Zamoyski ślicznymi, błękitnymi oczami wesolutkiej czarnuszki. To był świat - warto choć pomarzyć o tamtych czasach, bogatych i wesołych, popijając chociażby karnawałowe winko naszego mistrza nad mistrzami Jana z Czarnolasu.

wierna przyjaciółka ziół,

Stefania Korżawska

źródło opisu: http://www.czarymary.pl/p_849988_ziolowe_ambrozje_stefania_korzawska

źródło okładki: http://www.czarymary.pl/p_849988_ziolowe_ambrozje_stefania_korzawska

opsik | 2019-06-19
Przeczytana: 23 marca 2018