Jak dawniej po Tatrach chadzano

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego
Tatry, Zakopane
Agnieszka

"I cóż te Tatry mają tak cudownie przyciągającego do siebie, że się za niemi tęschni, jakby za ukochaną osobą? jakaż siła zwabia tam ludzi najrozmaitszego zatrudnienia, usposobienia, płci i wieku? Uczeni, badacze przyrody, artyści, poeci, miłośnicy pięknej natury dążą do Tatr, jakby do skarbnicy dziwów, a wracają ztamtąd owiani urokiem niepojętym dla tych, co tam nie byli." /Walery Eliasz/

źródło opisu: http://wydawnictwa.tpn.pl

źródło okładki: http://wydawnictwa.tpn.pl

happynel | 2014-09-25
Przeczytana: wrzesień 2014

Lekko napisana, szybko się czyta, do tego dużo zdjęć i rycin z okresu początku turystyki tatrzańskiej. Książka wspaniale przenosi w czasie do XIX wieku, kiedy wieś Zakopane stawała się znanym kurortem, bazą wypadową w Tatry. Świetnie się czyta, gdy jest się już zapoznanym z tatrzańskimi zakątkami.

el14 | 2016-04-27

Fantastyczna książka dla zainteresowanych historią odkrywania Tatr. Uroku dodaje dużo cytatów ze wspomnień ludzi z epoki.

| 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka opowiada o początkach turystyki tatrzańskiej, sięgających dziewiętnastego wieku. Zawiera bardzo dużo cytatów (z XIX-wiecznych źródeł), co może być dla jednych zaletą, a dla innych wadą. We mnie książka obudziła niesamowitą chęć zobaczenia tych wszystkich zakątków Tatr na własne oczy :)

yngo | 2018-08-21
Darunia | 2018-05-16