...muszę i Rzym zobaczyć.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pielgrzyma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
8 (9 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
gargulec_lc

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abee | 2014-01-02
Przeczytana: maj 2011

Książkę tę można czytać w domu, niezależnie czy się do Rzymu wybiera, czy się w nim jest, czy się w nim było.
Jestem fanką Pani doktor Bożeny Fabiani i jej gawęd o sztuce. Styl gawędziarski jest widoczny i w jej książce "...muszę i Rzym zobaczyć". Cenię ją za uniwersalizm. Niestety, książka nie jest wznawiana, bo nieopatrznie jest ona opisywana jako przewodnik, a trudno dziś sprzedać przewodnik odświeżony ostatnio w 2009 roku. A to jest książka po prostu stworzona z pasji do Rzymu, pełna gawęd o bazylikach i kościołach rzymskich oraz twórcach upiększających Rzym i Watykan. Jeśli to ma być przewodnik - to raczej wspomnieniowy.

Krzysztof | 2015-05-14
Przeczytana: 31 lipca 2006

Pierwszy raz byłem w Rzymie w 2006, a towarzyszyła mi wtedy właśnie ta książka. I trudno o lepsze towarzystwo. Może i bez niej poddałbym się urokowi Rzymu, ale dzięki gawędom pani Fabiani wiele miejsc nabrało dodatkowego piękna.

Konto Zimki | 2017-07-25

Świetna, napisana lekkim językiem gawęda o Wiecznym Mieście. Po lekturze chęć odwiedzin Rzymu jest nie do opanowania!

Marta_Be | 2016-03-21
mineymoe | 2015-07-10