Dotykanki. Zwierzęta

Okładka książki Dotykanki. Zwierzęta praca zbiorowa
Okładka książki Dotykanki. Zwierzęta
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Dotykanki literatura dziecięca
10 str. 10 min.
literatura dziecięca
Dotykanki
Wydawnictwo Olesiejuk
2013-01-01
2013-01-01
10 min.
dotykowe dotykanki sensoryczne 0-3

Gdy książki kontrastowe przestały nam wystarczać postanowiłam upolować książkę, którą Bąbelina mogłaby pomacać, wymiętosić itd. Już parokrotnie przyłapywałam ją na tym, że coś w książeczce dotyka i jest zdziwiona bo wszędzie to samo.
Moim skromnym zdaniem książek dotykowych gdzie dziecko może odkrywać różne faktury i materiały jest mało na naszym rynku. Oczywiście można pogrzebać w czeluściach internetu i znajdziemy nieco więcej. Trafiam m.in. na ładne książeczki materiałowe jednak w ich cenie mogę mieć całą serię Dotykanek, czasem coś jeszcze. Wybór raczej jest oczywisty.
Stwierdziłam jednak, że najpierw kupię jedną na próbę i zobaczymy co dalej. Padło na "Dotykanki. Zwierzęta".

Wydawnictwo serwuje nam 6 dotykowych zwierzaków, które kuszą już od samej okładki. Wreszcie Bąbelinka jest zadowolona i z chęcią ładuje palucha w mięciutką owieczkę lub przygląda się migoczącym rybkom.

Mamy również króliki, kota, kaczuchę czy okładkowego psa. Szkoda, że świnka nie ma nic do wymiętoszenia. Zadowolenie dziecka spore jednak mi marzy się jakaś mega dotykanka na polskim rynku. Oczywiście "Zwierzęta" są godne uwagi ale wiadomym jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia;)

W serii ukazały się również "Kolory" oraz "Bawmy się" na które również się skuszę gdy będzie jakaś kusząca okazja.

Jeśli szukacie czegoś dla poznających świat dzieciaków to "Dotykanki" możecie brać w ciemno.

Gdy nasz maluszek ma kilka miesięcy i zakończył się już etap książeczek kontrastowych - pojawia się pytanie, jakie książeczki wybrać, żeby rozwijać u niego czytelniczą pasję?
Może takie, które nie tylko się ogląda, ale także dotyka oraz słucha?
Mam dla was kilka ciekawych propozycji :)
Na początek seria Dotykanki, a w niej Kolory i Zwierzęta.
Już nazwa serii zdradza nam, z jakimi książeczkami mamy tu do czynienia :)
W części o zwierzątkach, czeka na nas mnóstwo wrażeń dotykowych.
Mamy tu milutkie łatki pieska, mięciutkie paski kotka, puszyste ogonki króliczków, gładki dzióbek kaczuszki, wełnistą sierść owieczki oraz rybki z błyszczącymi, gładkimi łuskami.

Obie książeczki są w całości kartonowe - również strony i mają zaokrąglone rogi.
Nawet maluszki z łatwością mogą je przeglądać i bawić się w ich odkrywanie :)
Myślę, że na pewno to polubią!

Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/06/poznajemy-zmysami-ksiazeczki-dla.html

Może takie, które nie tylko się ogląda, ale także dotyka oraz słucha?
Mam dla was kilka ciekawych propozycji :)
Na początek seria Dotykanki, a w niej Kolory i Zwierzęta.
Już nazwa serii zdradza nam, z...

A ja oczywiście cały czas, niezmiennie staram się przypominać Wam także o publikacjach dla naszych najmłodszych skarbów. Nie możemy przecież pozwolić, by biblioteczka naszego maluszka świeciła pustkami! Moim córkom to na pewno nie grozi. Cały czas staram się wyszukiwać na rynku literatury dziecięcej coraz to ciekawsze publikacje dla szkrabów i nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się z Wami swoją opinią.

Tym razem trafiłam na bardzo ciekawy przykład książeczek kartonowych dla maluszków. Już miałam okazję polecać Wam lektury, w których autorzy ukryli kawałeczek materiału na jednej z końcowych stron, a następnie we wszystkich poprzednich wycieli otworek dzięki czemu nasze dziecko podczas słuchania, bądź samodzielnego przeglądania książeczki może sobie dotykać miękki materiał udając, że np. głaszcze pieska bądź owieczkę.

Ale w tym przypadku jest nieco inaczej. Wydawnictwo Olesiejuk stworzyło nową ciekawą serię dla najmłodszych pt. "Dotykanki". Są to niewielkie książeczki kartonowe, gdzie każda z nich ma inną tematykę. Pierwsza opisuje podstawowe kolory, druga opowiada o kilku znanych zapewne każdemu dziecku zwierzakach.

A czym te lektury różnią się od innych tego typu książeczek? To proste! W "Dotykankach" znajdziemy znacznie więcej niż jeden elementów, które maluch może dotknąć. Bowiem na każdej stronie jest zupełnie inny element, który male rączki naszego bobasa z pewnością z przyjemnością zbadają. A po za tym dodatki te mają za każdym razem różną fakturę. Są materiały bardziej puchate i raczej gładkie. Śliski papier i tłoczony, elementy wysypane dość grubym brokatem i takie, których powierzchnia jest zupełnie gładka. Urozmaicenie jest spore i jak widzicie niezwykle ciekawe :)

Treści w tych książeczkach prawie nie ma. Ale przecież nie o treść tu chodzi. Kolorowe obrazki i te wszystkie wesołe wstawki przyciągają na tyle dziecko, że maluszek bardzo chętnie sięga po te lektury. To ciekawa odmiana i uważam, że naprawdę fajny pomysł. A poza tym jest to oczywiście książka bardzo bezpieczna. W sam raz dla bardzo małych brzdąców. Zaokrąglone rogi sprawiają, że dziecko nie ma jak zrobić sobie nimi krzywdy, a niewielkie gabaryty sprawiają, że taki mały urwis bez kłopotu ją podnosi i utrzymuje w rączkach wystarczająco długo, by się nią nacieszyć. U nas to kolejne pozycje na półeczce maluszka. Niech czekają, aż ich nowa właścicielka z przyjemnościowa będzie do nich zaglądać.

• Olesiejuk
  • Pistaciowa półka Bąbelków
  • Do kupienia Frankowi
  • Dla Adasia