Dotykanki. Zwierzęta

Seria: Dotykanki
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
dotykowe, dotykanki, sensoryczne, 0-3

W tej uroczej książeczce wasz maluszek znajdzie elementy dotykowe, proste wyrazy i śliczne ilustracje. Dzięki nim pozna kolory, odkryje różne materiały i faktury i będzie z radością poznawać świat. Pogłaszcz mięciutkiego kotka, wełnistą owieczkę, puszystego królika - i nie tylko!

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/dotykanki-zwierzeta/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/dotykanki-zwierzeta/

Pistacia | 2015-05-05

Gdy książki kontrastowe przestały nam wystarczać postanowiłam upolować książkę, którą Bąbelina mogłaby pomacać, wymiętosić itd. Już parokrotnie przyłapywałam ją na tym, że coś w książeczce dotyka i jest zdziwiona bo wszędzie to samo.
Moim skromnym zdaniem książek dotykowych gdzie dziecko może odkrywać różne faktury i materiały jest mało na naszym rynku. Oczywiście można pogrzebać w czeluściach internetu i znajdziemy nieco więcej. Trafiam m.in. na ładne książeczki materiałowe jednak w ich cenie mogę mieć całą serię Dotykanek, czasem coś jeszcze. Wybór raczej jest oczywisty.
Stwierdziłam jednak, że najpierw kupię jedną na próbę i zobaczymy co dalej. Padło na "Dotykanki. Zwierzęta".

Wydawnictwo serwuje nam 6 dotykowych zwierzaków, które kuszą już od samej okładki. Wreszcie Bąbelinka jest zadowolona i z chęcią ładuje palucha w mięciutką owieczkę lub przygląda się migoczącym rybkom.

Mamy również króliki, kota, kaczuchę czy okładkowego psa. Szkoda, że świnka nie ma nic do...

Maluszkowe Inspiracje | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Gdy nasz maluszek ma kilka miesięcy i zakończył się już etap książeczek kontrastowych - pojawia się pytanie, jakie książeczki wybrać, żeby rozwijać u niego czytelniczą pasję?
Może takie, które nie tylko się ogląda, ale także dotyka oraz słucha?
Mam dla was kilka ciekawych propozycji :)
Na początek seria Dotykanki, a w niej Kolory i Zwierzęta.
Już nazwa serii zdradza nam, z jakimi książeczkami mamy tu do czynienia :)
W części o zwierzątkach, czeka na nas mnóstwo wrażeń dotykowych.
Mamy tu milutkie łatki pieska, mięciutkie paski kotka, puszyste ogonki króliczków, gładki dzióbek kaczuszki, wełnistą sierść owieczki oraz rybki z błyszczącymi, gładkimi łuskami.

Obie książeczki są w całości kartonowe - również strony i mają zaokrąglone rogi.
Nawet maluszki z łatwością mogą je przeglądać i bawić się w ich odkrywanie :)
Myślę, że na pewno to polubią!

Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/06/poznajemy-zmysami-ksiazeczki-dla.html

A ja oczywiście cały czas, niezmiennie staram się przypominać Wam także o publikacjach dla naszych najmłodszych skarbów. Nie możemy przecież pozwolić, by biblioteczka naszego maluszka świeciła pustkami! Moim córkom to na pewno nie grozi. Cały czas staram się wyszukiwać na rynku literatury dziecięcej coraz to ciekawsze publikacje dla szkrabów i nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się z Wami swoją opinią.

Tym razem trafiłam na bardzo ciekawy przykład książeczek kartonowych dla maluszków. Już miałam okazję polecać Wam lektury, w których autorzy ukryli kawałeczek materiału na jednej z końcowych stron, a następnie we wszystkich poprzednich wycieli otworek dzięki czemu nasze dziecko podczas słuchania, bądź samodzielnego przeglądania książeczki może sobie dotykać miękki materiał udając, że np. głaszcze pieska bądź owieczkę.

Ale w tym przypadku jest nieco inaczej. Wydawnictwo Olesiejuk stworzyło nową ciekawą serię dla najmłodszych pt. "Dotykanki". Są to niewielkie książeczki...

Casey_Jones | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 4Kids