poradniki

Książka zawiera sprawdzone i najciekawsze przepisy na domowe piwo niemalże każdego gatunku. Stanowi kompendium dla każdego piwowara. W „Znakomitych Piwach” na 150 stronach można znaleźć mnóstwo sprawdzonych receptur, przygotowanych przez grupę najlepszych polskich piwowarów. Są tu przepisy na lagery, pilsnery, koźlaki, portery, stouty, na piwa pszeniczne jasne i ciemne, lambiki, piwa żytnie, miodowe, klasztorne i gryczane. Każda receptura dokładnie wymienia niezbędne surowce oraz krok po kroku opisuje metody warzenia (zacierania), chmielenia, fermentacji i leżakowania.
Dodatkowo, książka zawiera instrukcję zacierania oraz przegląd najważniejszych światowych stylów. Wszystkie receptury zamieszczone w książce oparte są na surowcach dostępnych w Polsce.

źródło opisu: okładka

komoona | 2015-01-17