Wszystko o piwie

83-87907-88-X
Piwo
hobby
Adam

Jest to praktyczny przewodnik o tym, jak można z powodzeniem warzyć prawdziwe piwo w domu (opis surowców, sprzętu, fermentacji i leżakowania, receptury). Najpierw jednak poznamy jak wygląda sytuacja na początku XXI wieku, potem dowiemy się o pierwszych piwowarach czyli Sumeryjczykach, Babilończykach i Egipcjanach. Jest też alfabetyczny przegląd tego, co z punktu widzenia polskiego piwosza jest najważniejsze w piwowarstwie. Tak więc w tej książce poznajemy tradycję piwowarską, klasyczne metody produkcji, historię różnorodności stylów, gatunków, smaków i kolorów piwa. Dzięki tej książce dowiemy się dlaczego piwo jest najwierniejszym przyjacielem człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Ad Oculos, 2005

źródło okładki: http://www.adoculos.pl/