Herbata. Eliksir młodości, smaku i dobrego samopoczucia

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Przewodnik po świecie herbaty napoju, który wywiera korzystny wpływ na nasze zdrowie i jest skutecznym eliksirem młodości. Jak się ją preparujea W jaki sposób parzya Czym różni się herbata czarna od czerwonej, zielonej i białej, i jak je stosowaća Na czym polegają ceremonie picia herbaty na Dalekim Wschodziea Herbaciana praktyka i tajemnice, magia i konkretne właściwości lecznicze, przegląd gatunków i przepisy na przygotowanie.

Książka zachęca by rozsmakować się w herbacie,poznać każdą jej odmianę. 1/3 tej pozycji dotyka historii i pochodzenia oraz odmian jak również właściwości leczniczych herbat. Kolejna część to sekrety parzenia oraz propozycje podania: świetne przykłady podania herbat z dodatkami szczególnie na chłodniejsze dni oraz te o właściwościach leczniczych. Ostatnia część to kilka krótkich opowieści w porze herbaty, aforyzmy, cytaty, mądrości oraz mały słowniczek.

Szczególnie lubię do niej zaglądać późną jesienią i w zimowe wieczory żeby sobie uprzyjemnić czas herbatą wzbogaconą np jakimiś przyprawami lub owocami. Ale znajduje sie tu też wspaniały przepis na orzeźwiający sorbet z herbatą i mango,czyli książka sprawdzi się o każdej porze roku.
Nie znam innych pozycji wydawniczych w tym temacie więc nie mam specjalnie rozeznania, jednak mogę zdecydowanie powiedzieć, że z tej jestem zadowolona.

Ewa | 2015-10-12

Bogato ilustrowana książka,zawierająca mnóstwo przepisów na przygotowanie herbaty. Okraszona jest pięknymi zdjęciami,opisem japońskiej ceremonii parzenia herbaty;zawiera też historię herbaty i opis jej najważniejszych gatunków oraz dobroczynnych właściwości. W sam raz na jesienne dni.

Ewa | 2013-01-30
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Na początek przygody z herbatą całkiem ciekawa. Niestety jeśli podrążyć głębiej można doszukać się gdzieniegdzie błędów. Zdjęcia rewelacyjne. Zawiera również ciekawe pomysły.

Irbisek | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017