Księga potworów II

Seria: Dungeons & Dragons. Supplement
Wydawnictwo: ISA
RPG, bestiariusz
poradniki

Gdy potęga bohaterów wzrasta, szukają groźniejszych przeciwników. Złowrogie i kusicielskie, zajadłe i plugawe... stworzenia czające się na tych stronach będą wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych postaci w każdym świecie gry. W tym dodatku do gry D&D znajdziesz hordę potworów, gotowych do tego, by wprowadzić je do spotkań z postaciami na wszystkich poziomach rozgrywki – w tym kilka o Skali...

W tym dodatku do gry D&D znajdziesz hordę potworów, gotowych do tego, by wprowadzić je do spotkań z postaciami na wszystkich poziomach rozgrywki – w tym kilka o Skali Wyzwania 21 i większej! Znajdują się tu starzy znajomi, jak rycerz śmierci czy smoki klejnotowe, a także zupełnie nowe istoty, na przykład spiżowy wąż, kukła czy czarci robal. Jeśli dodać do tego poprawione i rozszerzone zasady tworzenia potworów, to Księga Potworów II stanie się niewyczerpanym źródłem środków, dzięki którym można zmusić nawet najtwardszych bohaterów do walki o życie... lub do ucieczki, by je ocalić.

Aby Mistrz Podziemi mógł w pełni skorzystać z tego dodatku, potrzebne mu będą również Podręcznik Gracza i Przewodnik Mistrza Podziemi. Graczom wystarczy Podręcznik Gracza.

Phea | 2016-01-01

Pierwsza księga potworów była dużo ciekawsza. Część druga (a także kilka pozostałych) cierpi na typową dla ddków bolączkę: brak pomysłów. Czasem zdarzy się jakiś stosunkowo interesujący potwór, jak na przykład śluz chaosu (tak, wiem jak to brzmi), ale większość stworów wygląda, jakby powstawała na zasadzie "oj dobra, nie mam weny, dam trochę macek, pazurów i ogólnej krwiożerczości i będzie git". O niewielu podręcznikach mam takie zdanie, ale lepiej za te pieniądze kupić jakiś bardziej inspirujący tytuł.

Jakub Stalinkiewicz | 2013-06-29
Nefariel | 2013-04-07