Wiersze nie tylko dla dzieci

Wydawnictwo: Muza
poezja
joly_fh

Najpiękniejszy PREZENT na Boże Narodzenie i całe życie! W każdym z przepięknie ilustrowanych wierszy księdza Jana Twardowskiego czytelnicy znajdą coś ważnego i wartościowego, co może odmienić ich życie. Książkę polecamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przykładowe wiersze: „Bóg”, „Świat”, „Rachunek sumienia”, „List do Matki Boskiej”, „Aniele Boży”, „Naucz się dziwić”, „Śnieg”, „O uśmiechu w...

Przykładowe wiersze: „Bóg”, „Świat”, „Rachunek sumienia”, „List do Matki Boskiej”, „Aniele Boży”, „Naucz się dziwić”, „Śnieg”, „O uśmiechu w kościele”.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

yllla | 2014-02-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Nie lubię wierszy. Nie będę tego ukrywać. Lubię czytając, wiedzieć o co autorowi chodziło, a nie zastanawiać się "co autor miał na myśli?". Jednak, to ja nie lubię, moja córka Wiki jeszcze nie ma swojego zdania na temat wierszy, a żeby mogła je sobie wyrobić, musi je najpierw poznać. I to jest moje zadanie. Pozwolić jej spróbować wszystkiego i nie narzucać swojego zdania. Sięgając po tę książeczkę, taką właśnie myślą się kierowałam, a później sama przekonałam się do wierszy ks. Twardowskiego :) Moją opinię możecie przeczytać tu: http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/02/wiersze-nie-tylko-dla-dzieci-ks-jan.html

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Wiersze ks. Twardowskiego są mi bliskie od bardzo dawna.
Nie ma w nich górnolotnych sformułowań, zbędnego patosu, niepotrzebnych ozdobników - jest prawda i prostota. I niesamowita wrażliwość. Niemalże dziecięca.
Bo kto, jak nie dziecko, potrafi tak szczegółowo przyglądać się trawce, liściom, jagodom czy ptasim dziobom?
Kto z nas, dorosłych, znajduje na to czas w tym ciągle zabieganym świecie?

I jeszcze ta wiara, szczera, skromna, serdeczna, współczująca.
Taka, jaką być powinna - pozbawiona pychy, chciwości, zarozumialstwa.
Wiara, nie dewocja...

akiś czas temu otrzymałam piękną książkę - Ks. Jan Twardowski. Wiersze nie tylko dla dzieci, dzięki której mogłam przypomnieć sobie te wszystkie cudowne wiersze i ponownie oddać się refleksji nad nimi.
Zwłaszcza teraz, przed Świętami, taka lektura pomaga jeszcze bardziej je poczuć.
Ich duchowy, a nie tylko materialny wymiar.
Móc choć na chwilę się zatrzymać, złapać dystans, spojrzeć na świat z dziecięcą naiwnością.
A dzięki temu,...