WSPOMNIENIA PARTYZANTA WYWIADOWCY

Tłumaczenie: Leon Kotwicz
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Siuks

Rok 1942. Wojska hitlerowskie zbliżają się do rzeki Wołgi, toczą się zaciekłe walki pod Stalingradem. Moskwie wciąż zagraża niebezpieczeństwo. We wrześniu na zachodniej granicy ZSRR, na głębokich tyłach wroga, wylądował oddział Armii Radzieckiej, o specjalnym przeznaczeniu. W trójkącie Brześć-Baranowicze-Łuniniec rozszerzał się ruch partyzancki. Do partyzantki napływali Białorusini, Rosjanie...

Do partyzantki napływali Białorusini, Rosjanie i Polacy. Stopniowo do walki przeciwko okupantom hitlerowskim włączali się antyfaszyści serbscy, czescy, węgierscy i niemieccy, którzy przechodzili na stronę partyzantów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/