Zgłosuj na książki roku 2017

9780199535750
teologia, teologia naturalna
angielski
Agnieczka

W „Teologii naturalnej” William Paley stara się udowodnić istnienie Boga poprzez ukazanie piękna i porządku świata przyrody. Porównuje świat do skomplikowanej maszynerii zegarka. Podaje przykłady z biologii, anatomii i astronomii, w celu wykazania zawiłość i pomysłowości „projektu” świata, który może pochodzić tylko od mądrego i dobrotliwego Boga. Drobiazgowe podejście i umiejętne wykorzystanie metafor i analogii były równie udane co kontrowersyjne.
Karol Darwin, którego badania doprowadziły do zupełnie odmiennych wniosków na temat powstawania gatunków był pod ogromnym wpływem skumulowanej struktury książki i przystępnego stylu.

źródło opisu: http://ukcatalogue.oup.com

źródło okładki: http://ukcatalogue.oup.com