Wielkie kampanie reklamowe

Great Advertising Campaigns
reklama, marketing
biznes, finanse
Figunia33

Samochody BMW były niegdyś w Stanach Zjednoczonych znane jedynie w wąskim kręgu motoryzacyjnych maniaków. W ciągu kilku lat urosły do rangi symbolu pokolenia "młodych karierowiczów", oznaki wysokiej pozycji społecznej właściciela. Brytyjczycy masowo przestawiali się w swych domach na ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Węgiel kojarzył im się z brudem, wysiłkiem i kłopotami. Pies, kot i mysz sprawiały, że znów zaczęli marzyć o kominkach z prawdziwym ogniem. Pierwszy laptop firmy Apple okazał się całkowitym niewypałem. Drugi, Powerbook Macintosch, w ciągu 100 dni od swojej premiery podbił 25 procent europejskiego rynku komputerów przenośnych. Produkty same z siebie rzadko osiągają podobne sukcesy. Najpierw trzeba je pokazać klientom w odpowiednim świetle. Reklama czyni cuda. Ale nie każda. Więc jaka? Autor nie podaje gotowych recept. Zamiast snuć teoretyczne rozważania, odsłania przed nami tajniki czternastu mistrzowsko, jego zdaniem, przygotowywanych i przeprowadzanych kampanii reklamowych. I choć w każdym przypadku stara się uwypuklić najważniejsze wątki oraz wskazać czynniki decydujące o sukcesie, wyciąganie praktycznych wniosków pozostawia czytelnikowi. Nicholas Ind jest specjalistą w dziedzinie komunikacji marketingowej, autorem książek "Living the Brand" i "The Corporate Image". Mieszka w Wielkiej Brytanii.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie