CEO i założycielka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. Financial Times umieścił ją na liście New Europe 100, a Wysokie Obcasy uznały za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Wyróżniona w rankingu „Kogo słucha polski biznes?”, jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu.
Jedna z najbardziej wpływowych ekspertek zajmujących się analizą, poszukiwaniem i prognozowaniem nowych trendów. Analityczka, trendwatcherka, autorka licznych projektów badawczych, doceniona m.in Nagrodą Publiczności Kongresu Badaczy Polskiego Towarzystwa Badaczy Opinii i Rynku.
Nagrodzona przez Geek Girls Carrots za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami oraz tytułem Digital Shaper, wyróżniający wybitne osobowości, za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce.
Autorka wielokrotnie nagradzanego bloga: hatalska.com, książek „Cząstki przyciągania”, „Far Future. Historia jutra” oraz najnowszej „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”.https://hatalska.com/
Chodzi mi jednak o to, byśmy umieli odróżnić to, co w rozwoju technologicznym dobre, od tego, co jest w nim złe. I następnie chcieli wybrać ...
Chodzi mi jednak o to, byśmy umieli odróżnić to, co w rozwoju technologicznym dobre, od tego, co jest w nim złe. I następnie chcieli wybrać to, co dobre, a nie to, co złe.
Jaka to była świetna lektura! Niepozorna książka, która skłania do samodzielnego myślenia. Świetny research, lekkie pióro i podane przykłady, które pomagają lepiej zobrazować problem. Trafne przypisy, spis książek, które uzupełniają temat - w tym wszystkim widać ogrom pracy i dbałości o szczegóły.
Bardzo podoba mi się, że Autorka gdzie tylko może podaje nam fakty, ale tam gdzie wiedza się kończy i pojawiają się pytania, nie narzuca nam konkretnego sposobu myślenia. Pytania pozostają bez odpowiedzi i to jest bardzo na plus. Ponadto nie trzeba czytać rozdziałów po kolei, można zacząć od środka i nadal wszystko jest zrozumiałe. Osobiście najbardziej podobał mi rozdział: Biologiczni, ale zrodzeni z technologii. Niby człowiek słyszał o tych technologiach, a jednak wiele niuansów nam umyka w informacyjnym szumie. Bardzo ważna i potrzebna książka - powinna być w kanonie lektur, bo nie tylko nie straszy technologią, ale też daje nadzieję, że to jakie są jej skutki zależy od nas.
(Instagram eaw.books)
Jest to pełna przemyśleń na temat otaczającego nas świata technologii książka. Duzym plusem jest brak hipokryzji u autorki - często mówi ona o nieprzewidywalności rozwoju technologii i tym samym nie stara się takich przewidywań stawiać. Dzięki temu też lektura zyskuje na wartości wraz z czasem, jaki upłynął od premiery. Z jednej strony, możemy zobaczyć jak szybko technologia rozwija się(choćby chatGPT czy infrastruktura 5g),z drugiej zaś wciąż widać podobieństwa w zagrożeniach i w możliwościach ich uniknięcia.