Krystian Lupa. Rysunki

Wydawnictwo: Bosz
albumy

Album prezentuje rysunki Krystiana Lupy – reżysera teatralnego, scenografa, grafika, adaptatora, tłumacza, profesora krakowskiej PWST. Od 1980 roku Lupa pracuje głównie w Starym Teatrze w Krakowie, gdzie wystawił m.in. "Miasto snu wg Kubina" (1985), "Marzycieli" Musila (1988), "Braci Karamazow" wg Dostojewskiego, "Kalkwerk" Bernharda (1992), dwie części "Lunatyków" wg Brocha (1995, 1998) czy "Mistrza i Małgorzatę" wg Bułhakowa (2002). Zebrane w albumie prace graficzne to przede wszystkim niezwykłe projekty kostiumów i scenografii do spektakli.

źródło opisu: wydawnictwo Bosz, 2009

źródło okładki: wydawnictwo Bosz