Seks, kłamstwa i archeologia

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788386191991
historia
bekwark

Praca naukowa dr Karola Zygmunciaka, jednego z najbardziej znanych archeologów polskich. Wspomnienia z wieloletniej pracy, w tym sensacyjnych wykopalisk w Łęczycy. Książka to zbiór felietonów publikowanych wcześniej na blogu autora, a także w periodyku "Archologia Żywa".

źródło opisu: http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2011/05/iso/15,01.html

M4rcinek | 2014-06-24
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Potężną pracę wykonał doktor Zygmunciak, jeżeli chodzi o seksualność polskich archeologów. Książka poznańskiego naukowca wciągnęła mnie bez reszty. Szczegółowe opisy relacji erotycznych Józefa Kostrzewskiego i Walentego Szwajcera to tylko przedsmak tego, co Zygmunciak wygrzebał w archiwach.

Zaskakujące jest, jak wielu polskich archeologów przyznaje się do nekrofilii. Poruszający jest zwłaszcza 4 rozdział pracy, w którym szczegółowo czytamy o skandalu podczas odkrywania jaćwieskiego pochówku z Szurpił. „Dziurę głęboką na dwanaście metrów wykopano w ciągu niecałej minuty” - czytamy o napalonych badaczach starożytności.

Mam nadzieję, że Zygmunciak wyda w końcu swoją monografię na temat wykopalisk w Łęczycy. Z tego, co opowiada prof. Kóčka-Krenz na wykładach wynika, że mogą one wywołać niezłe poruszenie w środowisku archeologów. Zwłaszcza zwolenników marsjańskiego pochodzenia papieża Klemensa IV. Tymczasem "Seks, kłamstwa i archeologia" to świetna przystawka w oczekiwaniu na...

Andrzej | 2016-10-02