Seks, kłamstwa i archeologia

Okładka książki Seks, kłamstwa i archeologia Karol Zygmunciak
Okładka książki Seks, kłamstwa i archeologia
Karol Zygmunciak Wydawnictwo: Zysk i S-ka historia
201 str. 3 godz. 21 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
201
Czas czytania
3 godz. 21 min.
Język:
polski
ISBN:
9788386191991
Tagi:
historia archeologia archeologia polska
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Przeszłość społeczna. Próba konceptualizacji Zbigniew Babik, Michał Buchowski, Ewa Bugaj, Andrzej Buko, Jan Michał Burdukiewicz, Jerzy Andrzej Chmurzyński, Dorota Cyngot, Magdalena Derwojedowa, Ewa Domańska, Władysław Duczko, Wojciech Dzieduszycki, Włodzimierz Godlewski, Siân Jones, Bożena Józefów-Czerwińska, Stanisław Jurek Iwaniszewski, Michał Kara, Zbigniew Kobyliński, Andrzej P. Kowalski, Tomasz Kozłowski, Paweł Kucypera, Kazimierz Lewartowski, Henryk Mamzer, Arkadiusz Marciniak, Danuta Minta-Tworzowska, Krzysztof Nowicki, Jerzy Piekalski, Joanna Popielska-Grzybowska, Aleksander Posern-Zieliński, Piotr Pranke, Włodzimierz Rączkowski, Monika Rekowska-Ruszkowska, Andrzej Rozwadowski, Sławomir Rzepka, Tadeusz Sarnowski, Leszek Paweł Słupecki, Arkadiusz Sołtysiak, Franciszek M. Stępniowski, Stanisław Tabaczyński, Michał Tymowski, Przemysław Urbańczyk, Sławomir Wadyl, Mateusz Wierciński, Henryk W. Witas, Krzysztof Tomasz Witczak, Anna Wodzińska, Jacek Wrzesiński, Anna Zalewska, Karol Zygmunciak
Ocena 7,2
Przeszłość spo... Zbigniew Babik, Mic...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1
1

Na półkach:

Podszedłem do książki doktora Zygmunciaka z pewną obawą. Jako aktywny zawodowo archeolog bałem się, że będzie to praca popularna, pełna taniej sensacji i uproszczeń godzących w głęboki intelekt archeologa-czytelnika. Nic z tych rzeczy! To porywająca lektura wypełniona sprawnie połączonymi informacjami, z których Autor zbudował potężną świątynię wiedzy dotyczącej relacji pomiędzy niczym nieposkromioną chucią a archeologiem. Sądząc po sobie wiedziałem, że tak się sprawy mają. Wszak instrument mój ogromny a chęć nieokiełznana nawet trudną urodą koleżanek po fachu. Za kluczowy uważam rozdział II, w którym Autor skupia się na metodach głęboko penetrujących, takich jak odwierty, wskazując w przekonujący sposób, że ich nader częste stosowanie w archeologii wiązać należy ze zjawiskiem kompensacji. Pamiętać należy, że im większa wiertnia, im głębszy odwiert, tym satysfakcja większa. Polecam również nowatorską analizę właściwego znaczenia terminów krzemieniarskich - krępy drapacz, masywny półtylec od dziś brzmią dla mnie złowrogo... Polecam wszystkim zakochanym w pradziejach. Książka cudo. Autor to Cormac McCarthy polskiej archeologii.

Podszedłem do książki doktora Zygmunciaka z pewną obawą. Jako aktywny zawodowo archeolog bałem się, że będzie to praca popularna, pełna taniej sensacji i uproszczeń godzących w głęboki intelekt archeologa-czytelnika. Nic z tych rzeczy! To porywająca lektura wypełniona sprawnie połączonymi informacjami, z których Autor zbudował potężną świątynię wiedzy dotyczącej relacji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach: ,

Potężną pracę wykonał doktor Zygmunciak, jeżeli chodzi o seksualność polskich archeologów. Książka poznańskiego naukowca wciągnęła mnie bez reszty. Szczegółowe opisy relacji erotycznych Józefa Kostrzewskiego i Walentego Szwajcera to tylko przedsmak tego, co Zygmunciak wygrzebał w archiwach.

Zaskakujące jest, jak wielu polskich archeologów przyznaje się do nekrofilii. Poruszający jest zwłaszcza 4 rozdział pracy, w którym szczegółowo czytamy o skandalu podczas odkrywania jaćwieskiego pochówku z Szurpił. „Dziurę głęboką na dwanaście metrów wykopano w ciągu niecałej minuty” - czytamy o napalonych badaczach starożytności.

Mam nadzieję, że Zygmunciak wyda w końcu swoją monografię na temat wykopalisk w Łęczycy. Z tego, co opowiada prof. Kóčka-Krenz na wykładach wynika, że mogą one wywołać niezłe poruszenie w środowisku archeologów. Zwłaszcza zwolenników marsjańskiego pochodzenia papieża Klemensa IV. Tymczasem "Seks, kłamstwa i archeologia" to świetna przystawka w oczekiwaniu na coś poważniejszego.

Potężną pracę wykonał doktor Zygmunciak, jeżeli chodzi o seksualność polskich archeologów. Książka poznańskiego naukowca wciągnęła mnie bez reszty. Szczegółowe opisy relacji erotycznych Józefa Kostrzewskiego i Walentego Szwajcera to tylko przedsmak tego, co Zygmunciak wygrzebał w archiwach.

Zaskakujące jest, jak wielu polskich archeologów przyznaje się do nekrofilii....

więcej Pokaż mimo to

avatar
3
2

Na półkach:

Świetna praca dr Zygmunciaka. Podstawa dla studentów archeologii.

Świetna praca dr Zygmunciaka. Podstawa dla studentów archeologii.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Nauki społeczne - archeologia
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Seks, kłamstwa i archeologia


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne