rozwiń zwiń

Córka Stalina. Chciała być kochaną

Okładka książki Córka Stalina. Chciała być kochaną
Elwira Watała Wydawnictwo: Videograf II biografia, autobiografia, pamiętnik
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Videograf II
Data wydania:
2013-08-07
Data 1. wyd. pol.:
2013-08-07
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378352112
Tagi:
Stalin
Średnia ocen

                5,1 5,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,1 / 10
138 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
710
304

Na półkach: , , , , ,

Lubicie historię? A biografię? Jeśli tak, to chyba znalazłam coś, co się Wam spodoba. Mam oczywiście na myśli najnowszą biografię Swietłany Allilujewej - jedynej córki Stalina…
Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej kobiety. Wychowana w luksusach "czerwona księżniczka", a z drugiej strony nieszczęśliwa dziewczyna, która nie zaznała miłości rodziców, przez całe życie bezskutecznie poszukiwała swojego miejsca na ziemi. Autorka przedstawia fakty, które naznaczyły jej życie: samobójstwo matki, samotne dzieciństwo na Kremlu, skomplikowane relacje rodzinne, czystki w najbliższym kręgu dyktatora, nieudane małżeństwa, niespodziewana ucieczka na Zachód i równie niespodziewany powrót do ojczyzny, trudne lata ponownej emigracji.
Szczerze powiedziawszy, to zabierałam się z lękiem z tę lekturę. I nie, nie mam na myśli tego, że opowiada o takiej, a nie innej osobie, czy też o tym, jakie przykre miała życie. Chodzi mi raczej o to, ze z historii zawsze byłam słaba – mimo wszystko wolałam w szkole albo matematykę, albo nauki bardziej „medyczne”. Tak czy siak, postanowiłam się zawziąć i przeczytać historię Swietłany.
Czego się dowiedziałam? No na pewno sporo. Autorka nie bawi się tutaj w żadne, gdybania – podaje naprawdę rzeczowe fakty, co do jej życia. Dodatkowo czytelnik ma możliwość zobaczenia kilkunastu starych fotografii, które tylko nadają całości jeszcze większej realności. To nie są tylko plotki, a realia tamtych czasów. Co prawda, więcej tutaj jest informacji, na temat samego Stalina, aniżeli jego córki, o której ta książka jest, przez co ma się wrażenie, że tytuł i opis z okładki nijak się ma do treści. Nie wiem, czy to było zamierzone przez autorkę, czy nie, jednak, jeśli tak, to muszę przyznać, że tym mi, zaminusowała. W końcu czytelnik zabierający się za lekturę pt. „Córka Stalina” – liczy, że będzie czytał jej biografię, a nie koniecznie jej ojca.
Jeśli chodzi o bohaterów – cóż tutaj nie mam, co się wypowiadać, gdyż moja znajomość historii jest na tyle słaba, że nie potrafiłabym jej odnieść do bohaterów książki. W każdym bądź razie mogę powiedzieć coś, na temat samego stylu pani Watały…
Może i jest to książka historyczna, tudzież biograficzna, jednak z przykrością stwierdzam, ze styl autorki pozostawia wiele do życzenia. Wiem, że zapewne trudno jest stworzyć pozycję o takiej, a nie innej tematyce, jednak mimo wszystko odpycha mnie ten monotonny tekst wręcz na siłę wylewający się z kartek. Bardziej przypomina mi on wpis do encyklopedii. Zapewne znajdą się fanatycy takiego stylu pisarskiego, ja jednak jestem temu przeciwna. W końcu nie trzeba wiele, by zachwycić czytelnika, prawda?
Jeśli chodzi o okładkę, to jestem absolutnie zachwycona. Nie tylko kolorystyką, ale i dobraniem obrazów, czy chociażby ogólną pracą grafików. Idealnie wpasowuje się w temat – nie jest to „coś” narysowane i przerobione w programie graficznym, a prawdziwe fotografie, które zresztą możemy oglądać w całej swej okazałości wewnątrz książki.
Ogólnie rzecz biorąc lektura „Córki Stalina” nie należy do łatwych i lekkich. Jeśli ktoś lubi biografie i historyczne notki, to jak najbardziej mu się spodoba. Pozostałym jednak radziłabym się jednak zastanowić – w końcu nie chodzi o to, by porzucić lekturę po kilkunastu stronach w kąt, czy też się z nią męczyć prawda? Z góry mówię, że mój egzemplarz przypodobał się bardzo mojej przyjaciółce, która, jako osoba lubująca się w historii, w przeciwieństwie ode mnie pochłonęła ją w jeden dzień i bardzo sobie ją chwali. Tak, więc sami widzicie – kwestia gustu ;)

Lubicie historię? A biografię? Jeśli tak, to chyba znalazłam coś, co się Wam spodoba. Mam oczywiście na myśli najnowszą biografię Swietłany Allilujewej - jedynej córki Stalina…
Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej kobiety. Wychowana w luksusach "czerwona księżniczka", a z drugiej strony...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    174
  • Chcę przeczytać
    161
  • Posiadam
    41
  • Teraz czytam
    9
  • Historia
    6
  • Audiobooki
    5
  • 2018
    4
  • Audiobook
    4
  • Biografie
    4
  • 2013
    3

Cytaty

Więcej
Elwira Watała Córka Stalina. Chciała być kochaną Zobacz więcej
Elwira Watała Córka Stalina. Chciała być kochaną Zobacz więcej
Elwira Watała Córka Stalina. Chciała być kochaną Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także