Dwie koncepcje dramatu. D'Annunzio - Pirandello

Cykl: Interpretacje Dramatu (tom 4)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Michele

W serii "Interpretacje" ukazują się monografie o charakterze przekrojowym i komparatystycznym, a obok nich - prace przedstawiające dorobek narodowych dramaturgii czy dokonania wybranych dramatopisarzy. Życie i twórczość D'Annunzia i Pirandella to w historii dramatu i teatru europejskiego swoisty ewenement. Oto bowiem w tym samym kraju i niemal w tym samym czasie (Pirandello zaledwie cztery lata później) przychodzą na świat dwaj artyści, których śmiało można nazwać najwybitniejszymi dramatopisarzami włoskimi końca XIX i początku XX wieku.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/?a=1&detale=1&id=12238

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/?a=1&detale=1&id=12238