Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego

Wydawnictwo: Jedność

Codziennie używamy przedmiotów, których sposób działania jest dla nas oczywisty. Jeśli jednak gruntownie zbadamy ich konstrukcje, dojdziemy do wniosku, że nawet za najprostszymi mechanizmami kryją się niezwykle skomplikowane procesy. Podobnie jest ze zjawiskami natury, prawami przyrody czy naszym ciałem, które jest doprawdy fascynujące. Wszystkie te tematy z pewnością nie tylko nas zaskoczą, ale i wprawią w niekłamany zachwyt.

Niniejsza książka dostarcza szczegółowych odpowiedzi na najciekawsze pytania dotyczące techniki oraz procesów zachodzących w przyrodzie. Mamy nadzieję, że ta publikacja obudzi waszą ciekawość i sprawi, że na własną rękę będziecie starali się odpowiedzieć sobie na pytanie: JAK TO MOŻLIWE?

Odbiorcy:
– dzieci, które poznawać będą prawa natury oraz nowinki techniczne.
– rodzice, którzy zaszczepią w dzieciach naukowe pasje i zainteresowanie nauką.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– w prosty, a jednocześnie w przykuwający uwagę sposób wyjaśnia sposób działania urządzeń technicznych oraz prawa natury.
– sprawia, że świat nauki staje się dla dzieci niezwykle ciekawy i inspirujący.
– poprzez intrygujące pytania wyjaśnia dzieciom otaczający je świat.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=19&products_id=2276

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=19&products_id=2276

sweetdream | 2016-04-08
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Świat widziany oczami dziecka ma mnóstwo barw i kryje wiele tajemnic. Nieustająca ciekawość skłania najmłodszych do poszukiwań i zadawania pytań. Fascynujące są przedmioty codziennego użytku, a także wszystko dookoła. A jak wiadomo, rodzice nie zawsze potrafią poradzić sobie z wyjaśnieniami na zadawane na co dzień pytania. Czasem te najprostsze, bywają najtrudniejsze :-) By sobie z nimi poradzić warto sięgnąć po bardzo ciekawie wydaną książkę pt. „Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego”, która jest ratunkiem dla rodziców i skarbnicą wiedzy dla ciekawskich :-)

Kiedy dotarła do nas ta księga od razu przykuła uwagę moich synów. Z wielkim zaciekawieniem przekładali kolejne kartki książki. Wspólnymi siłami zaczęliśmy czytać poszczególne zagadnienia. Właściwie interesowało nas wszystko, bo pytania okazały się bardzo zaskakujące.

Nasza księga podzielona jest na takie rozdziały:

„Ciało”, „Jedzenie i picie”, „Niebo i ziemia”,...

Pewnie niejednokrotnie podczas różnych sytuacji zadawaliście sobie pytanie "jak to jest możliwe?" Często jednak coś jest dla nas tak oczywiste, że nawet nie zastanawiamy się dlaczego tak się dzieje i jak do tego dochodzi. Ta książka wyjaśnia nam wiele zagadnień dotyczących różnych dziedzin życia. To z niej dowiemy się co sprawia, że coś jest takie, a nie inne lub że coś działa w taki sposób, a nie inaczej. To co? Jesteście ciekawi co dokładnie znajduje się w środku?

Na początku jest oczywiście spis treści , a w nim taki oto podział:

- ciało
- jedzenie i picie
- niebo i ziemia
- zwierzęta i rośliny
- pojazdy i komunikacja
- technika na co dzień
- indeks

W każdym z wyżej wymienionych działów znajduje się od kilkunastu do kilkudziesięciu pytań oraz odpowiedzi. Na każdej stronie mieszczą się po dwa pytania, między innymi takie: Dlaczego cieknie nam z nosa gdy jest zimno? Jak powstaje popcorn? Dlaczego podczas gotowania ziemniaki stają się miękkie, a jajka twarde? Jak powstaje...

Marta | 2013-12-22
Ewa | 2014-11-12